Úprava drôtu

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
palyxk | --
Meno: Pavol Kosc

Úprava drôtu

Príspevokod užívateľa palyxk » 20 Jún 2016 08:36

Zdravím všetkých!
Môžete mi poradiť ako vyrovnať drôt priemer cca 0,7 mm . Potrebujem ho vyrovnať kvoli úchytu nápravy. Skúšal som použiť všetky triky kt. som našiel tu ale nič nie je použiteľné. Drôt mám navinutý na sebe. Chcel by som sa vyhnúť ohybom kt.mi tam vznikli.

serpens | 34
Admin
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úprava drôtu

Príspevokod užívateľa serpens » 20 Jún 2016 09:33

app.php/page/tips_tricks_2-2 pozri si tam bod 2.2g...
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Oliver | 23
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Oliver » 20 Jún 2016 20:52

Ja mám napríklad problém cca 0,7mm drôt vyrovnať valkaním na podložke. Predpokladám, že kvôli tomu, že moja podložka má už čo to za sebou.. O priemere 1mm už ani nemusí byť reč. Doma sa mi ale osvedčilo valkanie na podlahe. V špajzi, ako jedinej miestnosti v byte, máme ešte po zemi gumu - linoleum. Tam bez akýchkoľvek problémov vyrovnám aj 1mm drôt.
Oliver

Na stole: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C
Naposledy dokončené: T-55A

https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Fito | 43
Admin
Meno: Fito

Príspevokod užívateľa Fito » 21 Jún 2016 06:35

Záleží na tom, z akého materiálu máš ten drôt, ak je pevný, je dobré ho popustiť (zahriať nad plameňom a nechať pomaly vychladnúť), ja som tak pracoval z mosadzným zváracím drôtom 1,2mm a šlo to vaľkať v pohode.
Vaľkanie v špajzi som neskúšal, ale vidím v tom peknú pridanú hodnotu (od hladu tam neumrieš)

palyxk | --
Meno: Pavol Kosc

Príspevokod užívateľa palyxk » 21 Jún 2016 09:18

V podstate mám rovnaký problém ako Oliver. Ale podarilo sa mi na viackrát ho vyrovanať ako podľa videa. Použil som zámočnícky pilník a drevenú dosku. Vďaka za príspevky. Zase som o niečo múdrejší.

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný