Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Výber tlačiarne

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
JanRoman | 23
Príspevky: 72
Meno: Ján
Bydlisko: Hanušovce nad Topľou

Re: ako mam vybrat tlaciaren

Príspevokod užívateľa JanRoman » 27 Júl 2016 07:25

Neviem presne aký som mal typ epsonu ale sada štyroch stala cez 30€ v nay-ku.

Užívateľov profilový obrázok
Mirec | --
Príspevky: 83
Meno: Miroslav

Re: ako mam vybrat tlaciaren

Príspevokod užívateľa Mirec » 29 Júl 2016 08:24

Epsonky maju aj velkokapacitne nadrzky ktore sa velmi lahko doplnaju a cena tlace je velmi nizka, ma to vsak jedno negativum, vyssia cena samotnej tlaciarne:

https://www.alza.sk/epson-l220-d2430225 ... 30#recenze

https://www.alza.sk/epson-l310-d2430226 ... 30#recenze

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: ako mam vybrat tlaciaren

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 29 Júl 2016 08:45

veď preto treba vedieť, koľko toho vytlačí za mesiac/ rok, ak veľa, tak sa mu to možno po 1- 2 rokoch* vráti a potom už len šetrí,
ak ale bude tlačiť málo, tak návratnosť za 10r* je "vyhodenie" peňazí

* príklad, nebrať doslovne :wink:

potom treba samozrejme prerátať ešte cenu náplne za 1ml, až potom sa dá povedať, či je nejaká náplň lacná, alebo drahá
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: ako mam vybrat tlaciaren

Príspevokod užívateľa atlon » 29 Júl 2016 18:26

stále je tu ale možnosť si prerobiť tlačiareň na systém CISS, čiže na niečo podobné ako je tá epson čo má bráško (L210). V princípe ide o to, že náplne sú nahradené "prázdnymi" ktoré sú cez hadičky napojené na nádržku s atramentom :wink:
CISS
Armin is the best

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: ako mam vybrat tlaciaren

Príspevokod užívateľa Roman » 29 Júl 2016 18:45

infuzia pre tlaciaren :haha:

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: ako mam vybrat tlaciaren

Príspevokod užívateľa atlon » 29 Júl 2016 19:00

presne taaaaak :victory: :haha:

ale v reklamkách je to celkom bežná vec, používa sa to hlavne na sublimačný atrament, na tlač predlôh napríklad na hrnčeky a podobne :wink:
Armin is the best

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: ako mam vybrat tlaciaren

Príspevokod užívateľa developer10 » 01 Mar 2022 22:54

Čaute papierníci, trošku oživím túto tému, lebo sa musím podeliť o moje veľmi pozitívne dojmy z výberu tlačiarne, ktorá by mohla zarezonovať hlavne u nás modelárov.

Moja stará epsonka už vykazovala vady veku, tak som rozbil prasiatko a hľadal aj na základe tipov tu aj inde na tipoch tohto fóra vhodnú náhradu tak, aby okrem bežného domáceho tlačenia blbostí bolo hľadené aj na omnoho dôležitejšie potreby, a teda tlač modelov :D

Nakoniec som skončil u HP SmartTanku 5350 hlavne kvôli tlači z mobilu a ostal som pri poslednej tlači miniboxov z minimodel.sk/cz mierne šoknutý, samozrejme v dobrom. Pri možnosti voľby tlače v 600dpi a použitia presne identifikovaného matného papiera pri kvalitnej tlači totiž vyšlo niečo veľmi presné, s výraznými a presnými linkami a hĺbkou tlače podobnou skoro offsetu. Pri tak malom modeli som na niečo také presné bol zvyknutý iba pri laserovej tlači. Toto sa ale nelúpe pri ohýbaní a netreba to prelakovávať.



Tak len toľko ak by ste hľadali aktuálne niečo na tlač, odporúčanie dané, končím hlásenie :)

Trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: ako mam vybrat tlaciaren

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 06 Mar 2022 20:46

Ako je to s rozmerovou presnosťou tlače? Mal som raz niečo tlačené z led laserovej OkiPage a to bolo niečo strašné, rozdiel niekoľko milimetrov (to bol nejaký kosidľžnik a nie obdĺžnik vytlačený) a krížiky v rohoch na spojenie viacerích strán dokopy úplne rozhodené...
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa Sumec » 01 Feb 2024 09:05

Zdravím, stará tlačiareň už doslúžila tak sa obzerám po novej. Nejaké rady po čom sa poobzerať? Hľadám nejakú kombinovanú tlačiareň zo skenerom a samozrejme vhodnú aj na tlačenie modelov.
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa developer10 » 01 Feb 2024 09:32

No servus Adam, tak za takúto nekonkrétnu otázku by si na FB dostal majzla ale my sme tu zhovievaví aj ku väčším zvieratkám :D

Takže takto.. Koľko chceš investovať? A chceš tam aj vodeodolný inkoust? Lebo mne stačí obyčajný a aj tak to potom ešte prelakujem aby sa to nerozpíjalo... Alebo sa skús ešte inšpirovať na tomto našom vlákne https://papermodelers.sk/viewtopic.php? ... 88#p202179 vkľude si to prejdi od začiatku.

Ja som po patáliách s Epsonkami prešiel na HP, hlavne kvôli smart-tanku a pripojiteľnosti tlače z mobilu, čo mi niekedy sakra ušetrí času.. A mám HP Smarttank rady 5330 a som spokojný maximálne, doteraz som nemusel kupovať farbu...

Takže takto :D Veď prečítaj, a keby niečo píš do tamtoho vlákna vkľude, my si to nájdeme ;)

Trim še
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní