knihy o zeleznici

Moderátor: Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

knihy o zeleznici

Príspevokod užívateľa Roman » 27 Nov 2011 09:25

vysla knizka: parni lokomotivy csd,autor hynek palat,cena 18,45 e. 160 stran, da sa objednat v maget press.

Užívateľov profilový obrázok
pet1972 | 51
2K+
Príspevky: 2085
Meno: Peter Kováč
Bydlisko: Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: knihy o zeleznici

Príspevokod užívateľa pet1972 » 27 Nov 2011 11:46

Roman, pekne, ale chcelo by to aspoň náhľad obálky, keď už sem niečo také dávaš...aby sa vedelo ako to vyzerá, ďalej by bolo vhodné dať aj link priamo na stránku magnet pressu, lebo napríklad túto knižku tam vôbec, ale vôbec neviem nájsť.


Off topic: Dám Ti sem príklad, potom poprosím admina/moda o zmazanie:

Vyšla knižka:

Dlouhá železná stuha
Autor: Stephen E. Ambrose
Vydáva: BB Art
Cena: 13,91 €
Počet strán: 430
Väzba: pevná
Rozmery: 235 × 160 mm



http://www.press.sk/zeleznice/dlouha-zelezna-stuha/

Užívateľov profilový obrázok
Drotik | 53
Príspevky: 1255
Meno: Vlado
Bydlisko: Bratislava

Re: knihy o zeleznici

Príspevokod užívateľa Drotik » 27 Nov 2011 12:13

Malo by to byt toto

nasiel som to tu Gorila
Úsmev dobrého človeka obdarí a nepriateľa naštve.
Kto chce, hľada spôsob, kto nechce, hľada dôvod.

Užívateľov profilový obrázok
RAZGY | 49
Príspevky: 353
Meno: Štefan
Bydlisko: sokolov

Re: knihy o zeleznici

Príspevokod užívateľa RAZGY » 18 Jan 2012 18:49

dostal se ke mně výtisk časopisu železničář - předvánoční vydání, kde je zajímavá nabídka knih nejen pro modeláře. koho bude zajímat, může si objednat v některém internetovém knihkupectví - pohužel ve výtisku není uveden distributor, prodejce. předem se omlouvám, ale nejde mi vložit obrázek, aby byl po rozkliknutí čitelný, proto ta velikost



Užívateľov profilový obrázok
jozkin | 39
2K+
Príspevky: 2338
Meno: Jozef
Bydlisko: Martin

Re: knihy o zeleznici

Príspevokod užívateľa jozkin » 04 Feb 2012 15:50

Drotik napísal:Malo by to byt toto

nasiel som to tu Gorila


Tuto knizku som si vo stvrtok kupil v Martinuse. Zatial som sa docital niekam k parnym strojom a rozvodu. Zial zistil som,ze je tam pomerne vela chyb od preklepov az k niektorym faktickym nepresnostiam, ale myslim si, ze napriek tomu je celkom dobra na preniknutie do problematiky parnych lokomotiv.

Razgy: Knizku Fenomen CME 3 mam doma a je to skvela publikacia, ktora sa zaobera nie len historiou a vyvojom lokomotiv CME 3 (u nas T669.0 a 1) a jej modifikaciami, ale pise sa v nej aj o historii lokomotivky CKD s jej neslavnym koncom.
Na tych Tvojich obrazkoch ma vsak zaujali aj knizky Stroje na stavbach (Zdenek Bauer) a Brejlovce. Takze mam nakupny plan na tento rok :big smile:
Lepim preto, ze ma to bavi, tak ako ma to bavi a to, co sa mi paci.
Normálne je vlastnit (viac) originál(ov).

Užívateľov profilový obrázok
jozkin | 39
2K+
Príspevky: 2338
Meno: Jozef
Bydlisko: Martin

Re: knihy o zeleznici

Príspevokod užívateľa jozkin » 06 Feb 2012 08:04

Edit: Ad moj predchadzajuci prispevok:
Uz som docital knihu Parni lokomotivy ČSD a zistil som dalsie nepresnosti. Odhliadnuc od nestastnej formulacie niektorych popisov v teoretickej casti, celu kapitolu Atlas parnich lokomotiv ČSD treba brat len informativne, pretoze niektore udaje su v nej nepresne a ine neuplne. Najhorsie na tom je Priloha s tabulkami. Tam je zmatocna asi vacsina udajov: lokomotivy su uvadzane ako prevadzkyschopne, ale v mnohych pripadoch to tak nie je (uz peknych par rokov) a niektore lokomotivy maju aj popletene cisla. To zial kazi celkovy dojem z knizky.

Ale aby som to zhrnul: Knizka je vhodna na predstavenie problematiky, ale na hlbsie preniknutie alebo presnejsie informacie by som volil inu literaturu. K tabulkam sa vyjadrovat nejdem, pretoze je to zbytocne.
Lepim preto, ze ma to bavi, tak ako ma to bavi a to, co sa mi paci.
Normálne je vlastnit (viac) originál(ov).

Užívateľov profilový obrázok
Vašek | --
Príspevky: 180

Re: knihy o zeleznici

Príspevokod užívateľa Vašek » 19 Feb 2012 19:12

Stroje na stavbách od pana Bauera vlastním, stejně tak i triádu starých pohlednic z tratí Českomoravské Vysočiny. V obou případech se jedná o vynikající publikace ve špičkové grafické kvalitě. Vřele doporučuji.

Stroje na stavbách ... http://corona-knihy.eshop-zdarma.cz/ind ... uct&id=629
Železniční trať Německý Brod-Brno ... http://corona-knihy.eshop-zdarma.cz/ind ... uct&id=627
Železničnítrať Německý Brod-Pardubice ... http://corona-knihy.eshop-zdarma.cz/ind ... uct&id=626
Železniční trať Jihlava-Kolín ... http://corona-knihy.eshop-zdarma.cz/ind ... uct&id=628

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: knihy o zeleznici

Príspevokod užívateľa iconmaster » 19 Máj 2023 21:33

Trochu to tu oživím v tejto sekcii s jedným čerstvým úlovkom,a možno aj ďalší prispejú nejakými zaujímavými knižkami..

Po stavbe Freudensteina som sa začal viac zaujímať o úzkorozchodné železničky, keďže v minulosti jedna premávala aj v mieste môjho bydliska, ktorá už dnes neexistuje. Tak som hľadal rôzne literárne zdroje, hoci o iných úzkokoľajkách. Vyšlo viac knižiek na túto tému, hlavne monografie o rôznych lesných železničkách, avšak väčšina z nich je už vypredaná. Aj preto ma potešilo, že nedávno vyšla jedna nová, rozsiahla publikácia z edície Kysuckého múzea.

Martin Turóci, Dušan Lichner - Slovenské lesné železnice

Kniha Slovenské lesné železnice prezentuje hodnotné poznatky z výskumu úzkokoľajných lesných železníc na Slovensku. Publikácia je edičným výstupom Dokumentačného centra lesných železníc na Slovensku, ktoré pôsobí v rámci Kysuckého múzea. Ide o špecializované pracovisko s celoslovenskou pôsobnosťou pre oblasť múzejnej dokumentácie vývoja lesných železníc na Slovensku, ktoré zhromažďuje, ochraňuje a odborne spracováva hmotné doklady o vývoji lesných železníc. Autormi odbornej 352 stranovej publikácie sú historik, kurátor a grafik Kysuckého múzea, Mgr. Martin Turóci, PhD. a bývalý vysokoškolský pedagóg na Žilinskej univerzite, autor viacerých knižných publikácií s témou lesných železníc a železničnej dopravy, Dipl. Ing. Dušan Lichner, CSc. Publikácia približuje okrem osudov Kysucko-oravskej lesnej železnice aj históriu ďalších lesných železníc na Slovensku, ako boli Považská, Čiernohronská, Korytnická, Ľubochnianska, Žarnovická, Malacky-Rohožník či lesné železnice v oblasti Malých Karpát. Plnofarebná recenzovaná publikácia zaujme čitateľov aj vďaka bohatému obrazovému materiálu.

Vydanie publikácie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


Kniha má formát cca. A4, cez 350 strán a pevnú väzbu, a obsahuje veľké množstvo obrázkov, náčrtov, máp a ilustrácií na kvalitnom kriedovom papieri. Nie som žiadny odborník na históriu ani železnice, ale ako laika ma táto monografia celkom oslovila a to som stihol len v rýchlosti prelistovať. Narazil som aj na jeden celkom čerstvý článok o knižke a autoroch.

Objednať sa dá priamo z e-shopu Kysuckého múzea za veľmi výhodných 13€ + pošta. Píšu, že náklad bol 400 ks, takže je dosť možné, že sa rýchlo vypredá, preto koho to zaujalo, radšej neváhajte a objednajte alebo zakúpte v múzeu v Čadci :wink:


Návrat na "Literatúra // Literature"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný