Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

tlač zo zálohy

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
palyxk | --
Príspevky: 56
Meno: Pavol Kosc

tlač zo zálohy

Príspevokod užívateľa palyxk » 18 Aug 2016 08:58

Čo používate na tlačenie dielu ? Niekedy mi tlačiareň úplne zmení rozmery dielu resp. nedodrží rovnakú mierku ako pri skenovaní.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlač zo zálohy

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 18 Aug 2016 09:39

palyxk napísal:Čo používate na tlačenie dielu ? Niekedy mi tlačiareň úplne zmení rozmery dielu resp. nedodrží rovnakú mierku ako pri skenovaní.

pozri si zoznam tém, určite sa to tu už preberalo :wink:

obecne, z čoho to tlačíš? vlastný sken (aké DPI), alebo stiahnutý z netu? tam, hlavne z ruského warezu, bývajú rôzne záludnosti, napr. iné DPI na šírku a iné na výšku

:bad smile:

potom ešte môže tvoja tlačiareň tlačiť stránku do šikma, napr. dáš vytlačiť štvorec a horná hrana má inú dĺžku ako spodná

ak si si istý, že tvoja tlačiareň je v poriadku, tak si vlastnú, legálne získanú vystrihovačku oskenuješ (300DPI je také minimum na tlač, 600 DPI,
ak chceš diely upravovať) a dáš si to napr. vytlačiť podľa DPI obrázka cez irfanview, vtedy máš istotu, že rozmer bude sedieť s originálom
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
KamilZ | 49
Príspevky: 61

Re: tlač zo zálohy

Príspevokod užívateľa KamilZ » 18 Aug 2016 10:06

Nikdy jsem s velikostí při tisku problém neměl, scanuji na 600 DPI do PDF, stažené modely z internetu také výhradně preferuji PDF. Pokud tiskneš různě stažené modely, které jsou v JPG, PNG apod., tak tam se můžeš setkal se změnou měřítka. Tyto formáty na to nejsou moc vhodné, protože s nimi každý soft může pracovat jinak, mohou mít zmršená metadata a záleží hodně na tvůrci toho scanu. Proto preferuji výhradně PDF, ty bývají OK, protože jsou podstatně blbovzdornější :-).

Užívateľov profilový obrázok
palyxk | --
Príspevky: 56
Meno: Pavol Kosc

Re: tlač zo zálohy

Príspevokod užívateľa palyxk » 18 Aug 2016 10:22

Sorry, nejak mi ušlo že sa to už preberalo :big smile: . Tlačím zo svojich vlastných skenovaných originálov. Z internetu len pdf . Sken najčastejšie 600 niekedy 1200 dpi. A už sa mi stalo, že mi pár dielov nevyšlo tak som si ich pripravil nanovo a nesadli po vytlačení. Ale problém asi bude v tom že skenujem do jpeg.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlač zo zálohy

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 18 Aug 2016 14:01

takže ak skenuješ ty pri nejakom rozlíšení a cez irfanview dáš tlačiť podľa DPI, nemal by s tým byť problém, v ňom môžeš aj skontrolovať, aké DPI obrázok má
v type obrázku by nemal byť problém, ale ak to chceš upravovať, tak uložiť ako .bmp bez kompresie, to sú ale dosť veľké obrázky, alebo .png, pretože .jpg má kompresiu stratovú a obrázok je uložený v horšej kvalite
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlač zo zálohy

Príspevokod užívateľa serpens » 18 Aug 2016 15:09

Pisem to vzdy do kazdej temy, kde sa to prebera - ked uz si to chces scanovat, tak si na kazdy papier sprav znacku (tri body) a napis ku nim presny rozmer, potom je "jedno" kolko to ma DPI, budes vidiet o kolko % ti dany rozmer ubieha a podla toho si upravis tlac a budes mat vzdy to co chces...
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
nemo84 | --
Príspevky: 16

Re: tlač zo zálohy

Príspevokod užívateľa nemo84 » 19 Aug 2016 07:59

pri scanovani je najjednoduchsie pouzit priesvitne polygraficke pravitko ktore si kazdy sikovny clovek vie zaopatrit... da sa potom pouzit aj pri kontrolovani ako roztahuje tvoja tlaciaren tlac a ake je stupnova deformacia...

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný