Knihy s tematikou 2.sv.války.

Moderátor: Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
ELEFANT | 52
Príspevky: 1267
Meno: Radek Lamche
Bydlisko: Dolní Benešov ČR
Kontaktovať užívateľa:

Knihy s tematikou 2.sv.války.

Príspevokod užívateľa ELEFANT » 25 Júl 2008 13:56

Ahoj modeláři.
Ctěl bych Vám v této sekci představit knihy o vojenské tématice.Ikdyž je fakt,že se v době internetu knihy opomíjí,ale myslím si ,že mají pořád co říct.Nedávno se mi dostala do rukou a i knihovny krásná encyklopedie

Zbraně 2.sv.války
Obrázok

Je to nádherná encyklopedie která obsahuje přes 800 barevných a čb.fotografií a 600detailních barevných kreseb.Každý článek uvádí podrobnosti historie a vývoje představené zbraně je rozdělena do několika sekcí od tanků,samopalů,kolová vozidla,pistole,plamenomety,ponorky,lodě,letadlové lodě,křižníky,stíhacíletadla,bombardéry,nákladní vozidla a mnoho dalších.

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok

Samozřejmě,kdyby jste cokoli potřebovali o nějakém stroji,rád vyhledám.
Naposledy upravil/-a Neregistrovaný v 25 Júl 2008 14:09, upravené celkom 3 krát.

Užívateľov profilový obrázok
ELEFANT | 52
Príspevky: 1267
Meno: Radek Lamche
Bydlisko: Dolní Benešov ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Knihy s tematikou 2.sv.války.

Príspevokod užívateľa ELEFANT » 25 Júl 2008 14:04

Další kniha ,kterou chci představit je

Tanková válka-Vzestup a pád Hitlerových tankových divizí.
Obrázok

Autoři knihy důsledně mapují vývoj německých bojových obrněných vozidel a taktikya vyvracejí mnohé mýty a mylně představy,které o německých panceřových zbraních stále přežívají.Kniha dále popisuje technické vlastnosti tanků a pojednává i otěch,kteří jim veleli a kteří v nich bojovali.

Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Panther | 32
PinkPanther
Príspevky: 1260
Meno: Palo Višňovský
Bydlisko: Kuzmice

Re: Knihy s tematikou 2.sv.války.

Príspevokod užívateľa Panther » 08 Aug 2008 09:49

Ked som ju uvidel nemohol som odolat musel som si ju kupit
ObrázokObrázok
je to fantasticka kniha ked mi prisla domov nemohol som sa od nej odtrhnut.Fakt doporučujem.(keby nestala 1400 sk 46.47 EUR :( )

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: Knihy s tematikou 2.sv.války.

Príspevokod užívateľa spider » 08 Aug 2008 15:42

Hmm trocha drahá....tých 20 Sk ti zvýšilo ? :D :haha:
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
Panther | 32
PinkPanther
Príspevky: 1260
Meno: Palo Višňovský
Bydlisko: Kuzmice

Re: Knihy s tematikou 2.sv.války.

Príspevokod užívateľa Panther » 08 Aug 2008 16:57

No to zostalo z mojho modeloveho fondu :haha:
Ale nie to je pre porovnanie velkosti lebo mne sa ta kniha zda obrovska

Užívateľov profilový obrázok
juraj_ziacik | 41
Príspevky: 1232
Meno: Gergej
Bydlisko: Turčiansky Svätý Martin/Zvolen/Babiná
Kontaktovať užívateľa:

Re: Knihy s tematikou 2.sv.války.

Príspevokod užívateľa juraj_ziacik » 09 Aug 2008 09:15

Pozor na tú knihu, sú tam faktografické chyby!!!!!!
P.S.: neviem čo znamená slovo faktografické a už vobec neviem či som ho správne použil ale znie to tak odborne!!!
Hey Hou, Let´s Go!

Užívateľov profilový obrázok
Panther | 32
PinkPanther
Príspevky: 1260
Meno: Palo Višňovský
Bydlisko: Kuzmice

Re: Knihy s tematikou 2.sv.války.

Príspevokod užívateľa Panther » 09 Aug 2008 12:38

Viem par som ich tam našiel :(

Užívateľov profilový obrázok
Rado-Wan | 32
Príspevky: 410
Meno: Radovan
Bydlisko: PreŠhoW
Kontaktovať užívateľa:

Re: Knihy s tematikou 2.sv.války.

Príspevokod užívateľa Rado-Wan » 09 Aug 2008 13:22

hlavu hore! aspoň máš tam obrázky :dhh:
ved lepime pre radost :)

Užívateľov profilový obrázok
juraj_ziacik | 41
Príspevky: 1232
Meno: Gergej
Bydlisko: Turčiansky Svätý Martin/Zvolen/Babiná
Kontaktovať užívateľa:

Re: Knihy s tematikou 2.sv.války.

Príspevokod užívateľa juraj_ziacik » 23 Okt 2008 11:30

Toto teraz čítam, dosť dobrá kniha!!!!!!!!!
http://druhasvetova.sk/view.php?nazevcl ... 2007120004

A toto som už prečítal a je to ešte lepšie!!!!!
http://druhasvetova.sk/view.php?nazevcl ... 2007080005
Hey Hou, Let´s Go!

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Knihy s tematikou 2.sv.války.

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 07 Nov 2011 20:56

dám to sem, načo zakladať nový topik

Spoiler: Zobrazit
chekotay napísal:Díky Sofovi se mi do rukou dostala knížka The Sky's The Limit od J. M. Spaighta, vydaná v Londýně, 1940 - na podzim. Páté vydání, které mám k dispozici, vyšlo v listopadu. Tento údaj je velice důležitý.
Oč jde - je to kniha, která očividně má za úkol vysvětlit dělňasovi z ulice, že sice v tuto chvíli dostává RAF dost přes držku, ale z globálního pohledu není šance, aby Británie podlehla. Je to tedy zhodnocení Královských vzdušných sil Jeho Veličenstva napsané jako propaganda pro masu. Nejsou v tom lži - to musím říct, že až po setkání s anglickou propagandou jsem pochopil zvrhlost Goebbelsovy propagandy, která byla opravdu lživá - jsou uváděna přesná čísla a v zásadě jsou všechny údaje správné, ale interpretace, kterou autor uvádí - a kterou mu neznalý člověk musel věřit - je prostě neskutečně optimistická. Sem tam se něco málo zamlčí.
I tak je to velmi dobrý dokument, co se týče organizace RAF v druhé polovině 30. let a na začátku WWII. Současné knihy se tomuto údobí příliš nevěnují a spíše se zaobírají organisací Fighter Command a Bomber Command v letech 1940-1944, kdy už dorazila Osmá a RAF si mohla oddechnout. RAF je tedy probrána velmi podrobně. Taktéž jsou probrány trendy v bojové taktice, ve strategii nasazení zbraní, ve vývoji strojů - nezapomeňte, že v té době byl pro prostého občana koncept Spitfire blesk málem z čistého nebe - v politice výcviku a financování a v hospodářské organizaci výroby. Kniha je prokládána fotografiemi, které dosud nebyly v české ani americké literatuře zveřejněny, většina fotografií má informativní popisky na docela dobré úrovni, několik fotografií má (mělo) informace o původu utajeny.

Co je pro mne naprosto šokující, je právě datum vydání knihy. V době, kdy vyšel první tisk, byla Bitva o Británii v plném proudu, katastrofa v Norsku byla utajena (myslím potopení té letadlovky) a nedošlo ještě k bombradování měst. Nejděsivější vzpomínky se týkají tažení ve Francii, zvláště bitvy o Maasu. Kniha vyšla právě v té době, kdy se letectvo, obrazně řečeno, měnilo z gentlemana ve fraku v dořezaného rváče s přeraženým nosem. Wellington je považován za těžký bombardér. Sto liber je těžká puma. Battle je považován za moderní bitevní stroj. Bože, když jsem si přečetl, jak autor s nadšením vypráví o tom, jak u Maasy všichni chcípli kvůli tomu prokletému mostu, tak jsem měl slzy v očích - tehdejší autor samozřejmě nevěděl, že Wehrmacht postavil pontony během několika málo hodin a že Battle je létající rakev. Je to napsáno v době, kdy Britové ještě neznali hrůzu z japonských A6M. První Blitz Angličany teprve čeká, ještě stojí Coventry a kulomet je ještě pokládán za hrozivou zbraň. A právě v tomto punktu je ta kniha tak cenná. Veškerá pozdější zhodnocení samozřejmě jsou ovlivněna pozdějšími hrůzami letecké války na plné obrátky.
Připadal jsem si jako sedřený prostitut, jenž čte denník čerstvě zamilovaného panice, který dostal první pusu.
Na požádání půjčím zájemcům.
Pevná vazba, formát A5, 160 čb. stran, rejstřík.
Rule Britannia!
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "Literatúra // Literature"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní