Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Fotografia mesiaca

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fotografia mesiaca

Príspevokod užívateľa Fito » 02 Feb 2015 19:43

Januar 2015 / Fordson F - Snezny Diabol - Mimapnd

A máme tu ďaľší rok (neuveriteľné ale toto fórum už prežilo skoro 7 rokov) a v novom roku tu máme jeden netradičný model. Mimapnd zobral obyčajný Fordson, a prerobil ho podľa veľmi netradičnej predlohy. Ako toto monštrum vyzeralo v skutočnosti, to si môžte pozrieť na tomto videu.. Ako vyzerá model, to si môžte pozrieť v tomto reporte. A ako vyzerá konečne solídny predajca, to si môžete pozrieť viete kde.

Gratulujem, teším sa na ďalší Fordson.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fotografia mesiaca

Príspevokod užívateľa Fito » 04 Mar 2015 20:12

Februar 2015 / German Boxcar Ghs - draccus

V jednoduchosti je krása, to platí asi stále. Pre niekoho "jednoduchý vagónik", pre niekoho umelecké dielo. Dracuss sa nám predstavil z veľmi pekným vlastným modelom, solídnymi fotkami a celkom pekným reportom.

Gratulujem, bardzo fajny model .

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fotografia mesiaca

Príspevokod užívateľa Fito » 02 Apr 2015 16:36

Marec 2015 / Lokomotiva 555.0 - Brzdic

Ako vždy pri takýchto modeloch, nechávam slovo autorovi :

Stavba mi trvala takřka celý rok, + - pár dní, na modelu jsem pracoval non-stop, tentokrát jsem jej nevyplnil jinou stavbou. Měl jsem obavu že bych se pak k mašince jen horko těžko vracel.

Bohužel samotná vystřihovánka patří k tomu nejhoršímu co jsem měl možnost kdy lepit, spousta dílků vůbec nesedí, mnohdy některé dílky úplně chybí, mizerné návodovky i číslování. Když se ale přebarvuje, můžete si ledacos vyrobit sami, takže se to dá překousnout, ale zamrzí to. U tohoto modelu zůstalo původních cca 40% dílků, zbytek je nový, nebo upravený. Tohoto jsem mohl dosáhnout jen díky špičkové dokumentaci od Ondry Nadrchala kterou mi poskytl, která čítala takřka 400 fotek předlohy . Takže tímto mu moc děkuji. A taky Jožkinovi, Ivantovi, Lubošovi a dalším kteří nějak přispěli svojí troškou ke stavbě.

A něco málo statistiky.
Na tuto stavbu jsem ze připravoval skoro 5 let. Postupně jsem scháněl vše co bylo ke stavbě potřeba, od modelu, doplňků až k podkladům.

Nafotil jsem 368 fotek z průběhu stavby.
Cena, je v ní započteno snad vše na co jsem si vzpomenul – model, podložka, doplňky, barvy, ředidla, olejovky, základovky, papíry, atd, atd. Nakonec jsem se dostal na cenu 3700kč. Což není tak strašný.
Na modelu jsem použil cca 20 metrů drátků a profilů.
Model má solidních 19486 dílků. Samotná lokomotiva má 14949 dílků, tendr má 2587 dílků a podložka 1950 dílků.
Na modelu je cca 6500 šroubů, matic a nýtů.
A strávil jsem nad modelem cca 1800 hodin.

Gratulujem.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fotografia mesiaca

Príspevokod užívateľa Fito » 04 Máj 2015 20:48

April 2015 / Tatra 815 Puma - Dody

Tatrám nerozumiem. Ale niektoré sa mi páčia.
Jedna z nich je v tomto reporte

Gratulujem.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fotografia mesiaca

Príspevokod užívateľa Fito » 03 Jún 2015 20:27

Maj 2015 / Tatra 815 Dakar 1988 - Sranki

Tento mesiac veru bolo ťažké vybrať iba jedného víťaza.
Jano100 hneď prvého mája prišiel z parádnymi fotkami dokončenej Santa Márii, Terenkoza dokončil ďalšiu zeleninu a GrouB dotesal jeho Stanberk.
Všetko sú to parádne modely spolu z krásnymi fotkami a zaujímavým reportom.
Nakoniec sme ale ako víťaza vybrali ale Srankiho Tatru, jeho report je naozaj pekne spracovaný a samozrejmosťou sú kvalitné fotky v exteriéri.

Gratulujem.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fotografia mesiaca

Príspevokod užívateľa Fito » 07 Júl 2015 16:16

Jun 2015 / Royal Caroline - Doris

Ako vždy, keď nemám slov, použijem citát autora :

RC jsem před pár dny dokončila a alespoň přináším závěrečný report. Model jsem stavěla s přestávkami, přesto jsem na něm strávila několik tisíc hodin práce a hodně času jsem též věnovala studiu zahraniční literatury a různých podkladů, abych model víc přiblížila skutečnosti. Ne vše na tomto modelu odpovídá realitě, ať už z důvodu chybějících informací o předloze nebo i vlivem drobných úprav zejména z estetického hlediska. Podstatné však je, že se mi model i po různých komplikacích povedlo zdárně dokončit a jsem s výsledkem vcelku spokojená, byť chyby a nedokonalosti se najdou vždy a jsou pro člověka ponaučením pro další tvorbu....

Ja už iba dodám, že tu je link na report.
Verím že nie je posledný.

Gratulujem.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fotografia mesiaca

Príspevokod užívateľa Fito » 07 Aug 2015 22:48

Jul 2015 / Zetor 50 - Marchal

Agrotechniky nikdy nie je dosť !
traktor

Gratulujem.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fotografia mesiaca

Príspevokod užívateľa Fito » 06 Sep 2015 21:17

August 2015 / Praga RN - Stefan Huska

Veľmi pekný report z množstvom obrázkov a komentárov, je vidieť, že Pišta nám modelársky rastie.
Tu je report.

Gratulujem.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fotografia mesiaca

Príspevokod užívateľa Fito » 05 Okt 2015 14:30

September 2015 / Dioráma skládka - Pisho66

A presne po roku je tu znova Pisho a jeho ďalšia skvelá dioráma, po minuloročnom "prekladisku" nás tentokrát zaujal skvelým spracovaním diorámy "skládka".
Je vidieť, že Pisho sa aj z týmto modelom vyhral a je dotiahnutý do dokonalosti. Fotky z exteriéru sú skvelé a dokazujú, že aj malý model sa dá odprezentovať tak, že je hoden titulu "foto mesiaca"

Gratulujem.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fotografia mesiaca

Príspevokod užívateľa Fito » 03 Nov 2015 21:25

Október 2015 / Staré nádraží - ZAX

Takýto mesiac sme tu veru už dlho nemali. Dokončilo sa niekoľko skvelých modelov, nemôžem nespomenúť Anderov Zetor, alebo Andyho nádhernú Tatru, a ďaľšie skvelé modely.
Svojim reportom a fotkami nás však zaujal ZAX, ktorý z obyčajného ABC modelu spravil peknú diorámku, a pridal pár kvalitných fotiek.

Gratulujem.

Návrat na "Novinky a oznamy // News & Announcements"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný