Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Výber tlačiarne

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: ako mam vybrat tlaciaren

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 24 Júl 2016 09:18

JanRoman napísal:
Roman napísal:pozri si ceny nahradnych farebnych hlav a skus zistit ci sa tam da doplnat antrament

Da sa tam doplnat atrament , prečo nie?

niektoré tlačiarne majú v kazetách čip, takže síce môžeš doplniť atrament, ale tlačiareň si aj tak "myslí", že kazeta je pôvodná a atrament
už dochádza (si to cucá z palca, neoveruje skutočný stav náplne), tak si to skús u tej tvojej overiť, aby si potom nebol nemilo prekvapený
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
JanRoman | 23
Príspevky: 72
Meno: Ján
Bydlisko: Hanušovce nad Topľou

Re: ako mam vybrat tlaciaren

Príspevokod užívateľa JanRoman » 24 Júl 2016 12:00

toudi_sk napísal:
JanRoman napísal:Da sa tam doplnat atrament , prečo nie?

niektoré tlačiarne majú v kazetách čip, takže síce môžeš doplniť atrament, ale tlačiareň si aj tak "myslí", že kazeta je pôvodná a atrament
už dochádza (si to cucá z palca, neoveruje skutočný stav náplne), tak si to skús u tej tvojej overiť, aby si potom nebol nemilo prekvapený

Diky za radu

Užívateľov profilový obrázok
KamilZ | 49
Príspevky: 61

Re: ako mam vybrat tlaciaren

Príspevokod užívateľa KamilZ » 25 Júl 2016 09:56

Měl jsem dvě inkoustovky (Canon Pixma, typ už nevím a pak HP OfficeJet 8500), teď mám laserovku HP Color LaserJet Pro M477dn a už bych "nikdy" do inkoustu znovu nešel. Netisknu moc a vždy se vyplácalo více inkoustu na servisní činnost (čištění, kalibrace atd.), než jsem vytiskl. S laserem max. spokojenost, i na tisk vystřihovánek na 200g papír. Má ADF, duplex, LAN, vše využiji.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: ako mam vybrat tlaciaren

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 25 Júl 2016 10:49

ja mám teraz po prvý raz v živote kvalitnú laserovú tlač, čo sa nelúpe a neodiera (tlačila drahá v robote, ale čo to je zač neviem), lacné HP multifunkčné tlačiarne sú drahé aj zadarmo, v podstate za trest, s mojou Pixmou som nikdy nemal problém, ani sa neupchávala, ani nesvinila... akurát mi stojí viac ako rok, lebo mi do nej niečo padlo a nechce sa mi ju vyťahovať z police, riešiť káble apod.

:big smile:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
JanRoman | 23
Príspevky: 72
Meno: Ján
Bydlisko: Hanušovce nad Topľou

Re: ako mam vybrat tlaciaren

Príspevokod užívateľa JanRoman » 25 Júl 2016 11:21

Ja som mal Epson , tiež neviem aký som mal typ ale netlačila vôbec dobre a vkuse som musel vymieňať náplne.ale teraz som si objednal Canon PIXMA MG2550 .Stojí celkom málo tak uvidím čo z nej bude. :)

Užívateľov profilový obrázok
KamilZ | 49
Príspevky: 61

Re: ako mam vybrat tlaciaren

Príspevokod užívateľa KamilZ » 25 Júl 2016 13:52

Já jsem s M477dn maximálně spokojen, kvalita tisku (myslím vlastnosti) lepší jak inkoust. Na fotky to samozřejmě není, ale mi nevadí, fotky stejně netisknu.

Užívateľov profilový obrázok
pet1972 | 51
2K+
Príspevky: 2085
Meno: Peter Kováč
Bydlisko: Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: ako mam vybrat tlaciaren

Príspevokod užívateľa pet1972 » 25 Júl 2016 23:14

EPSON SX110?115? .... neviem už presne, ale šli do neho náplne DuraBrite s opicou na obale, skvelá tlač, krásne farby a hlavne málo až nerozpíjavý atrament, akurát tie atramenty boli trošku drahšie, teraz mám EPSON L210, sice atrament nie je DuraBrite, ale náplň stojí 7éčok, je to veľkokapacitné, takže používam to na denné farebné tlačenie v bežnom režime až vysokokvalitnom režime už cca rok (no možno trochu menej, sa mi zdá že som to kúpil niekedy pred zimou) a chýba mi z farieb doteraz asi tak 1,1 až 1,6cm z 9cm, Pri použití matného papiera vcelku pekná tlač aj keď občas netrafí úplne farby, ale za tú cenu? Ja som s EPSONom úplne spokojný

Užívateľov profilový obrázok
JanRoman | 23
Príspevky: 72
Meno: Ján
Bydlisko: Hanušovce nad Topľou

Re: ako mam vybrat tlaciaren

Príspevokod užívateľa JanRoman » 26 Júl 2016 09:39

pet1972 napísal:EPSON SX110?115? .... neviem už presne, ale šli do neho náplne DuraBrite s opicou na obale, skvelá tlač, krásne farby a hlavne málo až nerozpíjavý atrament, akurát tie atramenty boli trošku drahšie, teraz mám EPSON L210, sice atrament nie je DuraBrite, ale náplň stojí 7éčok, je to veľkokapacitné, takže používam to na denné farebné tlačenie v bežnom režime až vysokokvalitnom režime už cca rok (no možno trochu menej, sa mi zdá že som to kúpil niekedy pred zimou) a chýba mi z farieb doteraz asi tak 1,1 až 1,6cm z 9cm, Pri použití matného papiera vcelku pekná tlač aj keď občas netrafí úplne farby, ale za tú cenu? Ja som s EPSONom úplne spokojný

Ja som mal tiež Epson ale už som chcel nejakú inú lebo boli na ňu dosť dráhe náplne a ani som nenašiel nejaké alternatívne náplne ktoré by boli lacnejšie takže som si kúpil Canon a naňho sú náplne dosť lacné.

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: ako mam vybrat tlaciaren

Príspevokod užívateľa atlon » 26 Júl 2016 21:28

JanRoman napísal:Ja som mal tiež Epson ale už som chcel nejakú inú lebo boli na ňu dosť dráhe náplne a ani som nenašiel nejaké alternatívne náplne ktoré by boli lacnejšie takže som si kúpil Canon a naňho sú náplne dosť lacné.

no neviem, ja mám tiež epson SX 130 a náplne mám po 2,40€, poprípade za 8,60€ za sadu 4-och farieb :wink:
Armin is the best

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: ako mam vybrat tlaciaren

Príspevokod užívateľa atlon » 26 Júl 2016 21:30

pet1972 napísal:..náplň stojí 7éčok...

ja viem za 5,60€ :P
Armin is the best

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní