Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

CAT D5N XL /Ripper Works + scratch/ 1:25

Moderátori: iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

CAT D5N XL /Ripper Works + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 14 Sep 2013 01:44

Report
Uvod
Ked Ripper vydal tento model, vedel som, ze to bude dalsia z mala vystrihovaciek, ktoru si zaobstaram. Plan bol uz vtedy viac-menej jasny, a asi nikoho neprekvapi, kto ma pozna: zvacsit do 1:25, upravit resp. vyrobit potrebne casti a prefarbit do civilnej "kamuflaze".

Predloha
Predlohu asi nemusim detailne predstavovat, ide o pasovy dozer nizsej hmotnostnej kategorie - vazi okolo 13 ton - s vykonom 90,3 kW a hydrodynamickym pohonom. Podvozok je na CAT typicky, tzv. delta-podvozok. Pracovne zariadenie je angledozerova radlica vpredu a rozryvacie zuby na zadnej casti. Nejake fotografie realneho stroja pre lepsiu predstavu (bez zadnych rozryvacov):



Do tejto smikajdy ako prvy zarezal Toudi! (aby sa presvedcil, ci dobre nabrusil moj vreckovy noz :P) Inac kupoval som ho u Pesa pred dvoma rokmi v Nitre. Takze fotky vystrihovacky so spominanym zarezom by Toudi:



Stavat tento model som zacal smelym planom, ako oddychovku, no kruta realita na seba nenechala dlho cakat. Ak chcem, aby model bol co najblizsie k predlohe, budu potrebne dost velke upravy, minimalne co sa tyka samotnych podvozkov a pohonu. Kedze mam rozostavane aj dalsie projekty, tejto stavbe sa budem predovsetkym venovat, ked mi dojdu nervy pocas stavania "hlavnych" porjektov, ako som to robil aj doteraz :)

Co sa tyka samotnej stavby, mam rozpracovane prve casti podvozkov a ramu, onedhlo to tu predstavim. Este som sa ale nerozhodol, ci kapotaz bude pevna alebo otvaracia, v tom pripade by som musel nakreslit aj cely motor, do coho sa mi zatial velmi nechce..

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: CAT D5N XL /Ripper Works + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa petopato » 14 Sep 2013 08:03

Sranda, ja som zase vo fáze, keď ma viac baví kresliť ako lepiť, ale nechcel som tým povedať, že by som ti nakreslil motor, lebo taký frajer zase nie som...

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: CAT D5N XL /Ripper Works + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa maťko85 » 14 Sep 2013 10:10

Tak na stavbu tohoto modelu v tvém podání se velmi těším a jsem zvědav, jak se s tím popereš. Mám jej taky a byl jsem hodně překvapen, jak detailní stavebnice to na dvaatřicítku je :jawbone: . Tak držím palce a nechť se daří :victory: .

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: CAT D5N XL /Ripper Works + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 14 Sep 2013 13:09

držím palce, nech sa darí :victory:

iconmaster napísal:Stavat tento model som zacal smelym planom, ako oddychovku, no kruta realita na seba nenechala dlho cakat. Ak chcem, aby model bol co najblizsie k predlohe, budu potrebne dost velke upravy, minimalne co sa tyka samotnych podvozkov a pohonu.

dôverne to poznám
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
TomC2 | 31
Príspevky: 260
Meno: Tomáš
Bydlisko: Brno
Kontaktovať užívateľa:

Re: CAT D5N XL /Ripper Works + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa TomC2 » 14 Sep 2013 20:16

Teším se co z toho vykouzlíš. :wink: Držím palce a sleduji. :victory:

Užívateľov profilový obrázok
pet1972 | 51
2K+
Príspevky: 2085
Meno: Peter Kováč
Bydlisko: Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: CAT D5N XL /Ripper Works + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa pet1972 » 14 Sep 2013 21:53

iconmaster napísal: Ak chcem, aby model bol co najblizsie k predlohe, budu potrebne dost velke upravy, ...

Ako ťa poznám skončí to kompletným prekreslením :victory: :wink:

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: CAT D5N XL /Ripper Works + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 15 Sep 2013 21:22

Diki chalani, ani som necakal tolko reakcii na to, ze som sem zavesil iba fotky smikajdy :)

petopato napísal:Sranda, ja som zase vo fáze, keď ma viac baví kresliť ako lepiť, ale nechcel som tým povedať, že by som ti nakreslil motor, lebo taký frajer zase nie som...

Nieze by ma kreslenie nebavilo, len nechcem sa dostat k tomuto, co pise Peto:
pet1972 napísal:Ako ťa poznám skončí to kompletným prekreslením


Matko85 - ano, je to detailny model, no trosku ma aj sklamali niektore detaily, ale nejak to poriesim :wink:

Report
Ram stroja
A aby som len nekecal... Stavbu som zahajil podla navodu, strednym dielom ramu, na ktore sa pripajaju dalsie celky, ako napr. kabina, pohon pasov, zadne rozryvace a ine. Uz pri tychto prvych dieloch som musel zistit, ze to nebude oddychovka, ktoru len rezem a lepim, ale niektore casti bude potrebne prerobit ci nakreslit odznova, aby splnali moje "standardy". Novo nakreslene diely su lahko rozlisitelne na fotkach - su to tie biele casti. Uz aj tu velmi dobre posluzili IvantMatky ®, ktorymi som ozdobil priruby pohonu turasov, zadnu prirubu prevodovky a zavesne ucha rozryvaca.



Po prehliadani fotiek sa vam moze zdat, ze rezem a lepim nizsou kvalitou. Pravda je ale taka, ze nikdy som nepracoval kvalitnejsie, akurat moje doterajsie stavby som fotil starsim fotakom, bez funkcie makro. :P

Pokracovanie coskoro!

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: CAT D5N XL /Ripper Works + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 16 Sep 2013 10:17

No konečne si sa rozhýbal.... :P
Toto budem pozorne sledovať, aj keď mi táto technika práve žily netrhá...
Zato tvoja práca to je pochúťka.
:)
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: CAT D5N XL /Ripper Works + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 17 Sep 2013 15:07

vždy je ťažké zvoliť správnu mieru detailnosti a nikdy sa nedá zavďačiť všetkým, ale aspoň máš výzvu :P
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: CAT D5N XL /Ripper Works + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 21 Sep 2013 00:12

Vdaka Juro a Toudi, pre mna spravna miera detailnosti, je co najvacsia mozna :)
Report
Nosice pasoveho podvozku
Pokracoval som pasovym podvozkom: prave pri nosicoch pasov (zvarane pozdlzne nosniky, na ktorych su ulozene jednoltive kladky) som zistil, ze spracovanie modelu nie je tak blizko k predlohe, ako sa to na prvy pohlad zdalo. Tu nemam na mysli iba zjednodusenia, vyplyvajuce z mierky - ako napr. kreslene plasticke detaily ci zjednodusene tvary. Po nastudovani fotiek skutocnych strojov mi prisli niektore proporcie dost mimo, preto som sa rozhodol z povodnych nosicov nechat len zakladnu - strednu - cast a dalsie casti nakreslit na novo.
Snazil som sa znazornit skutocne tvary a tak vyrobit jednotlive diely, ako su aj v skutocnosti pozvarane z plechov, profilov ci odliatkov. Konce nosicov, kde budu ulozene napinacie kladky, su nove, kedze tie povodne predstavovali iba bocny obrys. Upravil som aj konzoly, ktore jednak sluzia ako drziak vodicich kladiek a zaroven na pripojenie predneho vahadla, teda predny pripojovaci bod nosica. Samozrejme aj tu boli na prislusne miesta prilepene matice a dalsie drobnosti, ako napr. oka na dvhianie nosica.



Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný