TATRA 1897 - 1947 v archivní dokumentaci

Moderátor: Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Sranki | 45
Príspevky: 291
Meno: Sranki
Bydlisko: Trencin

TATRA 1897 - 1947 v archivní dokumentaci

Príspevokod užívateľa Sranki » 13 Nov 2014 09:07

Krasna kniha. Uvazujem nad kupou.
Neviete niekto v akom rozsahu su tie vykresy?

http://www.mspress.cz/tatra-v-archivni-dokumentaci
http://www.martinus.sk/?uItem=163820

Užívateľov profilový obrázok
Alda C. | 46
Príspevky: 63
Meno: Aleš
Bydlisko: Brno 21

Re: TATRA 1897 - 1947 v archivní dokumentaci

Príspevokod užívateľa Alda C. » 14 Nov 2014 21:43

Ahoj,
během příštího týdne budu mít knihu doma, jestli ještě pár dní vydržíš tak dám potom info.
"Jdu si svou cestou, mám svůj styl."

Užívateľov profilový obrázok
Sranki | 45
Príspevky: 291
Meno: Sranki
Bydlisko: Trencin

Re: TATRA 1897 - 1947 v archivní dokumentaci

Príspevokod užívateľa Sranki » 15 Nov 2014 10:02

Super. Potom napis kratku recenziu. Hlavne by ma zaujimalo ci to ma nejaky prinos aj pre nas modelarov. Lebo obrazky dnes clovek zozenie, ale vykresy a planky su casto problem.

Užívateľov profilový obrázok
Alda C. | 46
Príspevky: 63
Meno: Aleš
Bydlisko: Brno 21

Re: TATRA 1897 - 1947 v archivní dokumentaci

Príspevokod užívateľa Alda C. » 23 Nov 2014 22:01

Ahoj,
tak jsem konečně našel chvilku napsat něco o výše zmiňované knize. Nejsem ale velký pisálek tak to bude krátké.
Svazek knih jsem si vyzvedl rovnou u vydavatele ( ms press ). Po zběžném prolistování jsem musel konstatovat, že to není to co jsem od toho (možná trochu naivně) očekával, tedy publikaci "přetékající" technickými výkresy a popisem.
O víkendu jsem knize věnoval času víc a musím uznat, že to zas tak zbytečná koupě nebyla. Jsou v ní popsány veškeré typy vyráběných osobních a nákladních automobilů včetně prototypů (i letadla) v prvních pádesáti letech výroby. Jsou zde přehledné tabulky s technickým popisem a počtem jednotlivých vozů. Ovšem většina čtyřsvazkové publikace se sestává z různých prospektů vydávaných k jednotlivým vozidlům, často je zde stejný materiál ve více jazycích. Je tu i celkem dost fotek vozů. Technických výkresů je tu poskrovnu, většinou jsou to jen základní pohledy na vozidlo jako součást prospektů. K použití to ale moc nebude, jelikož kvalita reprodukce není stoprocentní a výkresy jsou malé.
Pro mě jako modeláře má kniha význam v tom, že když budu chtít tvořit model tak budu vědět, co dělám, jak to má vypadat a v neposlední řadě mi to poskytne vodítko, kterým směrem pátrat po detailnějších podkladech. V tomto ohledu mi přijde daleko lepší (pro modelářské účely) třídílný svazek ŠKODA A LIAZ nákladní automobily a autobusy po roce 1945 z pera ing. Karla Václavíka.

Zde pár fotek:


Kdybych měl publikaci zhodnotit, tak je opravdu spíše určena (jak se i ostatně píše v popiscích na stránkách vydavatele) pro sběratele čehokoliv kolem Tatry.
Myslím, že druhý díl bude zajímavější, bude o automobilech vyráběných v letech 1947-1997.
Tak snad tato minirecenze pomůže.
"Jdu si svou cestou, mám svůj styl."

Užívateľov profilový obrázok
Sranki | 45
Príspevky: 291
Meno: Sranki
Bydlisko: Trencin

Re: TATRA 1897 - 1947 v archivní dokumentaci

Príspevokod užívateľa Sranki » 25 Nov 2014 08:34

Diky moc. Myslim ze tvoj prispevok urcite niekomu pomozu pri rozhodovani. Ocakaval som, ze pri modelovani sa vychadzat len z tejto knihy neda, ale moze to byt dobre voditko.

Užívateľov profilový obrázok
Sranki | 45
Príspevky: 291
Meno: Sranki
Bydlisko: Trencin

Re: TATRA 1897 - 1947 v archivní dokumentaci

Príspevokod užívateľa Sranki » 16 Nov 2017 09:18

Tatrovka sa chysta vydat dalsiu peknu knizku.

http://www.tatra.cz/o-spolecnosti/tisk- ... mu-vyroci/

Návrat na "Literatúra // Literature"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný