Úlovky z Ebay/Aliexpres

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa iconmaster » 16 Feb 2018 22:30

Ahojte,

mam dalsi napad a zakladam dalsie vlakno. Uz minule na stretku s Petopatom a Pishom66 som skonstatoval, ze by sa hodila nejaka tema, kde by sme si mohli odporucat nejake dobe pomocky alebo material cez ebay a aliexpress. A tento tyzden ma v tom len uistil Oliver ked vyrukoval vo svojom vlakne s dalsim zaujimavym ulovkom za par supov :wink:

Komu by stranky Ebay a Aliexpress nic nehovorili, tak v skratke sa jedna o platformy nakupovania cez internet, teda virtualne trhovisko, kde tovar predava viacero subjektov, no vsetky platby a priebeh objednavky ide priamo cez portal. A preco je to dobre? Lebo je tam aj nieco ako ochrana zakaznika, t.j. v pripade nedodania alebo reklamacie je poskytovana podpora a predajcovia bojuju o dobre hodnotenie, preto sa snazia vyjst v ustrety zakaznikom. Platba je mozna bud cez kreditku alebo prostrednictvom paypal (ebay). Pripadna komunikacia s predajcom je mozna v anglictine.
Velke mnozstvo tovaru ponukaju predajcovia z Ciny za vyhodne peniaze a smiesne alebo ziadne postovne naklady. Jedna dolezita informacia, ze vsetky objednavky z tretich krajin (mimo EU) podliehaju colnemu konaiu podla aktualneho zakona. To znamena, ze do celkovej sumy (vratane postovneho!) 22€ je to oslobodene od poplatkov, od 22 do 150€ sa plati DPH a nad 150€ DPH+clo.

Moja predstava je taka, ze v jednotlive tipy by sa mohli pridavat do tagu "tip", kedy sa to zvyrazni zelenou farbou. Tym padom sa to nestrati v diskusii.
Navrhujem takyto format (hned dam aj priklad):
Tip: Link: hyperlink na ebay/aliexpress
Cena: priblizna cena vratane dopravy (€/USD)
FOTKA ARTIKLU
Keywords: klucove slova pre lahsie hladanie resp. keby uz hyperlink nefungoval
Info: popis, na co sa to da vyuzit


Prosim pridavajte len overene tipy! Teda najlepsie take artikle, co ste si kupili a ste s nimi spokojni. Casto sa predavaju aj rozne smejdy, kedy na fotke to vyzera pekne ale pride nieco nekvalitne.. Samozrejme za tie ceny nemozno ocakavat zazraky, ale niekedy sa daju zohnat fakt dobre vecicky za par supov.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa iconmaster » 16 Feb 2018 22:36

Tip: Link: Davkovacia flasticka na lepidlo
Cena: 1,5€/5 ks

Keywords: needle tip liquid dropping bottle
Info: najprv som take videl u Ivanta, ktory z takejto flasticky tankoval svoju e-cigaretu. Objednal som si aj ja a je to super vec na davkovanie lepidla! Lepidlo nezaschyna a zahustuje sa len po velmi dlhej dobe. Ihla umoznuje presne davkovanie (super pri lepeni na tupo) a vytvarat "zvary" pomocou lepidla. Silikovnovy vrchnacik (zatka) je dokonalo tesna, lepidlo v spicke nezaschyna. Stale pouzivam jednu flasticku uz mozno aj 3-4. rok a je ako nova. Pojdu zohnat v roznych objemoch, ja mam asi verziu 30 ml, co ma cca. 3 cm priemer a v 5 cm vysku flase.


Tip: Link: Plastova krabicka s priehradkami
Cena: 0,9 €

Keywords: plastic storage box 10 slots
Info: Super uzatvaratelna krabicka na drobne detaily modelov. Priehradky sa daju vybrat a preorganizovat vnutor, potom sa do nej zmestia aj vacsie diely.

Užívateľov profilový obrázok
xavi | --
Príspevky: 157

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa xavi » 17 Feb 2018 01:53

Tak ja hned pridam zopar napadov.

Najskor nieco co mi asi vacsina ludi tu neodpusti, kdeze Olfa je jedina a ta spravna znacka :)
Tip: 30 stupnove lamacie cepielky
Cena: 1€

Keywords: 30 degree Tip Cutter Blades Knife
Info: 30 stupnove lamacie cepielky. 10 ks v baleni, kazda ma tusim 7 segmentov vhodnych do 4mm sklapela + jeden koncovy. zatial som ich nepouzil lebo prisli pred 3 dnami a mam este otvoreny balicek od olfy. na pohlad vyzeraju rovnako. daju sa najst aj lacnejssie ale zatial nemam overeneho predajcu, napr tu https://www.ebay.com/itm/New-30-Tip-Bla ... 1438.l2649
toto je pri cene cca 0.75 eura asi 5x lacnejsie ako olfa DKB-5. ma rezanie kartonov postaci, na jemnu pracu si kludne mozete nechat olfy. ak ich budem musiet menit 5x castejse ako olfy, tak stale dobre.
Alternativa: su aj 23 stupnove do 6 mm rucky. mam oskusane - rezu, ale optupia sa asi trosku skor ako olfy
https://www.ebay.com/itm/20pcs-Blades-1 ... 1a3134439e


Tip: Link: Male stetce https://www.ebay.com/itm/12X-Colorful-Nail-Art-Design-Brush-Pen-Fine-Details-Tips-Drawing-Paint-Set-RWKG/152814340423?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649
Cena: 1,30€ za 12 ks

Keywords: Nail Art Design Brush Pen Fine
Info: 12 ks v baleni. jeden pozuivam asi 2 mesiace a zatial spokojnost, ale necakajte premiovu kvalitu. pre mna postacuju, kedze u nas som taku velkost nasiel iba niekolkonasobne drahsie.
Alternativa: daju sa najst rozne velkosti


na zaver nieco z coho mam asi najvacsiu radost.
Tip: Link: Misticky na miesanie farieb https://www.ebay.com/itm/12Pcs-Clear-Plastic-Empty-Cosmetic-Sample-Container-Cosmetic-Jars-Pot-Containers-/272597606000
Cena: 2€ za 12 ks

Keywords: Clear Plastic Cosmetic Sample Container Jars Pot
Info: Tak isto povodne na nechty. 12ks v puzdre za cca 2 eura. daju sa najst aj lacnejsie bez puzdra, pripadne aj plne nejakych blizkatok na nechty, ktore viete posunut manzelke/frajerke a vy si nechate iba misticku. maju cca 2 cm, viecko je na zavit. rozne vyuzitie naprv na male diely, na lepidlo alebo ja to pouzivam a miesanie akrylovych farieb, kedze mam akrylovky z lidla v tube. namiesam raz, zatvorim a ked potrebujem otvorim retusujem a hned zatvorim. POZOR viecko nie je utesnene takze farby postupne schnu. ja pred odlozenim do toho kvapnem jednu dve kvapky vody a az potom zatvorim. takto to vydrzi nejake 2 tyzdne kym farba uplne zachne. pre pravidelnych lepicov postaci. ale mozno sa to da utesnit nejakym lepidlom/silikonom/gumickou.
Naposledy upravil/-a xavi v 24 Mar 2018 09:25, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa Oliver » 17 Feb 2018 22:51

Tak niečo pridám aj ja. Od kedy som objavil aliexpress, nedám naň dopustiť. Ak viem, že niečo budem potrebovať alebo mi dochádza (nemyslím ale chémiu), tak prvé otváram stránku tohto obchodu. Myslím, že nebudem preháňať ak napíšem, že dá sa tam kúpiť asi naozaj všetko. Keď som mal pištoľ a kompresor "Made in China" na aliexpresse som vedel za lacno kúpiť náhradné diely. Zlomil som trysku, kúpil som si 5 za 4€. Ohol som nechtiac ihlu do pištoli? Nová ma vyšla 1,20€. Waterproof brúsne papiere väčších zrnitostí? Na Slovensku v bežných obchodoch pomaly nevedeli o čom je reč a zohnal som max. 1500. Tu som si kúpil 2000, 3000, 5000 a nájdete aj 12000. Rôzne štetce, pinzety .. ani nejdem všetko sem dávať, stačí proste len hľadať. Spomeniem len pár vychytávok, ktoré používam najčastejšie alebo som použil naposledy.

Tip: Kliešte
Cena: 1,68€

Keywords: electrical wire cutters
Info: Cena je za jeden kus, len na foto ilustračnom sú dve. Klieštiky sú výborné na rôzne druhy drôtov, 1mm medeným prejdú jak nôž maslom. Mám ich už skoro rok a používam ich veľmi často a stále sú ako nové. Ostré, veľmi dobrá pomôcka. Využívam ich tiež na vycvakávanie dielov z rámčekov ak staviam plastové modely. Sú pohodlné do ruky.


Tip: Digitálna šublera
Cena: 2,75€

Keywords: digital micrometer
Info: Neviem čo viac dodať. Dobrá pomôcka pri nano priemeroch rôznych pidi drôtikov.


Tip: Vyrážač listov
Cena: 0,81€

Info: Zatiaľ som tomu nenašiel presné využitie, lebo mi to nebolo treba. :haha: Ale ináč sa takto dajú vyrobiť pekné listy. Nevýhodou je, že iný druh ako javor som zatiaľ nenašiel. Podľa mňa je vhodný do diorámy v mierke 1:25. Stačí si zobrať list z prírody a z neho človek navycvakáva desiatky takýchto malých lístočkov. :big smile:


Tip: Pipety (0,2ml)
Cena: 100ks/0,88€

Info: Mne veľmi užitočná pomôcka pri používaní Tamiya farieb a iných chémií. Jednorazové pipety s objemom 0,2ml. V balení je ich 100 kusov a za tie peniaze? Zožeň to na Slovensku. Dá sa zohnať aj väčšie, stačí hľadať. Osobne mám už doma druhú stovku.


Tip: Prášok na imitáciu kobercov
Cena: 0,76€

Keywords: nail flocking powder
Info: Tento prášok pôvodne určený na nechty sa dá veľmi dobre využiť na imitáciu kobercov. Výhodou je jeho cena a množstvo odtieňov na výber. Jeho praktické použitie je možné vidieť v tejto téme. Zaujímavé by mohlo byť vyrábanie kobercov rôznych vzorov. :big smile:


Napísal by som toho viac, ale mnohé z linkov už nefungujú. Takže stačí len hľadať a každý si tam vie nájsť to svoje.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa iconmaster » 20 Mar 2018 21:34

Tip: Link: Tenké gumičky
Cena: cca. 1€/1 rolka

Keywords: elastic beading cord
Info: dlhšie som zháňal ideálny materiál pre imitáciu vzduchových hadíc na kamiónoch. Nakoniec som to našiel vo forme elastickej šnúrky na koráliky. Svoje som objednával ešte dávnejšie cez ebay a podarilo sa mi zohnať priemery 0.5, 0.6, 0.7, 0.8 a 1.0 mm. Povrch gumičiek je lesklejší, čiže presne ako skutočné plastové hadice. Dobre sa lepia sekunďákom a ide ich krásne ohnúť aj do menších oblúkov a nemajú tendenciu sa narovnávať ako tvrdšie bužírky stiahnuté z káblov, čo som predým používal na tento účel.
Dajú sa zohnať aj iné farby a pozerám že je v ponuke aj 45 m rolka za 1,4€.

Užívateľov profilový obrázok
majos | 48
Príspevky: 847
Meno: Marian
Bydlisko: Modra

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa majos » 20 Mar 2018 22:42

Ico, to vyzera dobre. Nechce sa ti obetovat cca 2 m z kazdej? Ja nejak neobjednavam z netu :) Ale mozno budem musiet.
Zilinsky primat(or) v starej forme. Aj Anicka z Cadecky:)
https://www.youtube.com/watch?v=MaR3eZJEQIs
A dalsi Janko:
https://www.youtube.com/watch?v=BBbQbMWQF1o

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa iconmaster » 20 Mar 2018 22:59

Ja mam zial iba 5-6 metrove rolky, aj z tych som uz daco pouzil.. Vyskusaj nieco objednat, je to velice jednoduche a casto natrafis na dalsie zaujimave veci!
Keby sa nepodari, tak si doobjednam nejake a zoberem potom na Hvezdaren kus z toho.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1075
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa LuPa » 21 Mar 2018 22:08

teraz ma napada objednat odtial drotiky roznych priemerov napr od 0,2 do 3mm, neskusali ste to tam hladat nahodou? Okrem toho by sa mi zisli aj priebojniky asi takehoto rozsahu s jemnym odstupnovanim ale netusim ako to po anglicky nazvat, zatial som ich tam nenasiel.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 21 Mar 2018 22:26

priebojník myslíš priebojník, alebo dierovač?
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa iconmaster » 21 Mar 2018 22:34

Pre drotiky skus zazracne slovicko "wire", a napr. medeny drot = copper wire, pajkovaci drot (cin) = solder wire, makky drot = soft wire, atd.
Nasiel som napr. tento inzerat na drot, kde je vyber roznych priemerov.
Inak ja drotiky ziskavam z vyradenych trafo resp. rozobratim kablov na zily. Je to medeny drot, ktory sa dobre spracovava..

Pre tie priebojniky skus hladat "die punch tool" alebo "hole punch tool" (punching = dierovanie, vysekavanie). :wink:

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný