Ako začať zbierať známky- Príručka mladého filatelistu

Moderátor: Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 49
.
Príspevky: 12388
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Ako začať zbierať známky- Príručka mladého filatelistu

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 21 Feb 2013 19:08

Obrázok
Názov knihy
Vydavateľstvo
Predajňa
Cena
Rok vydania
Formát
Rozsah
Príloha
Vystrihovačka 1
Vystrihovačka 2
Kategória
: Ako začať zbierať známky
: Perfekt
: Kníhkupectvo Vojtecha Zamarovského
: 6,90€
: 2010
: 230 mm x 250 mm
: 56 strán + príloha v obálke
: 2 spoločenské hry, pexeso a 2 vystrihovačky
: budova Hlavnej pošty v Bratislave
: poštová dodávka Iveco Daily
: Deti a mládež
INFOFILA
POFIS

Po týmto titulom vydavateľstvo PERFEKT, a.s. Bratislava v spolupráci so Slovenskou poštou vydalo novú knižku o poštových známkach. Pretože je určená najmladším zberateľom, jej názov má podtitul Príručka mladého filatelistu.

Knižka má na každej strane minimálne tri úrovne.

Prvá časť je textová (v nej ako autori sú na záložke uvedení Miloš Ferko, Magdaléna Gocníková, Ladislav Jakubčo, Veronika Kopečná, Ján Mička, Grigorij Starodubcev, Martin Vančo a Michal Zika. Kto sa venuje viac slovenskej filatelii, pozná, že niektoré mená sú známe z práce s filatelistickou mládežou).

Druhá úroveň je odborná filatelistická. Každá strana knižky je v podstate samostatnou kapitolou, ktorá sa venuje niektorému odbornému pojmu, histórii, praktickým radám alebo súťažiam detí. Takmer na každej strane je jedna „bomba“ NAJ-, ktorá má cieľ vzbudiť záujem a uviesť mladého čitateľa do predkladanej problematiky. Zaujímavé sú aj rôzne poštové a filatelistické historky, dôkladné ilustrácie známok, hárčekov, celín a celistvostí. Samozrejme sa nevyhýba najnovším vydaniam známok a iných produktov Slovenskej pošty. Veľa ilustrácií je od rovesníčky tých, ktorým je knižka určená - malej Namiko Uchnárovej.

Tak sme sa dostali k tretej, ilustračno-fotograficko-dokumentačnej úrovni. Publikácia nie je iba filatelistickou teóriou. Obsahuje aj praktickú časť - voľné listy na nakreslenie detskej známky alebo vyplnenie krížovky.

Bonusom je súbor hier s filatelistickou a poštárskou tematikou na princípe hry Človeče, nehnevaj sa! a filatelisticko-poštové pexeso, vystrihovačka a skladačka poštového auta a budovy bratislavskej pošty!

Knižka je prelínaním poštovej a filatelistickej problematiky, teda spojením dvoch atribútov, ktoré by asi bez seba vzájomne nemohli existovať. Počin vydavateľstva Perfekt a Slovenskej pošty s vydaním knižky s výbornou grafickou úrovňou sa dá u nás k niečomu podobnému len ťažko prirovnať.
---
Informácií nikdy nie je dosť, preto vítam publikáciu, ktorá pomôže mladým zberateľom vniknúť do tajomstiev filatelie a zbierania poštových známok. Želám im, nech nájdu krásu skrytú v malých umeleckých skvostoch – poštových známkach i poštových dokumentoch, ktoré zachytávajú historické momenty sveta okolo nás.

Vojtech Jankovič, zberateľ, popularizátor
---
Predná strana knihy, zadná strana obalu na prílohy, obsah, strany knihy a priložené známkynávody na vystrihovačky, samotné vystrihovačky a zlepené modely, minimálne dodávku na obrázku lepil závislákhracie plány hier a pexeso


---
Vzhľadom na to, že súčasťou knihy sú známky (síce v Sk) v úhrnnej sume 6,70€
tak v podstate knihu, 2 detské hry, pexeso a 2 papierové modely v rozsahu 5 strán mám za plných 20 centov.
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "Literatúra // Literature"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný