Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Lokomotíva 498.104 - Albatros /Braintech/ 1:25

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
braintech | 41
Kral Papiru (Brno '15)
Príspevky: 343
Meno: Miro
Bydlisko: Bratislava

Lokomotíva 498.104 - Albatros /Braintech/ 1:25

Príspevokod užívateľa braintech » 30 Dec 2015 17:06

Caute,

dlhsi cas som tu aktivne nebol, po zazitkoch s pocitacmi doma, zeriavom atd, som trochu prevetral hlavu, rozrobil par modelov a povedal som si, ze je cas zacat nieco nove a perspektivne.
Maly offtopic: zeriav je zakonzervovany a caka na vyjadrenia zo stran s kt som zacal diskusie o odkupeni
Najprv obrazok

a trochu textu si poziciam z Wiki:
Parný rušeň 498.1 alebo aj Albatros 1 bol rad parných rušňov vyrábaných v 50. rokoch 20. storočia v Škode Plzeň. Vyrobených bolo 15 rušňov, ktoré technicky vychádzali z radu 498.0. Technické vylepšenia úspešného predchodcu posunuli tieto rušne na konštrukčný vrchol parných lokomotív v Česko-Slovensku a boli nasadzované na diaľkové rýchlikové trasy Praha – Žilina – Košice, Praha – Bratislava – Nové Zámky a Bratislava – Košice, s mesačným dosahom až 20 000 km, až do roku 1973.

Rad 498.1 bol trojvalcový rušeň s pojazdom 2´D´1´ a 5-osovým tendrom 935.2 a bol vyrábaný v rokoch 1954 až 1955. Oproti svojim predchodcom radu 498.0 mal väčší kotol, prevzatý z radu 556.0 a teda aj zvýšený výkon, ktorý umožňoval ťahať 1000 tonový (nákladný) vlak rýchlosťou takmer 100 km/h. Rušeň 498.106 dosiahol 27. augusta 1964 na skúšobnom okruhu pri Velimi rýchlosť 162 km/h, čo je rýchlostný rekord našich parných rušňov. Po elektrifikácii hlavných tratí ČSSR boli rušne postupne vyraďované.

Teraz nieco k mojim materialom: model kreslim klasika v Rhine tzn v 3D, na zaklade vyrobnych vykresov, cast z nich som si zabezpecil sam, vacsinu poskytol Albatrosklub v Bratislave, ktory ma vo svojej starostlivosti tuto funkcnu masinu. Fotodokumentacia - opat, cast mam od Jozkina, a cast mam z Albatrosklubu, hlavne z obdobia kompletnej rekonstrukcie lokomotivy. Samozrejme, zo znamych dovodov, nemozem poskytovat ani vykresy ani fotky.
Tak ako pri zeriave, model kreslim s pripravou vo vystrihovackovej verzii - cislovanie, podliepanie, navodove kresby. Testeri - Fito sa prihlasil na nejake suciastky a myslim ze komplet masina bude v Jozkinovom prevedeni, uvidime.
K vydaniu a spol sa zatial nevyjadrujem, uvidime ako to skonci.
V danej mierke bude mat lokomotiva s tendrom dlzku o kusok viac ako 1m.
Report
Zacal som prednym podvozkom, konkretne kolesami, tu som si konstrukciu pozical od Ivanta/Burtona zo stavby BR 52. Rozdiel som spravil v tom ze na behun som prihodil obehovy pasik, ktory usetri brusenie a zjednocovanie povrchu behuna. Tu dakujem Atlonovi za laser servis a rovno pripravu nahladu skladacky

Nejake tie zabery rozkresleneho podvozku

Kolieska prihodim neskor.
Loziskovy domcek ma stal dost nervov, cca 4x prekresleny, aj to po konzultaciach s Ondrom Nadrchalom (rovnaky podvozok pouziva Papagaj, kt teraz lepi), testom zlepitelnosti to preslo, kludne davajte navrhy.


Momentalne sme cela rodina vramci sviatkov chora, tak to tak aj vyzera, ale vidim svetlo na konci tunela.
A vykrocil som ... :wink:

Miro
Naposledy upravil/-a braintech v 30 Dec 2015 18:22, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
terenkoza | --
2K+
Príspevky: 2305
Meno: marek

Re: Lokomotíva 498.104 - Albatros /Braintech/ 1:25

Príspevokod užívateľa terenkoza » 30 Dec 2015 17:46

halo :victory:

neveriiiiim :victory: :victory: :victory:
davaj davaj, at se dilo dari :victory:
T.E.R.E.N.K.O.Z.A. : Těžkotonážní Efektivní Rychlý Elektronický Náhodně Kráčející Obrovský Zabíjecí Automat

Užívateľov profilový obrázok
Beny | 50
Príspevky: 42
Meno: Vladislav

Re: Lokomotíva 498.104 - Albatros /Braintech/ 1:25

Príspevokod užívateľa Beny » 30 Dec 2015 18:57

To sis řádně naložil :) . Vím o čem mluvím už dva roky se pokouším o nulkovýho Albíka.

Můj podvozek

Užívateľov profilový obrázok
braintech | 41
Kral Papiru (Brno '15)
Príspevky: 343
Meno: Miro
Bydlisko: Bratislava

Re: Lokomotíva 498.104 - Albatros /Braintech/ 1:25

Príspevokod užívateľa braintech » 30 Dec 2015 19:52

Beny napísal:To sis řádně naložil :) . Vím o čem mluvím už dva roky se pokouším o nulkovýho Albíka.

Můj podvozek

Ahoj Beny,
viem co som si nalozil :victory:
Vidim toto vlakno na dobru prilezitost prezentacie kto co doma patla a neprezentuje, pripadne co doma patla a sa na niecom zasekol a tu najde odpoved alebo sa spyta.
Vsetci vieme ze Albatrosov v papierovej forme v roznom stadiu rozpracovania je viacero :P.
Ak mas, ukaz aj viacej fotiek, napr rozpracovany ram, alebo otvor samostatne vlakno.
Tvoj predny podvozok vyzera paradne, v com si to kreslil?

Teraz pozeram, ze sroby som predimenzoval, bude vymena za velkost 1.5 namiesto sucasnych 2.

Miro

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lokomotíva 498.104 - Albatros /Braintech/ 1:25

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 30 Dec 2015 22:04

tož pekne, držím palce, nech sa darí :victory:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Beny | 50
Príspevky: 42
Meno: Vladislav

Re: Lokomotíva 498.104 - Albatros /Braintech/ 1:25

Príspevokod užívateľa Beny » 30 Dec 2015 22:13

Ahoj Miro,
Začal jsem kreslit v 3D programu, ale jelikož už předtím jsem v 3D dělal tak jsem se vždy "rozvášnil", že se to na rozložení nedalo použít. Teď vše kreslím v 2D ve vektorech a zapojuji představivost :) . 3D používám jen na hodně složitý tvary, trubky apod.

Tvoje vlákno nebudu plevelit mým výtvorem, když tak nafotím a založím vlastní vlákno.

Ať se ti daří

Užívateľov profilový obrázok
braintech | 41
Kral Papiru (Brno '15)
Príspevky: 343
Meno: Miro
Bydlisko: Bratislava

Re: Lokomotíva 498.104 - Albatros /Braintech/ 1:25

Príspevokod užívateľa braintech » 31 Dec 2015 20:21

Caute,

dakujem pani, pokusim sa vydrzat.
Report
Kedze mame posledny den v roku, lepim na max..... aj ked pribudlo iba skromne, hlavne som aplikoval opravy do pocitaca, vytlacil dalsie diely, rozlozil dalsie diely a teda ideme na to:
klasika, pohlad do braintechovej dielne

a slubene skompletovane domceky s jednym kusom pruzenia

Hadam do polnoci este nieco prihodim :wink:
Ked nic ine, skusim streknut zakladom

Miro

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Lokomotíva 498.104 - Albatros /Braintech/ 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 01 Jan 2016 09:14

dolezite je nekychnut ked mas tie male dieliky rozlozene na podlozke :P

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Lokomotíva 498.104 - Albatros /Braintech/ 1:25

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 01 Jan 2016 09:38

Ahoj Mirec, paradne to je a predloha super a v 1:25 :dribble: toto by som si rad zlepil tak to dotiahni do konca, drzim palce a tesim sa na vysledok.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Uwe | --
Príspevky: 73

Re: Lokomotíva 498.104 - Albatros /Braintech/ 1:25

Príspevokod užívateľa Uwe » 01 Jan 2016 12:01

Suuuuuper! :)

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných