Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

StarWars - X-Wing /free/ 1:48

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
Ing. Spendlik | 42
Príspevky: 372
Meno: Tomáš
Kontaktovať užívateľa:

Re: StarWars - X-Wing /free/ 1:48

Príspevokod užívateľa Ing. Spendlik » 26 Apr 2016 12:15

Strašne dobre sa na to pozerá! Vyšperkovať už tak veľmi dobrý model bolo skvelé rozhodnutie a už teraz to prináša svoje ovocie! :dribble:

Užívateľov profilový obrázok
bigpetr | --
Príspevky: 113
Bydlisko: Brno

Re: StarWars - X-Wing /free/ 1:48

Príspevokod užívateľa bigpetr » 26 Apr 2016 13:27

Přesně tak :). Jak se říká z hovna bič neupleteš. Kdyby Imcolduv model nebyl top quality, tak i to šperkování, podle mě, vyzní polovičně. Osobně pořád nemůžu přijít na to, proč lidi staví toho UHU02ovýho. Viděl jsem je vedle sebe stát i naživo na Papírovém království v Brně, stavěl je oba dva wedge, takže postavený jsou oba dva parádně. Nejspíš kvůli tomu, že je cut-away. Imcoldův ve variantě cut-away by byl taky něco:)

Užívateľov profilový obrázok
bigpetr | --
Príspevky: 113
Bydlisko: Brno

Re: StarWars - X-Wing /free/ 1:48

Príspevokod užívateľa bigpetr » 28 Apr 2016 00:14

Vnitřek všech čtyř motorů hotov.

Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: StarWars - X-Wing /free/ 1:48

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 28 Apr 2016 22:28

krása :wink:

bigpetr napísal:Nejspíš kvůli tomu, že je cut-away. Imcoldův ve variantě cut-away by byl taky něco:)

čo je cut-away prosím ťa?
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
bigpetr | --
Príspevky: 113
Bydlisko: Brno

Re: StarWars - X-Wing /free/ 1:48

Príspevokod užívateľa bigpetr » 28 Apr 2016 23:10

Díky:)

toudi_sk napísal:čo je cut-away prosím ťa?


cut-away jsem měl na mysli to, že má odřezané různé části kapotáže, aby bylo vidět "vnitřnosti" stroje. (Možná ten termín používám špatně :) )

Užívateľov profilový obrázok
Ing. Spendlik | 42
Príspevky: 372
Meno: Tomáš
Kontaktovať užívateľa:

Re: StarWars - X-Wing /free/ 1:48

Príspevokod užívateľa Ing. Spendlik » 28 Apr 2016 23:21

Ospravedlňujem sa za zaprasenie vlákna...ale pre lepšiu predstavu, takto vyzerá spomínaný model X-Winga od UHU02 - cutaway version.



Model od Dávida má skvelú textúru, za ktorú by sa nehanbil nejeden poľský model, navyše je čo najviac verný predlohe z filmu. UHU-ov model má naviac ten "interiér", avšak musím potvrdiť, čo už bolo povedané - keď sa postavia oba modely vedľa seba, tak ten Dávidov je krajší.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: StarWars - X-Wing /free/ 1:48

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 28 Apr 2016 23:30

ďakujem vám obidvom za vysvetlenie :wink:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
bigpetr | --
Príspevky: 113
Bydlisko: Brno

Re: StarWars - X-Wing /free/ 1:48

Príspevokod užívateľa bigpetr » 29 Apr 2016 00:29

Ing. Spendlik napísal:Ospravedlňujem sa za zaprasenie vlákna...ale pre lepšiu predstavu, takto vyzerá spomínaný model X-Winga od UHU02 - cutaway version.


Není za co. Naopak, krásně k věci zapraseno :).

Ing. Spendlik napísal:Model od Dávida má skvelú textúru, za ktorú by sa nehanbil nejeden poľský model, navyše je čo najviac verný predlohe z filmu. UHU-ov model má naviac ten "interiér", avšak musím potvrdiť, čo už bolo povedané - keď sa postavia oba modely vedľa seba, tak ten Dávidov je krajší.


Mam už X-winga RED 2 taky docela naštudovanýho, jak si dodělávám ty detaily, a textura je vážně nejen skvělá po grafické stránce ale taky přesná jak to jen z dostupných podkladů šlo (teda až na ty textury na motorech :wink: ). I tvarově je velice přesný jak David i píše na svých stránkách modelu.

UHUův bych v tomto směru přirovnal k hračce od Hasbra a Davidův k "Studio Scale" (= označení pro co nejpřesněnjší repliku filmového modelu) modelu :big smile: .

ps: Už mě je to samotnýmu blbý jak ho pořád všude zaslouženě vychvaluju :red:, ale mě to prostě jinak nejde.

Užívateľov profilový obrázok
bigpetr | --
Príspevky: 113
Bydlisko: Brno

Re: StarWars - X-Wing /free/ 1:48

Príspevokod užívateľa bigpetr » 29 Apr 2016 16:56

Můj návrh podstavce. Tvarově je to vykradenej podstavec od plastovýho FineMolds X-winga :). Na nic lepšího jsem totiž nepřišel. Na rozdíl od těch oblých nebo kulatých podstavců se tvarově skvělě doplňuje s tvary samotnýho X-winga.

Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
bigpetr | --
Príspevky: 113
Bydlisko: Brno

Re: StarWars - X-Wing /free/ 1:48

Príspevokod užívateľa bigpetr » 03 Máj 2016 23:42

Další detaily. 3d model a papírový výsledek.

Obrázok Obrázok

Návrat na "Sci-Fi a fantazijné // Sci-Fi & Fantasy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní