Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Spendlik paper models

Moderátor: toudi_sk

Užívateľov profilový obrázok
Ing. Spendlik | 42
Príspevky: 372
Meno: Tomáš
Kontaktovať užívateľa:

Spendlik paper models

Príspevokod užívateľa Ing. Spendlik » 15 Okt 2012 21:24

Obrázok

Obrázok
Body.zip
Telo + inštrukcie
(42.31 MiB) 2631 stiahnutí

Weapons.zip
Zbrane + inštrukcie
(46.06 MiB) 22714 stiahnutí
Warhammer 40k Space Marine Dreadnought MK V.

Predloha:
Papierový model predstavuje robota - Dreadnoughta - zo stolnej hry Warhammer 40 000. Svet Warhammer 40k je zasadený tisíce rokov do budúcnosti - do veľmi temnej budúcnosti, kde ľudstvo bojuje s takmer celou galaxiou (od Orkov až po Necron-ov). Dreadnought predstavuje ťažkú podporu pre vesmírnych mariňákov. V podstate sa jedná o robotický sarkofág - smrteľne zranenému vojakovi sa dostalo tej pocty, aby bojoval naďalej pre Imperátora v podobe silného robota. Ako taký Dreadnought bojuje si môžete pozrieť na videu.

Model:
Model predstavuje robota v mierke cca 1:16 a je možné postaviť tri verzie - čisto biely model (vhodný na striekanie, prípadne vlastnú textúru), model modrého Dreadnoughta z kapituly Ultramarines a model červeného Dreadnoughta z kapituly Blood Angels. Robota je možné vybaviť buď mechanickou rukou s plameňometom, útočným kanónom alebo laserovým kanónom. Každú zbraň (okrem prídavného plameňometu) je možné postaviť buď na ľavú alebo pravú stranu a vytvoriť tak viaceré kombinácie.



Vývoj, betatest, hotový model:
link, link

Užívateľov profilový obrázok
Ing. Spendlik | 42
Príspevky: 372
Meno: Tomáš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Spendlik paper models

Príspevokod užívateľa Ing. Spendlik » 22 Okt 2012 22:38

Obrázok

Obrázok
JetBike_Model.pdf
Model
(392.21 KiB) 926 stiahnutí

JetBike_Instructions.pdf
Inštrukcie
(1.81 MiB) 1659 stiahnutí
Warhammer 40k JetBike

Predloha:
Ďalší model zo sveta Warhammer 40 000. Vojnový JetBike je hlavné "vozítko" veliteľa RavenWing-u z kapituly Dark Angels - Sammael. JetBike je vybavený plasma kanónom a je postrachom každého nepriateľa, rovnako ako Sammael. Model priamo z Games Workshop si stále môžete kúpiť.

Model:
Papierový model JetBike-u, je môj prvý s 1mm kartónovou kostrou. Jedná sa o čistý biely model - je teda nutné ho buď upraviť v grafickom editore alebo nastriekať / nafarbiť. Kvôli prednému štítu, doporučujem stavať model skúseným modelárom. Mierka je rovnaká ako pri Dreadnought-ovi, cca 1:16.



Vývoj, betatest, hotový model:
link, link

Užívateľov profilový obrázok
vasik1 | 45
Pán učiteľ
Príspevky: 1835
Meno: Peter Vasaráb
Bydlisko: Partizánske

Re: Spendlik paper models

Príspevokod užívateľa vasik1 » 12 Júl 2013 17:54

Vôbec som si nevšimol, že tento model tu takto krásne "visí" tak som si ho hneď stiahol (skvelé pán inžinier!), no na rozdiel od Dreadnoughta mi zbrane po stiahnutí nejdú otvoriť. Iba mne? :angry:

Užívateľov profilový obrázok
Miso122 | 25
Príspevky: 352
Meno: Michal
Bydlisko: Jaslovské Bohunice

Re: Spendlik paper models

Príspevokod užívateľa Miso122 » 12 Júl 2013 21:32

Nie, ni esi jediný. Ami mne to neide otvoriť.
Na stole: San Salvador
Hotovo: Nautilus, Michalská veža, Kaiten-1,...

Užívateľov profilový obrázok
Ing. Spendlik | 42
Príspevky: 372
Meno: Tomáš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Spendlik paper models

Príspevokod užívateľa Ing. Spendlik » 14 Júl 2013 21:39

Ahojte,
skúsim to v priebehu zajtrajška opraviť.
Spendlik

Užívateľov profilový obrázok
Ing. Spendlik | 42
Príspevky: 372
Meno: Tomáš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Spendlik paper models

Príspevokod užívateľa Ing. Spendlik » 28 Aug 2013 01:30

Ahojte,
nejak ma tu zlostí 7zip, takže ten odkaz som zatiaľ neupravil. Model si však môžete stiahnuť z mojej stránky:
Warhammer 40k Dreadnought

Spendlik

Užívateľov profilový obrázok
FunTomas | --
Príspevky: 61
Meno: Tomáš
Bydlisko: Bratislava

Re: Spendlik paper models

Príspevokod užívateľa FunTomas » 07 Nov 2013 10:00

Mám takú otázku. Na dielikoch som si všimol označenie výkričníkom a hviezdičkou. Sú k dispozícii nejaké vysvetlivky čo tie symboly znamenajú? Lebo všeobecne ide o tak mrňavé veci, že podlepovať kartónom sa mi zdá divočina.

Užívateľov profilový obrázok
Ing. Spendlik | 42
Príspevky: 372
Meno: Tomáš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Spendlik paper models

Príspevokod užívateľa Ing. Spendlik » 07 Nov 2013 10:32

Ahoj, dreadnoughta som robil už vcelku dávno, takže si nepamätám úplne presne. Ale ak ma pamäť neklame, tak hviezdička je podlepenie a výkričník by mal byť "začierniť z druhej strany" (pri niektorých dieloch to ale nie je potrebné). Pri podliepaní v dreadnoughtovi išlo o pevnosť nie o hrúbku, takže pokiaľ je papier dostatočne pevný pri podlepení obyčajným kancelárskym papierom, tak by to malo stačiť.

Užívateľov profilový obrázok
FunTomas | --
Príspevky: 61
Meno: Tomáš
Bydlisko: Bratislava

Re: Spendlik paper models

Príspevokod užívateľa FunTomas » 07 Nov 2013 10:46

Díky za info. Na moje skúsenosti je dosť tuhý aj ten klasický papier, čo mám. (160g) :-)

Užívateľov profilový obrázok
Ing. Spendlik | 42
Príspevky: 372
Meno: Tomáš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Spendlik paper models

Príspevokod užívateľa Ing. Spendlik » 15 Mar 2015 21:26

Ahojte,
na môj rozpracovaný web som k stiahnutiu poskytol aj 3D modely papierových modelov spomenutých vyššie. K otvoreniu 3D modelov potrebujete Rhinoceros 3D.
Papierové modely- Spendlik
Snáď niekomu prídu vhod.
Spendlik

Návrat na "Modely od užívateľov // Models from users"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných