Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

tlaciaren aku vybrat

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 25 Aug 2013 16:13

ak majú podobné modely, jeden sa líši IBA tým, že nemá farebný displej, tak by mal byť logicky lacnejší a pochybujem,
že budeš primárne vyžadovať, aby si mohol tlačiť fotky rovno z foťáku bez asistencie NTB/PC ... či?

s HP mám (nielen ja) negatívne skúsenosti, ale to boli "staršie" modely, nové neviem
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa spider » 25 Aug 2013 16:23

Neviem, nemyslím že budem tlačiť bez PC, no nikdy nevieš ... tlačiť rovno z fotoaparátu je celkom praktické. A v akcii majú len tento model, teda v 50% zľave. Ostatné modely majú drahšie. Táto je z 84 na 42€ (ikeď viem, že pôvodná cena 84€ bola v tescu drahá, lebo stojí len 70€). Ešte pouvažujem, no asi ju aj vezmem. Keby ešte mala šiestu kazetu (sivá-na čiernobiele fotky), bolo by to super. No nevadí.

Edit: Už som si ju bol kúpiť. Ráno ich mali asi 7, večer som bral poslednú :victory:
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b


Užívateľov profilový obrázok
Marian | --
Príspevky: 910
Meno: Marian
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa Marian » 07 Feb 2014 12:19

Nazdar páni.
Doslúžila mi tlačiareň Epson a uvažujem o kúpe inej.
Jediná vec čo mi vadila na Epsone bolo keď došla jedna farba už netlačila ani čierno bielo.
Aké máta skúsenosti inou značkou?
Uvažujem o tejto
http://www.mall.sk/tlaciarne-znacky/can ... 8328b006aa
alebo táto
http://datacomp.sk/canon-ip2850_d208028 ... vSy3vtqx8M

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa spider » 07 Feb 2014 12:46

Ja mám tiež pixmu, najprv som mal MG5150 a teraz som ju vymenil za MG6150, ten istý model len so šiestimi farebnými kazetami. Sú to staršie modely, teraz ich asi už nezohnať. Výhodou je, že neoriginálne náplne ma výjdu na 1€/kus, takže 6e za celú sadu. Novšie generácie týchto čo mám ja (MG6350 apod.) sú síce lepšie, no náplne sú drahé (aj neoriginálne). Z týchto čo si sem dal, tak neviem. Podľa toho koľko chceš tlačiť. Ja osobne by som už nekupoval tlačiareň s dvoma kazetami (čierna a farebné spolu). Mám s tým zlé skúsenosti. Ak ich máš 5 (prípadne 6) a dôjde ti jedna farba, tak kúpiš len tú, nemusíš celú farebnú sadu.
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 08 Feb 2014 00:09

ako je to s neoriginálnymi náplňami do Pixmy, berie ti ich tlačiareň? ja som skúšal do mojej MP 160 dať "za výhodnú" cenu nejakú
tesco sra*ku a tlačiareň si pamätá, koľko zostáva v náplni (akože) a aj keď som to vymenil za neznačkovú, tak tlačiareň po čase
usúdila, že už tam farba nieje a prestalo to tlačiť
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa petopato » 08 Feb 2014 07:57

Ja som kupoval asi pred rokom EPSON stylus SX 130 (bola to vtedy jedna z najlacnejších tlačiarní na trhu), origo náplne stoja okolo 10€ za kus, tak som siahol po alternatíve, ktorá vyšla asi na 30% http://www.hladamfarby.sk/5732/stylus-sx130/ , dopadol som asi ako toudi, po polovici ju nespoznala, potom som našiel druhú alternatívu, ktorá vyjde ešte oproti predošlej na polovicu http://www.mojetonery.sk/vyrobci/epson/ ... ova/sx130/ a tie odvtedy fungujú. Keď začali tieto problémy s náplňami, vyčítal som si, že som sa ulakomil na lacnú tlačiareň, ale teraz je to už OK, len keď chcem tlačiť na 200-ku, alebo na 250-ku, tak jej treba prednastaviť Stylus fotopapier, lebo inak robí problémy...

Užívateľov profilový obrázok
SCaRY91 | 33
Príspevky: 649
Meno: Domino
Bydlisko: Trencin (Juh)
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa SCaRY91 » 08 Feb 2014 08:27

Toudi čo som sa dočítal ohladom tohto problému tak treba tlačiareň respektíve cartridge reštartovať tuna je postup ako nato : http://www.ehow.com/how_7365396_reset-p ... ridge.html možno to pomôže
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa spider » 08 Feb 2014 11:20

Kupujem zo stránky tonerydotlaciarne.sk a nemám problém. Používam ich vyše pol roka a stále ide všetko ako má. Kupujem kazety s čipom. Sú aj bez čipu, tie budú asi tie problematické, lebo ten čip tlačiareň číta. Potom sa predávajú aj prázdne plniteľné, s resetovateľným čipom. Naplníš, zresetuješ čip a dáš do pixmy. Ak farba dôjde, vyberieš, naplníš ihlou, zresetuješ čip a zas sú ako nové. Nevýhoda je cena, kde sada týchto prázdnych stojí cez 20e plus atrament (100ml 10€), takže by ma to vyšlo v podstate drahšie, keďže mám sadu za 6€. Táto plniaca sada je výhodná pre tie tlačiarne, ktoré majú náhradné kazety drahšie ako 2-3€ za kus.
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
Valasek | 49
Príspevky: 19
Meno: Pavel
Bydlisko: Valašsko

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa Valasek » 08 Feb 2014 12:13

Do mé tiskárny EPSON S20 používám neoriginální náplně.

Nějaký čas jsem je kupoval na aukru za cca 21 kč. Udávaný objem inkoustu byl až 20 ml. Ale skutečnost je trochu jiná. Začal jsem každou náplň před vložením do tiskárny vážit, a totéž jsem udělal po vyjmutí s vypotřebovanou náplní. Rozdíl těchto hmotností znamená množství využitého inkoustu. A toto množství se pohybovalo v rozmezí 5 až 12 gramů, průměrně asi 7 gramů, tzn. cenu asi 3 kč za gram spotřebovaného inkoustu.
Spousta inkoustu uvnitř v molitanu ještě zbylo, ale čip a tiskárna řekly STOP. Což mne dožralo, a na http://www.hiprint.cz jsem koupil sadu v které byly čtyři plné a plnitelné cartridge se samoresetovacímí čipy a čtyři 100 ml flaštičky s inkousty za 499 kč (nyní za 399, - kč :-( ). U těchto je inkoust spotřebován beze zbytku a výpočtem vychází cena za 1 ml asi na 1,10 kč.

Taže u mne se doplňovací cartridge rozhodně vyplatily, používán je ve dvou tiskárnách již rok a jsem s nimi spokojen. Ale je pravda, že v porovnání s originálním inkoustem EPSON Durabrite výtisky nejsou odolné ani vodě, ani slunečnímu záření. Ondra Hejl někde uváděl výsledek svého testu, podle kterého inkoust DURABRITE v odolnosti proti slunečnímu záření drtivě porazil všemi uznávaný offsetový tisk.

Takže pozor na světlo - eventuelní lacině tištěné modely a fotky schovávejte před světlem, jinak vyblednou. A nezabrání tomu ani lak s UV filtrem ...

A vy, co používáte jednorázové neoriginální cartridge, po zakoupení a před vyhozením je hoďte na váhu a spočítejte si rozdíl, zdali odpovídá hodnotě, se kterou jste ho zakoupili ...

Návrat na "Rest room // Rest Room"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný