Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Farbenie

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Romanus | 46
Príspevky: 52
Meno: Roman
Bydlisko: Púchov

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa Romanus » 28 Apr 2013 19:54

No,je toho viac,ale ide hlavne o farbu pneu /36M/.
-moja galéria- http://www.papirove-modely.cz/user/inde ... er=Romanus
-na stole T-148 AD 070

Užívateľov profilový obrázok
HlavaXXII | 47
Majster - Kráľ lietadiel
Príspevky: 1580
Meno: Marek

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa HlavaXXII » 28 Apr 2013 20:31

OK. Skočím sa tam pozrieť.
Našiel som inak ešte jeden e-shop, tak pozri http://www.model-shop.sk/go_product_AGAMA%252F36%2BM__--AGAMA---Email-36M-Farba-pneumatik
Q: nemozem spravit len tak zeby dobre bulo...musi byt najlepsi

Užívateľov profilový obrázok
Lubosch | 50
Príspevky: 295
Bydlisko: Sobotište
Kontaktovať užívateľa:

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa Lubosch » 29 Apr 2013 15:31

V JRline som pred pár rokmi kupoval Agamu ale mali velmi obmedzený výber a tak sa mi zdá že predavač spomínal že už ich neobjednávajú ale len dopredávajú čo mali skladom.
Ale ak to nemusí byť iba Agama, tak pneumatikovú farbu robí aj Tamiya http://www.modelshop.sk/Shop/Goods/akry ... oods=26604

Užívateľov profilový obrázok
Michal Kalina | --
Príspevky: 182
Meno: Michal

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa Michal Kalina » 30 Apr 2013 10:40

tak sem pripojím aj ja skúsenosť ... používam farby revell, vallejo, tamiya a najnovšie nejaké AK odtiene. Všetky sú na niečo dobré, jedine s Gunze nedokážem pracovať, proste sa to hrčkavie, trhá po nastriekaní, ťahá sa to ako sople ... hnus .. Revell základová biela a na to hocijaký akryl sa dá použiť. Dobre sa robí s revell akrylmi tmavými odtieňmi, svetlejšie radšej vallejo, tamiya, ale tak isto aj s revellkami sa dá .. AK robí zatiaľ len pár odtieňov, ale tiež super. Kovové odtiene Aclad II, maximálna spokojnosť.

Všetko sa dá zohnať http://www.prospektor.sk

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa Roman » 30 Apr 2013 20:12

dalsia moznost je zobrat si trochu farby ako vzor a podla toho si nechat namiesat presne taky odtien v kilovej plechovke v drogerii kde miesaju farby

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa iconmaster » 10 Aug 2013 16:15

Chlapi, kto sa vyzna v akrylovkach (nie modelarskych), vedel by mi vysvetlit jednu vec ohladom schnutia? Mam problem s dielmi, ktore som striekal akrylovou farbou znacaky Slovakryl, a to taky, ze aj po niekokych dnoch, ci teraz uz aj tyzdnoch schnutia nie su uplne vytvrdnute. Ak ich dlhsie drzim alebo sa ich dotknem spotenym prstom, normalne citit ze su trosku lepkave a co je horsie, ze zostane na povrchu aj otlacok prsta :scorn:
Striekal som to inac v 4-5 tenkych vrstvach, teda pomerne dobre rozriedenu akrylovku, ktora bola upravena kvapkami tonovaca, aby bola matnejsia (chcel som dosiahnut efekt cierneho plastu). Inac ako farba je to uplne super, nezalieva detaily ani po viacerych vrstvach a na dotyk schne v priebehu sekund ak je vonku horuco. Vysledny efekt je tiez skvely - vid. prve dve fotky.

Moze byt problem skor vo farbe alebo v tom ze som nenechaval jednotlive vrstvy dostatocne dlho preschnut? S akrylovkami z drogerie som uz robil, cely podvozok na Volve je striekany prave nimi a tam nebol takyto problem.

Sice je to trochu mimo ale teraz ma napadlo, ze otec nedavno premaloval lavicky a stol na dvore nejakou vodou rieditelnou lazurou. Na obale pisali pouzit 2 vrstvy, no foter to natrel troma. A je tam podobny problem, ze ani po mesiaci a pol nie su uplne vytvrdnute, ked dlhsie sedim na jednom mieste, tak citit ze sa este trosku lepia...

Užívateľov profilový obrázok
petulik232 | 21
Príspevky: 69
Meno: Peter
Bydlisko: Vranov nad Topľou,Čemerné 09303,Tehelná 289
Kontaktovať užívateľa:

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa petulik232 » 10 Aug 2013 17:34

iconmaster napísal:Ja pouzivam syntetiku a autolaky. Pomer cena/hmotnost dost dobra, krycia schopnost tiez. Dobre sa nanasaju stetcom aj pistolou, a pri prace sa da dobre nafetovat :still dreaming: :P


Ja keď nieč striekam tak nefetujem ale používam masku s filtrom :P
P.E.T.U.L.I.K. 232 : Pozitronový Efektivne Transportný Univerzálny Lietajúci Inteligentný Kastrátor série 232

Užívateľov profilový obrázok
petulik232 | 21
Príspevky: 69
Meno: Peter
Bydlisko: Vranov nad Topľou,Čemerné 09303,Tehelná 289
Kontaktovať užívateľa:

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa petulik232 » 10 Aug 2013 17:39

iconmaster napísal:Chlapi, kto sa vyzna v akrylovkach (nie modelarskych), vedel by mi vysvetlit jednu vec ohladom schnutia? Mam problem s dielmi, ktore som striekal akrylovou farbou znacaky Slovakryl, a to taky, ze aj po niekokych dnoch, ci teraz uz aj tyzdnoch schnutia nie su uplne vytvrdnute. Ak ich dlhsie drzim alebo sa ich dotknem spotenym prstom, normalne citit ze su trosku lepkave a co je horsie, ze zostane na povrchu aj otlacok prsta :scorn:
Striekal som to inac v 4-5 tenkych vrstvach, teda pomerne dobre rozriedenu akrylovku, ktora bola upravena kvapkami tonovaca, aby bola matnejsia (chcel som dosiahnut efekt cierneho plastu). Inac ako farba je to uplne super, nezalieva detaily ani po viacerych vrstvach a na dotyk schne v priebehu sekund ak je vonku horuco. Vysledny efekt je tiez skvely - vid. prve dve fotky.

Moze byt problem skor vo farbe alebo v tom ze som nenechaval jednotlive vrstvy dostatocne dlho preschnut? S akrylovkami z drogerie som uz robil, cely podvozok na Volve je striekany prave nimi a tam nebol takyto problem.

Sice je to trochu mimo ale teraz ma napadlo, ze otec nedavno premaloval lavicky a stol na dvore nejakou vodou rieditelnou lazurou. Na obale pisali pouzit 2 vrstvy, no foter to natrel troma. A je tam podobny problem, ze ani po mesiaci a pol nie su uplne vytvrdnute, ked dlhsie sedim na jednom mieste, tak citit ze sa este trosku lepia...

Ehm taká otázka dal si do farby aj tužidlo ? :big smile:
P.E.T.U.L.I.K. 232 : Pozitronový Efektivne Transportný Univerzálny Lietajúci Inteligentný Kastrátor série 232

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa iconmaster » 10 Aug 2013 21:58

Tuzidlo sa dava do roznych dvojzlozkovych (2K) alebo epoxydovych farieb, no nie do vodou rieditelnych...

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa maťko85 » 11 Aug 2013 01:15

iconmaster napísal: Mam problem s dielmi, ktore som striekal akrylovou farbou znacaky Slovakryl, a to taky, ze aj po niekokych dnoch, ci teraz uz aj tyzdnoch schnutia nie su uplne vytvrdnute. Ak ich dlhsie drzim alebo sa ich dotknem spotenym prstom, normalne citit ze su trosku lepkave a co je horsie, ze zostane na povrchu aj otlacok prsta :scorn:


Tak tohle slyším poprvé, a to akrylové barvy používám už dlouhou dobu a dosud jsem neměl žádné problémy. Používám barvy od Genius Pro a nanáším štětcem. Obdobný problém jsem měl u černé syntetické barvy ve spreji - po nástřiku to sice zaschlo, ale i po delší době byl povrch lepkavý a smrdělo to, jako kdybych to vymáchal v ředidle :scorn: .

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný