Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Picchio DP2 / ABC / 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 384
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Picchio DP2 / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 25 Jún 2018 22:04

Zdravím všetkých.

Po menšej odmlke sa vraciam z novou stavbou. No menšej, vďaka fóru som zistil, že posledný model som staval koncom januára. Ten čas ale rýchlo letí a takmer po polroku nečinnosti som začal po kúskoch stavať nové auto. Pre zmenu to nebude F1tka, ale kapotovaný špeciál.

Niečo o predlohe.
Picchio je menšia talianska fabrika špecializujúca sa na pretekárske automobily. V roku 2003 vypustila do sveta model DP2, ktorý sa používal v americkom seriáli Grand Am v tom istom ročníku, ide o špeciál kategórie Daytona Prototypes (ktoré jazdia napríklad na 24 hodinovke v Daytone). Pod oceľovo-hliníkovým trubkovým rámom sa skrýva 5 litrový V8 motor BMW (alebo Maserati či Porsche). Perlička na záver, tímom sa auto predávalo za 375 000 $.

Ako by to malo vyzerať keď to dostaviam.


Ako vždy som začal kolesami.


A už som rozbehol prácu aj na karosérii. Musím povedať, že na to, aké sú to krivky, sedí všetko úplne presne. A mimochodom, fotím novím náčiním, tak snáď je to lepšie ako doteraz.

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 384
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Picchio DP2 / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 28 Jún 2018 21:22

Práce pokračujú svižným tempom, veď tých dielov nie je veľmi veľa... oba boky sú už dokončené. Pridávam dve fotografie, jednu s bleskom a druhú bez.


Predtým som písal, že model je veľmi presný, čo je aj naďalej pravda, ale predsa len som našiel menší detail, ktorý je potrebné pri stavbe upraviť, ale nie je to nič špeciálne. Pri stavbe prednej kapoty je potrebné skosiť krajné chlopne aby sa nadväzujúce diely prilepili bez problémov. Pridávam fotku, ktorá povie viac ako slová (snáď).


A takto vyzerá predná kapota v celku - nie je toho veľa, 4 diely pohromade. Začal som mastiť už aj strechu, ale to až nabudúce.

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 384
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Picchio DP2 / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 18 Júl 2018 14:20

Som tu s pokračovaním stavby. Aj keď fotky mi ležia v počítači už vyše týždňa, až dnes som sa dokopal k tomu aby som ich tu zavesil. V skutočnosti sú práce už takmer na konci, ale škaredé daždivé počasie mi nedovoľuje fotiť kedy sa mi zachce.
Na úvod taká fotka PRED a PO


Karoséria teda už v celku, doporučujem si sledovať hlavne blatníky (a samozrejme celkovú geometriu), stavba môže byť v týchto miestach zradná.



Už len zopakujem, že stavba je takmer na konci. Budúci príspevok už bude záverečný. Na fotkách to síce úplne nemám, ale musím upozorniť na asi najťažšiu časť stavby - zadné čelo, treba sa tam skutočne vyhrať s tvarovaním.

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 384
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Picchio DP2 / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 25 Júl 2018 19:21

Stavba je ukončená. Celkom pohodové lepenie, model doporučujem aj začínajúcim modelárom, ktorý si chcú otestovať zložitejšie tvary (ale ako úplne prvý model tiež nie). Ako sa mi lepenie podarilo, môžte posúdiť sami.

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 689
Meno: Lubo

Re: Picchio DP2 / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa omron22 » 28 Júl 2018 07:06

Gratulujem mne sa model aj praca velmi paci.....

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 384
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Picchio DP2 / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 28 Júl 2018 20:46

Ďakujem, ale stále sa nájdu veci, ktoré by sa dali spraviť lepšie....

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Picchio DP2 / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa Zax » 30 Júl 2018 23:39

Tieto "placky" sa mi pacia, tato je naviac pekne a cisto zlepena, gratulujem k dokonceniu :wink:

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Picchio DP2 / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa iconmaster » 03 Aug 2018 18:13

Pekna praca! No na tvoje zrucnosti, je to relativne jednoduchy model. Preto dufam, ze sa coskoro pustis aj do detailnejsich aut :wink:

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný