Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Home made Air brush

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa iconmaster » 15 Aug 2013 18:52

Neviem ci sa tieto tlakovky vobec daju prestavit na iny rozsah, no povedal by som ze nie. A nie som si isty, ze by bolo vobec lepsie, keby nastavil na 5 bar - podla mojho merania o niekolko stran dozadu nie su velke casove rozdiely pri natlakovanim o 1 bar ani pri vyssich tlakoch.

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa serpens » 16 Aug 2013 06:35

Tieto tlakace maju pevny rozdiel medzi vypinacim a zapinacim tlakom a to dva bary. Ked ma nastavene na osem bar, tak mu to bude spustat kompresor pri siestych baroch. Na to aby mohol zacat striekat potrebuje pockat 14+min.
Ker nastavi max tlak na 5 bar tak mu to bude zapinat automatika pri 3 bar, co je dostatocna rezerva pre pistol a regulacny ventil. Akurat, ze ked pojde striekat, tak nebude musiet cakat 14 min ale priblizne 8 min a nebude tak trapit kompresor.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa petopato » 16 Aug 2013 07:21

Ale ved ja nemusím čakať 14 min. Mám manometer a keď vidím, že už sú tam 3 bary, môžem striekať...myslím, že predbiehame.

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa serpens » 16 Aug 2013 09:38

Peto zas to neber, ze chcem do teba rypat alebo slovickarit. Sam som mal taky slabsi kompresor (10-12 l/min) a nebolo to ono, ale je pravda, ze mne pistol pyta 23 l/min. Ta revell fixirka ma spotrebu takych 10-12 l/min a ked si to zratas, to ti dava pri natlakovani na 3 bar moznost striekat nieco malo cez minutu v kuse. Ak by si casom kupil daku fengdu kde mas tych 15-17 l/min tak ti to padne na pol minuty.
Kedze striekanie je pre mna otrava (cistenie, upratovanie) a je z toho velky bordel, tak sa snazim "nasporit" diely a striekat to naraz. Ked striekam surfacer, tak striekam viac menej v kuse. Diely mam po predu nachystane (prilepene ku sparadlam a podobne) a uz ich len beriem do ruky a valim na to surfacer. Ak chces mat pekny povrch, musis to striekat vo viacerych vrstvach (min. 2) a aj ked sa to nezda tak cas pri tom celkom leti. Ved skus sa spytat iconmastera, ako dlho asi strieka jeden dielik. Ked budes striekat nieco velke a v polovici plochy ti dojde vzduch tak to tiez nebude radost.

Idealne by pre teba bolo zohnat si o cosi silnejsi kompresor, aby si stihal vykryvat aspon odber tvojej pistole. Druha cesta je velky vzdusnik, ale tam sa bavime skor o stlacenom vzduchu, alebo CO2 aby si dosiahol nejake zaujimave casy (takto strieka napr. SpiDeR).

Ono striekat ti to bude, ale sam uvidis, ci to bude prakticke pre teba, pripadne pre manzelku keby striekala torty.

3bar x 13l = 39 l - objem vzduchu vo vzdusniku pri 3bar
12-7 = 5 l/min - odber vzduchu zo vzdusnika pri zapnutom kompresore
2.5*13 = 32.5 l - minimalny objem vzduchu s malou rezervou, aby si dodrzal 2.3bar pre pistol (inak ti to bude len pluvat)
(39-32.5)/5 = 1.3 min
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
tunnelDT | --
Príspevky: 202
Meno: jano
Bydlisko: Detva

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa tunnelDT » 16 Aug 2013 16:31

skoda ze ten regulator nema odkalovac..ale asi ho tom netreba

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa petopato » 16 Aug 2013 17:08

serpens napísal:Peto zas to neber, ze chcem do teba rypat alebo slovickarit.

Ale neberiem, len ja som sa nato takto cez tie parametre, ktoré ty tu popisuješ nepozeral a ani to neriešim, kým to nevyskúšam, to je celé...a myslím, že aj keby som sem-tam musel počkať pár minút na dotlakovanie, tak sa z toho nezbláznim. Tiež to robím tak, že si diely nakopím a striekam raz za pol roka, takže nejaké čakanie ma nerozhádže...modelárčina ma naučila aj k trpezlivosti :wink: :victory:

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa iconmaster » 16 Aug 2013 18:25

Ja by som z toho vykonu nerobil az taku tragediu, aj ked je pravda ze vacsi by nebol na skodu. No podla mojho nazoru, tento kompresor bude pouzitelny aj v takomto prevedeni, pred suvislym striekanim vacsich ploch maximalne sa pocka kym natlaci na maximum a vtedy je istota ze vzduch vystaci aspon na jednu kompletnu vrstvu. A v najhorsom pripade, ked Petopatovi pojde na nervy to cakanie, moze si vymenit kompresor za vykonnejsi.

tunnelDT napísal:skoda ze ten regulator nema odkalovac..ale asi ho tom netreba

Toto je dobry postreh, aj sme sa o tom niekedy bavili s Petom. Podla mna skor ci neskor si to zaobstara, pre kvalitne striekanie je to nevyhnutne.

Užívateľov profilový obrázok
lowi | 42
Príspevky: 1302
Meno: Vilo
Bydlisko: Závažná Poruba

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa lowi » 26 Aug 2013 21:03

Peto, vyzerá to super.... Farba perfekná a filter nemá chybu..... Taká perlička na tom celom... :victory: Dúfam, že bude dlho slúžiť....

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa serpens » 27 Aug 2013 07:45

Este stale si to neopacil na zivo?
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa petopato » 27 Aug 2013 17:33

Nie, potrebujem ešte toho dosť polepiť, aby bolo čo striekať, ale mám dosť hluché obdobie. :red: Chcel by som to testovať na ZDT, dúfam, že do Nitry stíham...

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných