Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Mačička s papierovým košíkom

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
Foxy | --
Príspevky: 39
Meno: Foxy

Mačička s papierovým košíkom

Príspevokod užívateľa Foxy » 02 Mar 2014 22:42

Ahojte, tak po dlhšej dobe niečo pridávam..mačičku nemám odfotenú v 2D stave, tak mi to prepáčte..jednalo sa o jednoduchý model mačky z webovej stránky Canonu, ktorá sa zapáčila môjmu milému..výzva bola prijatá a lepilo sa veľmi fajn,ten kto už zverinec z tejto stránky skúšal vie, že najhoršie je spájanie hlavy a tela, ale všetko sa dá keď sa chce :wink:
po zlepení a hrdom predstavení Sonymu padla otázka akú podložku jej vymyslím. Ten, kto videl moju sovu vie, že len tak vystrihnutý model sa mi vždy chce ešte nejako ozvláštniť. Tak som sa najprv pohrávala s kúpou prúteného košíka v obchode. Sonymu však napadla taká myšlienka, že či by som neskúsila niečo vyrobiť z papiera:-) tak som skúsila..na nete je kopec stránok, kde nájdete postupy výroby papierového koša, tak som začala študovať. Ešte trochu trpezlivosti a košík je na svete..postup som nafotila, tak vám pridám aj fotočky a ešte niečo..nabudúce možno bude aj iný košík, kúpila som pedig, ak sa to naučím, možno to bude vyzerať lepšie :wink:

príprava papierových roliek, na špajdľu sa navíja papier (7cm, z jednej A4 vyjdú tri kusy):


prilepenie kostry o podložku:


a prepletáme, zvolila som trojkombináciu farieb, čo sa týka papiera, kúpila som v papiernictve obyčajný farebný papier, skvelý je čo najtenší. Samotné rolky boli napojené a zlepené, každú druhú som lepila aj o kostru:


lepidlo treba nechať vyschnúť a zafixovať poriadne papier:


konce kostry som zasunula do výpletu, všetko pekne drží:


košík je hotový:


aby mala mačička príjemné ležanie, spravila som jej aj vankúšik z látky a vypchávky:


a takto to vyzerá spolu :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: Mačička s papierovým košíkom

Príspevokod užívateľa Paly » 02 Mar 2014 23:27

Je to super :) a keď už máš takú prezývku, mala by si zlepiť aj líšku ... a trebárs vykúkajúcu z nory, aby bola ozvláštnená :)
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mačička s papierovým košíkom

Príspevokod užívateľa Fito » 02 Mar 2014 23:48

Toto keď uvidí Toudiho Muro, tak sa zaľúbi :girl:
Pekné to je.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Mačička s papierovým košíkom

Príspevokod užívateľa sony » 03 Mar 2014 08:43

som videl Live, genialna cica to je.. a v tom košíku je fantastická...prezradím, že Foxy má ešte v pláne doplniť k cice kĺbko vlny, aby to bolo dokonalé :victory:

a dodám, že model sa dá stiahnuť tu: http://cp.c-ij.com/en/contents/3156/nor ... index.html
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
Foxy | --
Príspevky: 39
Meno: Foxy

Re: Mačička s papierovým košíkom

Príspevokod užívateľa Foxy » 03 Mar 2014 18:52

Paly napísal:Je to super :) a keď už máš takú prezývku, mala by si zlepiť aj líšku ... a trebárs vykúkajúcu z nory, aby bola ozvláštnená :)

no nebudeš tomu veriť, ale už aj Foxinka sa črtá;)

Fito napísal:Toto keď uvidí Toudiho Muro, tak sa zaľúbi :girl:
Pekné to je.

ďakujem Fito, a či sa Muro zaľúbi nám bude musieť prezradiť Toudi sám, akurát rozmýšľam nad tým, že pre také účely som mu mala poslať fotku v pôvodnom rozlíšení;)

sony napísal:...prezradím, že Foxy má ešte v pláne doplniť k cice kĺbko vlny, aby to bolo dokonalé :victory:

jop, bude aj klbko;)

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mačička s papierovým košíkom

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 03 Mar 2014 20:21

papierové? Murovi obrázok ukážem a uvidíme :P
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mačička s papierovým košíkom

Príspevokod užívateľa petopato » 03 Mar 2014 21:48

Keď som si to tu prezeral, mal som Macka v lone, musel som mu rýchlo prikryť oči (je strašne žiarlivý) :haha:

Užívateľov profilový obrázok
Foxy | --
Príspevky: 39
Meno: Foxy

Re: Mačička s papierovým košíkom

Príspevokod užívateľa Foxy » 04 Mar 2014 20:47

toudi_sk napísal:papierové? Murovi obrázok ukážem a uvidíme :P

nie Toudi, klbko papierové nebude;)a potom napíš, ako sa mačička páčila Murovi :big smile:

petopato napísal:Keď som si to tu prezeral, mal som Macka v lone, musel som mu rýchlo prikryť oči (je strašne žiarlivý) :haha:

:-) :-) :-)

Návrat na "Bez kategórie // No Class - Others"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní