Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

VAZ 2101 /W.M.C. Models/ 1:25

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
majo71 | 53
Príspevky: 168
Meno: Maroš Jágerský
Bydlisko: Trvale: Městec Králové, Česká republika, Prechodne: Žilina

Re: VAZ 2101 /W.M.C. Models/ 1:25

Príspevokod užívateľa majo71 » 22 Jan 2015 21:43

Ďakujem za radu. Ja som si logicky myslel, že to je chlopňa, na ktorú sa neskôr bude lepiť karoséria alebo tak....

Užívateľov profilový obrázok
Sranki | 45
Príspevky: 291
Meno: Sranki
Bydlisko: Trencin

Re: VAZ 2101 /W.M.C. Models/ 1:25

Príspevokod užívateľa Sranki » 23 Jan 2015 09:18

Autor zrejme predpokladal, ze sa to zakryje rezervou, ale my vieme, ze tam je biela plocha aj keby ju nebolo vidno. ;)

Užívateľov profilový obrázok
majo71 | 53
Príspevky: 168
Meno: Maroš Jágerský
Bydlisko: Trvale: Městec Králové, Česká republika, Prechodne: Žilina

VAZ 2101 /W.M.C. Models/ 1:25

Príspevokod užívateľa majo71 » 01 Feb 2015 14:06

Zase nejaký malý progres. Pokračoval som časťou nad podvozkovým tunelom, na ktorú sa prilepia zadné sedačky - tu som chlopne odstránil, oba diely podlepil 0,5 mm kartónom a následne nalepil "obšívku", lepšie diel drží tvar.

Obrázok Obrázok

Potom nasledovalo zlepenie dvoch nosníkov ako časť rámu šasi prednej časti vozidla - tu som tiež oba diely lepil bez chlopní, podlepil kartónom 0,8 mm a oblepil obšívkou. Vznikli tak diely pevnejšíe, ktoré sa nebudú krútiť do vrtule.

Obrázok Obrázok Obrázok

A toto mám zatiaľ hotové (prilepené podstavce pod predné sedačky a nejaká tá drobotina v prednej časti auta):

Obrázok Obrázok

Nasledovať bude kompletácia rámu z oboch nosníkov a ich prilepenie k podvozku

Užívateľov profilový obrázok
majo71 | 53
Príspevky: 168
Meno: Maroš Jágerský
Bydlisko: Trvale: Městec Králové, Česká republika, Prechodne: Žilina

VAZ 2101 /W.M.C. Models/ 1:25

Príspevokod užívateľa majo71 » 07 Feb 2015 00:36

Nosníky prilepené k podvozku, spolu s bočnými štítmi blatníkov a podbehmi:

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Viem, ide mi to pomaly, ale momentálne sa viac venujem cisterne, ktorú budem pomaly finišovať.

Užívateľov profilový obrázok
majo71 | 53
Príspevky: 168
Meno: Maroš Jágerský
Bydlisko: Trvale: Městec Králové, Česká republika, Prechodne: Žilina

VAZ 2101 /W.M.C. Models/ 1:25

Príspevokod užívateľa majo71 » 02 Mar 2015 10:48

Tak, po nejakej dobe som späť a čo som medzi tým zlepil? Pridal som zadné plató, zadnú kapotáž (zadné blatníky + zadnú časť kapoty) a momentálne pracujem na predných blatníkoch a maske. Všetko je potrebné dôkladne natvarovať, lepí sa to všetko natupo, ale keď je to dobre natvarované, tak to sedí pekne. No a tu je výsledok môjho snaženia:

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
MartinX23 | 33
Príspevky: 371
Meno: Martin
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Re: VAZ 2101 /W.M.C. Models/ 1:25

Príspevokod užívateľa MartinX23 » 25 Mar 2015 09:56

vyzerá to fajn :big smile: len tak ďalej, som zvedavý na výsledok... tento model sa mi páči, kedysi som sa na tom učil šoférovať :D ... rád by som si taký aj ja zlepil ale asi na to nevydá čas :P
TATRA nezná bratra

Užívateľov profilový obrázok
majo71 | 53
Príspevky: 168
Meno: Maroš Jágerský
Bydlisko: Trvale: Městec Králové, Česká republika, Prechodne: Žilina

VAZ 2101 /W.M.C. Models/ 1:25

Príspevokod užívateľa majo71 » 25 Mar 2015 11:42

Dík Martin! Ide to pomaly, pretože času je málo, ale zatiaľ ma to baví :-)

Pokračoval som prednou maskou, ktorú som po zkompletovaní zlepil s obomi blatníkmi a celok som prilepil k šasi. Nasledovali pedále, ručná brzda a ostatné páčky a spracoval som základ prístrojovej dosky.

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
majo71 | 53
Príspevky: 168
Meno: Maroš Jágerský
Bydlisko: Trvale: Městec Králové, Česká republika, Prechodne: Žilina

VAZ 2101 /W.M.C. Models/ 1:25

Príspevokod užívateľa majo71 » 10 Máj 2015 19:23

Tak som sa konečne po dlhej dobe dokopal k tomu dať sem ďalšie fotky zo stavby :-)

Pokračoval som sedačkami - tu som nenarazil na žiadny podstatný problém:

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok

Nasledovalo spracovanie strechy a bočných a predných skiel (tu sa, rovnako ako pri dverách, lepia strieborné doplnky z prílohy - ich vyrezávanie je skutočná lahôdka pre oči aj ruku (pomohla lupa :-)). Sklá som lepil obojstrankou, inak sa všetko lepilo "natupo", takže sa muselo opatrne tvarovať a lepiť postupne:

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Tu som trochu odbočil od návodu a vrhol som sa na stavbu dverí, aby som si ich mohol skúsiť napasovať na karosériu - tu tiež pomohla obojstranka (na sklá), problém je dvere dobre natvarovať, našťastie je k nim zase nakreslená šablóna, takže sa to dá dokorigovať aj potom. Tu sa lepilo hafo strieborných doplnkov (= pásikov o šírke cca 1mm) ako lišty, kluky dvier a ovládania skiel. Ale po zlepení vyzerali dvere (interiér s doplnkami) celkom pekne:

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Nakoniec som teda hotové dvere skúsil priložiť ku karosérii a vidím podobný problém, ako mal Sranki - napasovať to tak, aby nebolo vidieť špáry, bude asi veľký problém, zvažujem, ktoré dvere prilepím napevno a ktoré nechám pootvorené, bude to ešte boj...... Takto to vyzerá len po priložení k stĺpikom a karosérii (ešte musím doladiť profil dverí, hlavne skiel, smerom dovnútra):

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Tak som kasňu odložil a idem radšej pokračovať v návode, t.j. vrhnem sa na motor:

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
majo71 | 53
Príspevky: 168
Meno: Maroš Jágerský
Bydlisko: Trvale: Městec Králové, Česká republika, Prechodne: Žilina

VAZ 2101 /W.M.C. Models/ 1:25

Príspevokod užívateľa majo71 » 24 Máj 2015 23:35

Motor hotový. Uf, tých malých dielov...Zlatý motor Tatroviek od RW :-)

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Nasledovať bude výfuk.

Užívateľov profilový obrázok
majo71 | 53
Príspevky: 168
Meno: Maroš Jágerský
Bydlisko: Trvale: Městec Králové, Česká republika, Prechodne: Žilina

VAZ 2101 /W.M.C. Models/ 1:25

Príspevokod užívateľa majo71 » 26 Máj 2015 23:41

Výfuk hotový. Tu ma zarazilo, že šablóna výfukového potrubia (ktoré má byť z drôtu) vôbec nezodpovedá tvaru podvodzku, takže som ju musel natvarovať sám podľa podvozku, čo nebola zrovna sranda. Použil som drôt 0,8 mm, na ktorý som natiahol zmršťovaciu bužírku:

Obrázok Obrázok Obrázok

Nasledovať bude zadná náprava.

Návrat na "Osobné automobily a motocykle // Passenger Cars & Motorbikes"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných