Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Diskusia - Kluby a kruzky

Užívateľov profilový obrázok
Sekerka | 49
Príspevky: 559
Bydlisko: Žilina

Re: Diskusia - Kluby a kruzky

Príspevokod užívateľa Sekerka » 21 Aug 2015 13:10

Dnes ma zase naštartoval Group B jednou poznámočkou v SZ. "...lidí co modelují, vedou děti..." Mne to nedá ale zase tá replika z Chalupárov "Já koukám jako blázen, my dneska nemáme guláš?" :haha: Okrem jozkina, wanrayena a vasik1 sa tu nikto neprezentoval! Mňa táto téma silno zaujíma! Chcel som robiť vedúceho, pretože na staré kolená cítim akýsi dlh voči svojím vedúcim z detských čias. A nakoľko ide dcéra do školy, mal by som aspoň povrchný prehľad o "fešákoch" :P . Ale v dcérinej škole som narazil na požiadavku pedagogického minima, tak, reku skúsim inde, a ouha! Tam zase nie sú priestory, inde nie je vhodný čas, a zas o kus ďalej financie (nechcel som nič pre seba,a po porade s jožkinom mi stačili nožnice z peračníka a farbičky z výtvarnej :scorn: )! Preto by som rád vedel, kto sa ako ku krúžku dostal, či ho vedie v nejakej škole (mne sa nepodarilo :-( ), alebo v rámci CVČ, alebo pri farnosti...
Každá rada mi je dobrá! Nechcem od nikoho aby sa tu siahodlho prezentoval fotografiami (možno neskôr :P ) alebo úspechmi (hoci aj to ma zaujíma). Veľmi by som ocenil každý príspevok. Prosíííím!!!!

Užívateľov profilový obrázok
vasik1 | 45
Pán učiteľ
Príspevky: 1835
Meno: Peter Vasaráb
Bydlisko: Partizánske

Re: Diskusia - Kluby a kruzky

Príspevokod užívateľa vasik1 » 21 Aug 2015 22:29

Tak za mňa: keďže som učiteľ na ZŠ, dal som papierové modelárstvo do ponuky krúžkov, ktorá sa dáva na začiatku každého školského roka žiakom. Tí si následne vyberú a ak je záujem (u nás minimálne 12 ľudí), krúžok sa otvorí. škola mi poskytne priestory, máme zakúpené pomôcky (podarilo sa mi vypracovať projekt na 1 000 eur) a po poobediach lepíme. Ide o klasickú dohodu o vykonaní práce na 60 hodín za školský rok. Ak by si chcel niečo konkrétnejšie, kľudne sa pýtaj.

P.S. u nás je úplne bežné, že krúžky vedú aj "externisti" - čiže ľudia, ktorí nie sú pedagogickými zamestnancami ZŠ a nepotrebujú žiadne pedagogické minimu (školník viedol fotografický krúžok, kuchárka turistický, chlapík z dediny futbalový...), za tých istých podmienok ako my.

Užívateľov profilový obrázok
Sekerka | 49
Príspevky: 559
Bydlisko: Žilina

Re: Diskusia - Kluby a kruzky

Príspevokod užívateľa Sekerka » 22 Aug 2015 06:53

Veď presne tak nejako som si to predstavoval, ale tam kde som bol som narazil na odpor zo strany družinárok (zrejme si krúžkami prilepšujú ku výplate, čo je určite dobré ale nechcú tam nikoho a radšej skúsia sami). Alebo problém s prenájmom priestoru, ako to tu už ktosi popisoval vyššie(aj keď ku sume sme sa nedostali, ja som si to vysvetlil tak, že ma zle pochopil a že ja chcem priestory pre už fungujúci krúžok a nedal si to vysvetliť)..
Preto som chcel vedieť ako to funguje inde.

Užívateľov profilový obrázok
vasik1 | 45
Pán učiteľ
Príspevky: 1835
Meno: Peter Vasaráb
Bydlisko: Partizánske

Re: Diskusia - Kluby a kruzky

Príspevokod užívateľa vasik1 » 22 Aug 2015 07:37

Skús osloviť najmä deti ktoré, nemajú žiadny krúžok. Tieto deti sú ekonomicky mimoriadne cenné - na začiatku roka dostávajú poukazy na krúžkovú činnosť, ktoré môžu odovzdať akejkoľvek organizácii, ktorá otvára krúžky (ZŠ, SŠ, CVČ, ľudová škola umenia...) a tá za každý prijatý poukaz dostáva na žiaka dotácie (neviem síce presnú sumu, ale je to pekná čiastka). Ak žiak krúžok nemá, tieto peniaze proste prepadnú - ak od nich získaš poukazy, a prinesieš ich s týmto argumentom, mal by si uspieť. Daj si pozor, aby si neprepásol termín odovzdania poukazov - je to nejako do konca septembra, ale to si ešte zisti (resp. keď nastúpim do školy dopíšem ti to sem). Dôležitá je propagácia - musíš jednoducho tie deti priamo osloviť a behať si za tým. Dieťa, ktoré si vyberie viac krúžkov (my sme dali limit 2) svoje dotácie delí (nedostáva 2x dotovanú sumu) a preto sú tieto deti zase ekonomicky menej výhodné. Snáď som bol zrouzumiteľý :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Sekerka | 49
Príspevky: 559
Bydlisko: Žilina

Re: Diskusia - Kluby a kruzky

Príspevokod užívateľa Sekerka » 24 Aug 2015 08:49

No vieš, osloviť deti.... Ja nerobím v škole ale v autoservise, takže dosť ťažko mi oslovovať deti :shocked: Asi by to vyvolalo čudnú reakciu u rodičov, keby som si ich odchytával pred školou a pýtal sa na aký krúžok chodia a či by nechceli lepiť papieráky :bad smile: . Žena robí v škole, ale ako si písal do konca septembra sa uvidí, a ak by hrozilo, že nejaké poukazy prepadnú, bude vedenie školy riešiť aj moju "ponuku" :P . Ale myslím že z toho nič nebude. Stále dúfam že sa ešte niekto ozve kto robí krúžky, a dozviem sa nejakú inú možnosť.

Užívateľov profilový obrázok
vasik1 | 45
Pán učiteľ
Príspevky: 1835
Meno: Peter Vasaráb
Bydlisko: Partizánske

Re: Diskusia - Kluby a kruzky

Príspevokod užívateľa vasik1 » 24 Aug 2015 12:58

Jasné že ich nebudeš oslovovať na ulici :beat plaster: U nás chodia na nábor mnohí priamo do tried (po dohode s vedením), alebo si vyrobia plagát a dajú ho do tried, na vstupný vchod, do vestibulu, info cez školský rozhlas...
Aj taký maličký workshop s ukážkou modelov cez veľkú prestávku by decká určite vyhecoval. Možností je viacero.

Užívateľov profilový obrázok
Sekerka | 49
Príspevky: 559
Bydlisko: Žilina

Re: Diskusia - Kluby a kruzky

Príspevokod užívateľa Sekerka » 24 Aug 2015 13:55

Uvidím, skúsim tam žene dať do nejakej vytrínky nejaký modelíček s informáciou, že ak by mali záujem niečo robiť, nech otravujú vedenie! :wink: To by hádam šlo, a ak by bol záujem, asi by si už nevymýšľali prečo nie, ale ako hej.

Užívateľov profilový obrázok
vasik1 | 45
Pán učiteľ
Príspevky: 1835
Meno: Peter Vasaráb
Bydlisko: Partizánske

Re: Diskusia - Kluby a kruzky

Príspevokod užívateľa vasik1 » 16 Sep 2015 11:01

Podľa predbežného prieskumu bude toho roku záujemcov a krúžok požehnane, takže od októbra opäť štartujeme modelársku sezónu. :victory: :tire:

Užívateľov profilový obrázok
katpox008 | --
Príspevky: 2
Meno: Katarina

Kruzok

Príspevokod užívateľa katpox008 » 28 Sep 2016 19:30

Zdravím, čo by ste odporučili na prvú hodinu modelárskeho krúzku ako úvod o vojenskej technike?

Užívateľov profilový obrázok
vasik1 | 45
Pán učiteľ
Príspevky: 1835
Meno: Peter Vasaráb
Bydlisko: Partizánske

Re: Kruzok

Príspevokod užívateľa vasik1 » 28 Sep 2016 20:51

Ahoj Katka,
za prvé - určite ti presunú príspevok o krúžku sem: viewforum.php?f=99 Toto je sekcia, kde sa prezentujú len stavby modelov.
Založ si tam tému (trebárs pod názvom svojho krúžku, ako mám ja: viewtopic.php?f=99&t=5727 ) a verím, že ti poskytneme veľa užitočných rád a nápadov.

Ja si s dovolením nárokujem právo prvej reakcie na tvoj príspevok - no budeš mi ho musieť málinko upresniť:

- chceš iba informácie o vojenskej technike?
- chceš modely vojenskej techniky?
- o aký krúžok ide?
- ako starí (mladí) sú členovia krúžku?
- si vedúca krúžku alebo člen krúžku?

Edit: Pozrel som si tvoj príspevok o výstave v Nitre a jednu odpoveď už mám - si zrejme vedúca krúžku :wink:

Návrat na "Kluby a krúžky // Clubs & Groups"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní