Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Animals in Space / různá měřítka/různí autoři

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
WanRayen | 46
Papierovy Kopernik
Príspevky: 3221
Meno: Tino
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Re: Animals in Space / různá měřítka/různí autoři

Príspevokod užívateľa WanRayen » 21 Nov 2016 12:17

Klobúk dole. Perfektné. :victory:

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Animals in Space / různá měřítka/různí autoři

Príspevokod užívateľa group b » 21 Nov 2016 23:27

Díky snažíme se.
Klucí shánějí podklady, kde co lítalo, já pak mám nevděčný úkol co není nekreslit. A protože to neumím, je to docela sranda. Ty konický špičky kreslím od oka a po několika verzích se dopracuju k nějakému výsledku.
Mám tu ještě rozdělaný dva Frasncouze. Pošlu do kosmu krysu a Martina (to byl opičák makak).
Už jsme zjistili, že můžeme dát dohromady i nějaký satelity jako Zond, Skylab, Bion atd. Prostě těch zvířátek i mini potvor bylo ve vesmíru doslova mraky.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Animals in Space / různá měřítka/různí autoři

Príspevokod užívateľa group b » 23 Nov 2016 02:14

Saturn 5
model v měřítku cca 1:300, vydal Aries paper model.
Původní mini model zvětšen. Protože všechny modely Saturnu 5 představují verzi s Apollem, je i tento jeden z těch, co letěli na Měsíc a ne s nákladem vesmírné stanice pro zvířecí kosmonauty.

Americká raketa Saturn 5 je dodnes největší nosič, který kdy byl vyroben. Její výška přesahovala 110 metrů a hmotnost byla téměř 3 miliony kilogramů :!:
Byla vytvořena především jako nosič v programu Apollo, kde měla dostat modul s kosmonauty na Měsíc. Později se uvažovalo, že bude sloužit k vynášení sond na Mars, ale od toho bylo upuštěno. Stala se ale významnou pro projekt Skylab - vesmírnou stanici na oběžné dráze, která byla vynesena posledním startujícím Saturnem 5. Na ní se testovalo několik zvířat, ty ale byly dopraveny později menším Saturnem 1B.
Přesto se i největší raketa zapojila do zvířecího vesmírného dobrodružství. Na stanici Apollo 17 cestovalo s posádkou k Měsíci i několik myší.
Zajímavostí je i skutečnost, že jeden z členů posádky - velitel Eugene A. Cerman byl zatím posledním člověkem, který se prošel po Měsíci. A přitom měl u sebe Československou vlaječku jako symbol předků, kteří do Ameriky přišli z naší vlasti.Tu později předal Akademii věd ČR a dnes se nachází v Astronomickém ústavu v Ondřejově.


Obrázok
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Animals in Space / různá měřítka/různí autoři

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 23 Nov 2016 17:37

ak vieš rozmery, nakresliť to je záležitosť pár minút, na raketu stačí prierez polovice trupu :wink:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Animals in Space / různá měřítka/různí autoři

Príspevokod užívateľa group b » 23 Nov 2016 17:59

jo, jo, je mi to jasný. Kolega slepil tuhle verzi a další snad už ani ne. Jsou to šílený potvory. Zkusím nafotit společně a těma malejma.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Animals in Space / různá měřítka/různí autoři

Príspevokod užívateľa group b » 29 Nov 2016 10:11

Titan 3
měřítko 1:96, vydal Mark Cable - Paper model kit

Rakety Titan se staly páteří amerického vesmírného programu. První vzlétla v roce 1959, poslední v roce 2005 !
Jejich vznik byl datován do doby, kdy vznikla i raketa Saturn 1 B, která se stala nosičem modulů Apollo. Jednodušší a především levnější Titan tedy přebíral "druhořadé úkoly". Mezi ně patřil i vesmírný výzkum na poli biologickém.
Ten probíhal především díky USAF, Nasa rakety používala na vynášení technických zařízení.
Titan není slavnou raketou, která by proslavila psa, opici či kočku. Vynášela sice do vesmíru živé organismy, ale na bázi biologických zbraní. Jednalo se o nějaké druhy virů a bakterií. Zkoumal se vliv vesmírného záření pro možnost využití jako zbraně.

Obrázok
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Animals in Space / různá měřítka/různí autoři

Príspevokod užívateľa group b » 29 Nov 2016 10:12

Nippon H II TF3
měžítko 1:96, vydal Canoon carton model

Japonské rakety s označením Nippon H II se staly mezníkem v japonské kosmonautice. Veškerá předchozí technika byla jen vyráběná v licenci, H II však byla kompletně navržená i vyrobená v Japonsku.
V letech 1994 - 1999 bylo vypuštěno 7 těchto strojů, 5 startů bylo úspěšných.
V rámci 3 letu byl mimo jiných vypuštěn i kontejner SFU - Space Flyer Unit, na jehož palubě bylo několik čolků východních.
Ti se v pořádku vrátili na Zem.

Obrázok

Obrázok

pro představu, jak jsou ty rakety veliké jedna společné
Obrázok
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Animals in Space / různá měřítka/různí autoři

Príspevokod užívateľa Roman » 02 Dec 2016 20:17

super.pekne rodinne foto
trochu doplnim: ta mala zltocierna raketa a4 ma vysku 14 metrov.

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Animals in Space / různá měřítka/různí autoři

Príspevokod užívateľa group b » 02 Dec 2016 21:47

a ta vzadu druhá vpravo je úplně v jiném měřítku, jinak by byla 3x vyšší než je. :jawbone:
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Animals in Space / různá měřítka/různí autoři

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 02 Dec 2016 22:01

myslíš raketu, alebo raketoplán?
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "Kozmická technika // Spacecrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní