Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Tatra T-18/ABC/1:50

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Tatra T-18/ABC/1:50

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 23 Sep 2016 20:52

Ahojte vospolok, mal som absťák a chcel som postaviť dačo malé a hlavne zelené tak som sa pustil do tohoto drobca z ABC od majstra Vyškovského. Chute na drezínu mi narobil Sekerka :dribble: takže jemu vlastne vďačím za to že som sa do toho pustil. Zatiaľ som spravil základ a pokračovať budem kolesami, vežou a tými malými inými čo ani sám neviem čo sú na to povešané. Cínového vojačika 1:50 mám z delostreleckej tvrze Dobrošov kde som bol pred asi 5 rokmi a tam som si ho kúpil len tak lebo sa mi páčil a teraz bude strážiť drezínu.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Sekerka | 49
Príspevky: 559
Bydlisko: Žilina

Re: Tatra T-18/ABC/1:50

Príspevokod užívateľa Sekerka » 24 Sep 2016 06:56

Si mohol napísať, že napriek môjmu odhováraniu! Inak zatiaľ paráda! Najmä tá figúrka :still dreaming: ! Kedysi robil ktosi resinových vojačikov čs. armády, ale už som to dlho nevidel. Aj keď z prvej republiky ich bolo málo :-( . Inak to papierové múzeum má zaujalo. Myslím že aj ty máš pár modelov od Maleho Modelarza, ktoré postaviť nemá význam, ale v tej dobe boli pekné. :wink: Samozrejme nielen poliakov...
Ale aby som sa vrátil ku veci, teda v tomto prípade ku drezine. Ja som ju tiež robil, ale keďže si origo chcem zachovať pre neviem čo, tak som si vytlačil scan, orezal záložky a dopadlo to neslávne.





Z nejakého dôvodu som mal každý diel inej veľkosti. Možno chyba tlačiarne. Porovnával som diel, čo som ešte nemal zlepený s origo a rozdiel nebol, tak pravdepodobne tie ostatné boli iné. Už ma to ale nebolí. Hnevá ma len tá Pištova figúrka :scorn:

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Tatra T-18/ABC/1:50

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 24 Sep 2016 07:17

Tu je majster pri ich výrobe, títo sú ale v 1/28 a sú vo vitrínach pre múzeum a na predaj sú menšie z cínu 1/50
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1126 ... deo/405598
Čo sa tíka drezíny tak ani mne nesedeli niektoré dieliky veľkosťou a mám prefotený originál, nie skenovaný. Model nieje presný.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Tatra T-18/ABC/1:50

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 24 Sep 2016 15:46

Ahojte vospolok, drezínu som dnes dokončil a idem sa pustiť do lietadielka :wink: koľaje a štrk budem robiť inokedy, keď budem mať vhodný štrk takže túto kapitolu ešte nechám otvorenú :wink:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Tatra T-18/ABC/1:50

Príspevokod užívateľa Roman » 25 Sep 2016 07:37

na strk mozes pouzit cementovu drt co sa pouziva do macacich zachodov.
prides do nr na sutaz? donesem ti v sacku drt,nech mozes pokracovat.

Užívateľov profilový obrázok
Marcin Jakubiec | 49
Príspevky: 177
Meno: Viking_BB
Bydlisko: Rychvald; CR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra T-18/ABC/1:50

Príspevokod užívateľa Marcin Jakubiec » 28 Sep 2016 08:55

Fajna drezynka... ale dlaczego 1:50? ;)

Cute trolley, but why 1:50?
S pozdravom z Českej republiky :)
Hrdý majiteľ kartonowakolej.pl
Hrdý účastník Bielska Strefa Modelarska

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Tatra T-18/ABC/1:50

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 28 Sep 2016 09:41

ahojte vospolok
to Roman: uvidím aký materiál sa mi podarí zohnať v takom množstve a farbe, kvôli takej maličkosti nechcem mať výdavky nad 2 eurá, možno mi kamarátka ktorá má mačku kúsok donesie, ďakujem za tip.
to Marcin: taká mierka je normál, časopis ABC vydal viac kusov v tejto mierke ako sériu.
scale 1:50 was original model, in 1:50 its more models in ABC paper model newspaper :wink:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní