Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Zeriav Ganz / Braintech - Betastavba / 1:25

Moderátori: iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Zeriav Ganz / Braintech - Betastavba / 1:25

Príspevokod užívateľa maťko85 » 23 Aug 2017 18:09

To je zajímavý postup, jak narovnat bez námahy delší dráty, určitě jej vyzkouším :victory: . Ještě bys jej mohl hodit i do sekce Tipy a triky do tématu Jak narovnat dráty.

Jinak držím palce do další stavby, ať to spolu s Braintechem dotáhnete do úspěšného konce :victory: .
A měl bych ještě dotaz pro znalé - zajímalo by mne, jakou mají takovéto jeřáby nosnost a jestli dokážou manipulovat i s nadměrnými náklady. Tento model totiž po případném vydání přímo vybízí k vytvoření jakéhosi dioráma přístavní překladiště :still dreaming: .

Užívateľov profilový obrázok
braintech | 41
Kral Papiru (Brno '15)
Príspevky: 343
Meno: Miro
Bydlisko: Bratislava

Re: Zeriav Ganz / Braintech - Betastavba / 1:25

Príspevokod užívateľa braintech » 23 Aug 2017 20:06

maťko85 napísal:To je zajímavý postup, jak narovnat bez námahy delší dráty, určitě jej vyzkouším :victory: . Ještě bys jej mohl hodit i do sekce Tipy a triky do tématu Jak narovnat dráty.

Jinak držím palce do další stavby, ať to spolu s Braintechem dotáhnete do úspěšného konce :victory: .
A měl bych ještě dotaz pro znalé - zajímalo by mne, jakou mají takovéto jeřáby nosnost a jestli dokážou manipulovat i s nadměrnými náklady. Tento model totiž po případném vydání přímo vybízí k vytvoření jakéhosi dioráma přístavní překladiště :still dreaming: .


Ahoj, nosnost musim pozriet do nejakeho typaku co k tomu mam, resp vyhrabat nejake info zo zakulisia.
Vydane v tlacenej forme to nebude. Dovod je jasny, specifickost modelu a samozrejme jeho rozsah. Planujem to sirit elektronicky cez ecardmodels.com a priamo co sa tyka zaujemcov zo SR a CR (nie kazdy ma PayPal), nejaka ta reklama na FB, pomaly vyrabam koncept pre svoju stranku.
K dispozicii to zatial bude v ciernobielej verzii, hned ako to Matus dolepi a ja nahodim opravy do suboru. Sucastou "balenia" budu oba drapaky - zlty a hnedy. Vid moje vlakno.
Nadmerne naklady asi nie, aby som bol presny, tento zeriav v pristave manipuluje s 2 typmi nakladov: zelezna ruda a uhlie. Preklada z vagonov na molo alebo z mola na clny alebo priamo z vagonov na clny. Nevidel som ho v Bratislave manipulovat s inymi bremenami.
Akekolvek dalsie otazky, kludne mi piste, Matus, pardon za spam. :wink:

Miro

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zeriav Ganz / Braintech - Betastavba / 1:25

Príspevokod užívateľa atlon » 23 Aug 2017 20:37

na stránke výrobcu konkrétne k Bratislavským žeriavíkom bolo napísané toto:
" Slovenska Plavba, Slovakia
2012-2013.
2 * 16/32t x 33/21m GANZ gantry crane
Full power restoration "
http://www.ganztrading.hu/revamping-and-modernisation.php

takže ak dobre myslím, tak nosnosť je max 16t na vzdialenosť 33 m a max 32t na vzdialenosť 21 m
:wink:
Armin is the best

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zeriav Ganz / Braintech - Betastavba / 1:25

Príspevokod užívateľa mimapnd » 24 Aug 2017 08:20

Yo! Atlon zije! :P
Som rad, ze ste ma predbehli v odpovedi, inak by som si musel nieco o zeriave nastudovat :bad smile: .
Matko85 - keby si chcel robit dioramu, ci pana, to je tak lepenie na 5 rokov... zeriav + aspon 2-3 vagony + lokotka + pristav/molo + nejaky ten clnok... a to nehovorim o mieste kde by si to chcel mat. Ani Vam nevravim, kam vsade ma draha so zeriavom posiela, ked vidi ako rastie do vysky sirky dlzky. A to ete nevidela zlepene rameno :P
Atlon - pomaly ale isto sa blizim ku koncu, co keby si aj ty oprasil kreslicske pero :wink:
Braintech - kludne spamuj, mne to nevadi, na otazky technickeho charakteru si tu ty, ja viem co kam prilepit, to mi zatial staci :haha:
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zeriav Ganz / Braintech - Betastavba / 1:25

Príspevokod užívateľa mimapnd » 11 Sep 2017 20:51

Helou helou,
dalsi celok sa pomalicky ale isto blizi ku koncu a tym je velka strojovna... uz chyba iba kabina na ktorej sa momentalne pracuje a nejaky ten rebricek a mini zabradlicko...
Celkovy nahlad:

Bocny close up na mini rebrik:

Tiahla, ktore bude podopierat malu strojovnu:

A toto je rozpracovany rebrik ku kabine, zatial nenalepeny, urcite by som ho este urval, ak by bol na svojom mieste, a to su tam dva... poznam sa, urcite by som ho urval :bad smile:
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
tatra813 | 28
Príspevky: 445
Meno: Peter
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Zeriav Ganz / Braintech - Betastavba / 1:25

Príspevokod užívateľa tatra813 » 12 Sep 2017 09:34

páči sa mi pojem "mini zabradličko" :wink: v tomto rozmere to naberá nový pojem a krásna práca :victory:
Jeden musí robiť vždy,to čo sa páči ostatným .. V suchom doku -> SCHARNHORST 1/150 ..... áno, mám doma laser

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zeriav Ganz / Braintech - Betastavba / 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 12 Sep 2017 10:57

Fery najs.
Moohol by si k tomu občas priložiť nejaký pomerový oný,
rubikovú kocku, zápalkovu krabičku alebo tic-tac :haha:
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zeriav Ganz / Braintech - Betastavba / 1:25

Príspevokod užívateľa mimapnd » 18 Sep 2017 20:30

Takze ludkovia, ja som spokojny, ze sa mozem presunut z mostroznej strojovne na mensie, no ovela dlhsie, placatejsie, rebrikovatejsie, zabradliovatejsie celky... no, neviem, teraz ako si to po sebe citam, ci tesit alebo plakat :haha: ; ale dost bolo dramy.
Strojovnu som uzavrel zlepenim kabiny, ktore je zvacsa presklenna. Na jednej strane sa mi to zvlnilo, asi som silno pritlacil kabinu k podlahe strojovne a uz bola vlnka na svete :scorn: ale ked tam bude vsetko ostatne okolo, vlnka sa strati v tom oceane detailov a inych onych :victory:
Report
Zasklievanie islo lepsie ako som cakal. Papier je jeden velky diel s vela oknami, oknove sablony su 4. Tu si len treba davat pozor aby sa folia neprilepila prilis blizko ohybu a taktiez tak akurat od horneho okraju a rysky pre nalepenie podlahy. Prilepoval som lepidlom UHU, to je ako Kanagon, len je to cire a netaha sa ako sopel. A kraje som este zafixoval mini kvapkou sekundaku ak by naaaahodou UHU uhlo :P

Podlaha a interier je uplna malina; tu sa nebudem stazovat;

Potom tu mame strop, oddychofka

a cela kabina, tam som chvilku premyslal ako ju polepit dokopy. Najprv som prilepil teda podlahu na rysky 1,2,3, ktore sa nanasaju zrubu plasta kabiny. Tie su tak zvlastne rozreslene na diel, ked som ich videl prvykrat, hutal som hutal, ze toto, co za ciarky, ale pri lepeni, je to uplne jasne :wink: lepil som do stedneho okna. Potom som nalepil spodne rebro a potom strop.

A potom uz finalne prilepenie kabiny k strojovni; posudte sami; ja som nadseny :victory: (krabica, na ktorej je strojovna polozena ma 33cm, Pritt je vysoky 95mm)

A teraz navrat k Ufo chodniku. Tam bude zabradlia... cca 5 metrov kablika. :bad smile:
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zeriav Ganz / Braintech - Betastavba / 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 18 Sep 2017 20:44

Pri tvojich fotkách, nemohol som si nespomenúť

"Má to spoustu ovládacích prvkú"
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zeriav Ganz / Braintech - Betastavba / 1:25

Príspevokod užívateľa mimapnd » 19 Sep 2017 23:40

Fito napísal:Pri tvojich fotkách, nemohol som si nespomenúť

"Má to spoustu ovládacích prvkú"


Hujer, to bola kapacita :haha: Ejha, tak totok som uz dlho nezhliadol. Paradicka.

Ale aby sa nepovedalo, ze som lenivy ako diva svina v lete (i ked dive svine nie su asi nikdy lenive, ci?)
vyrobil som taky pracovny drziak na strojovnu, aby som mohol dorobit vsetky tie pidi detaily okolo, to len aby som sa potom k tomu nemusel vracat...
je to jednorucka so zavaziami... aby to drzalo, olepil som to asi 30krat kobercovkou :bad smile: a ta padlozka modelarska je A3, pre porovnanie velkosti. celel to cudo, strojovne, je tak 2x vacsie ako moja hlava :haha:

Report
A aby sa nepovedalo, pre vysvetlenie; cele toto vyvysenie strojovne som zhutal, aby som mohol dokoncit rebriky a zabradlia, ktore siahaju pod spodok kabiny.
Toto je zatial jedna strana, este pride jedna, opacna. Tu si treba davat naozaj pozor. Strasne sa tu lamu uhly a dodrziavaju roviny (aspon mne sa az oci krizili, ked som primeriaval z jednej strany, druhej, tretej a furt mi uslo):

Pri takychto malych zabradliach, ktore sa tocia o ohybaju vo viacerych zlomoch, radsej 50 rebrikov by som polepil ako taketo zabradlie. 3x som to prerabal a aj tak to nie je 100%. Dufam, ze sa mi pri druhej strane viac zadari, uz som sapoucil a spravim menej chyb.

a kedze pri tomto modeli sa da pracovat na viacerych frontoch, vratil som sa do minulosti, ako uz bolo spominane, a oplechoval som UFO chodnik (dal som aj pomerove pravikto vypalene Atlonom, ale volake je male, ze sa nedaju centimetre citat :haha: ma 10cm):

takze najblizsie budem zabradlicit o 100-6. :victory:
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný