Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Home made Air brush

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa maťko85 » 22 Sep 2013 20:15

Takovýto podobný kompresor, co uvedl Ico mám taky s podobnými parametry, zatím jsem jej však moc nepoužíval (to se však změní, až si koupím náčiní hlavně na dofukování kol :P ). Nevím, jak je to s hlučností těchto kompresorů, to se tam neuvádí, ale asi to u všech bude stejné a tak bych ti ho doporučoval používat buď v garáži nebo v někde v dílně. Rozhodně ne v bytě, to by ti sousedi asi nepoděkovali :beat plaster: .

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa serpens » 22 Sep 2013 23:48

Veľké kompresory sú teraz v lidl.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
tunnelDT | --
Príspevky: 202
Meno: jano
Bydlisko: Detva

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa tunnelDT » 23 Sep 2013 13:32

od pondelka uz niesu :P

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa serpens » 23 Sep 2013 15:16

Ja som v ZA videl minuly tyzden. Ved oni sa vratia.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa petopato » 23 Sep 2013 16:16

Ja som ich ešte dnes ráno videl, ale nie je to žiadna výhra, lebo to čo mali za 99€ sem iconmaster zavesil za 77€. Vyzerá to trochu inak, ale dnes si aj tak nikto nemôže byť istý čo kúpi...

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa iconmaster » 23 Sep 2013 17:09

Presne tak, je jedno ci ho kupis v Lidli, Baumaxe alebo cez e-shop, tie low-end kompresory su vsetky vyrobene v Cine. Dovolim si tvrdit ze niektore prvky su mozno aj identicke - akurat sa nahodia ine plasty, pouzije sa ina farba a nalepky a hned je na svete dalsia znacka..

77 EUR je podla mna prijatelna suma za dielensky kompresor, ktory okrem modelarstva mozno vyuzit napr. na dofukovanie pneumatik alebo ako zdroj k nejakemu pneumatickemu naradiu.

Užívateľov profilový obrázok
Alligator | 46
Príspevky: 70
Meno: Juraj
Bydlisko: Brzotín

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa Alligator » 27 Sep 2013 15:08

Pri popise toho kompresora za 77€ je v popise okrem iného aj: "Môžete k nemu pripojiť sponkovačky, umývacie pištoľ alebo zvládne aj menej náročné striekacie práce s farbou či ďalšími pneumatickými nástrojmi. "
Čo znamená menej náročné striekacie práce? Dokážem s tým nastriekať trebárs plot alebo dvere na dome?

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa iconmaster » 27 Sep 2013 15:27

V pohode nastriekas, akurat to bude trosku dlhsie trvat nez vacsim a vykonnejsim kompresorom. To cele zalezi hlavne od konkretnej pistole, aku ma spotrebu vzduchu. Starsie alebo jednoduchsie vysokotlake striekacie pistole mavaju spotrebu vzduchu zvycajne okolo 150-200 l/min, kym nizkotlake a dnes uz najviac rozsirene HVLP pistole od cca. 150 do 350-400 l/min. Ten kompresor, ktory sme tu riesili dava 220 litrov za minutu, co znamena, ze ak pistol bude mat vacsiu spotrebu, nez tato hodnota, bude treba robit prestavky, aby kompresor stihal dotlacit. Ak sa striekaju mensie plochy, alebo velke po castiach, pojde to.

Užívateľov profilový obrázok
andrewk0 | 28
Príspevky: 21
Meno: Andrej
Bydlisko: Trenčín

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa andrewk0 » 19 Okt 2013 20:12

Teraz som na výstave v Nitre vydel airbrush pištol + tlakovú nádobu.
Myslíte že z tlakovou nádobou zvládnem niečo nastriekať? Neviete na koľko cca plochy alebo modelov vyjde tá tlaková nádoba? A je to moc roboty s tou nádobou miesto kompresora? Lebo kompresor je už moc veľká investícia pre mňa.

Tu som našiel presne také ake boli na výstave aj ceny su podobné:
Striekacia pištoľ Royalmax AB-138 s tryskou 0,3 mm:
http://www.htmodel.sk/produkty/airbrush/striekacie-pistole-kompresory/znacka-140/striekacia-pistol-royalmax-ab-138-s-tryskou-0-3-mm-20402.html
[url]http://www.webareal.sk/modely-sk/eshop/5-1-Modelarske-naradie/17-2-Airbrush/5/8578-Striekacia-pistol-AB-138-0-3-mm
[/url]Striekacia pištoľ Royalmax AB-138 s tryskou 0,8 mm
http://www.htmodel.sk/produkty/airbrush/striekacie-pistole-kompresory/znacka-140/striekacia-pistol-royalmax-ab-138-s-tryskou-0-8-mm-20403.html
Striekacia pištoľ Royalmax AB-138 s trys 0,8 mm + tlaková fľaša 400ml
http://www.htmodel.sk/produkty/airbrush/striekacie-pistole-kompresory/znacka-140/striekacia-pistol-royalmax-ab-138-s-trys-0-8-mm--tlakova-flasa-400ml-20541.html

Technické špecifikácie:
jednočinná airbrush striekacia pištoľ
spodné plnenie farby
výmenná fľaštička s viečkom na farbu o objeme 22 ml
oceľová tryska s priemerom 0,8 mm
tryska s čiastočnou reguláciou
pracovný tlak: 1 - 3,5 BARu (15 - 50 PSI)
pripojenie vzduchu: M5
hmotnosť pištole: 24 g (81 g s fľaštičkou)
dĺžka pištole: 134 mm

Na stole: MPR I (Velká kniha vystřihovánek - Richard Vyškovský)
V príprave: Messerschmitt Me 109 G-5 (Kartonowa Kolekcia)
Hotové: Nestojí za reč - vrátenie k modelom - 1.8.2013 - momentálne sa učím retušovať

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa iconmaster » 19 Okt 2013 22:17

Bolo by dobre, keby si popisal, ake mas ciele s tou pistolou - co a ako casto planujes striekat, teda ci cele modely alebo len nejake drobnosti a tak..

Ta tlakova flasa volaco vydrzi, ale nie je to prilis ekonomicky sposob ako sa dostat ku tlakovemu vzduchu. Mal to jeden mlady kamarat-plastikar, a jemu v zaciatkoch jedna flasa vydrzala tak maximalne 2-3 mensie plastove modely, s tym ze striekal hned vrchnu farbu a kopu veci stetcoval. Mozno je rozumnejsie zohnat nejaku tlakovu nadobu, ktore vies natlakovat, ked sa vyprazdni. Na plastikarskom fore som cital, ze niektori striekaju z kyslikovej flase, z takej co pouzivaju napr. hasici ci potapaci. Ak si pozeral tuto diskusiu, lahko zistis ze dobry kompresor uz zozenies aj pod 100 EUR, nie je to malo ale je to rozumna investicia aj do buducnosti, ak to myslis s tym konickom trosku vaznejsie.

Co sa tyka pistole: tie jednocinne s tryskou 0,8 mm su vhodne na striekanie vacsich ploch, na prefarbovanie modelov. Daju sa s nimi nastriekat aj drobnejsie veci, no tenke pruzky (napr. pri kamuflazi) uz tazko. Ja taku mam doma a kedze bojovku nerobim ani patinu, na klasicke farbenie uplne postaci. Inac prvy krat vidim, ze ponukaju taketo jednocinne fixirky aj s tryskou 0,3 mm, ak niekto z vas ma taku, nech sem napise svoje skusenosti..

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní