Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Kübelwagen/rewell/1:35

Moderátori: Oliver, sony

Pravidlá fóra
Vyhradené pre plastikové modely. Zatiaľ bez triedenia do jednotlivých kategórii.
Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Kübelwagen/rewell/1:35

Príspevokod užívateľa Roman » 10 Feb 2020 17:06

niektory modelari maju na oderky specialny nastroj: do spicu verzatilky vlozia kusok molitanu,

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Kübelwagen/rewell/1:35

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 11 Feb 2020 19:59

Ahojte vospolok.
Ďakujem za povzbudivé slová a za rady. Ono ten model nebude nikde na výstave, len doma v poličke, takže mi nejaké tie nedokonalosti ale že vôbec nevadia.
Podložka na fotenie je klasická zelená modelárska podložka, ktorá je ešte zabalená v pôvodnom obale, ešte som ju nerozbalil. Preto vyzerá ako voda :haha:

Horšie je, že som zohnal predpísanú farbu č.360 papraďovozelená, zmiešal som ju v predpísanom pomere s bielou farbou, teda 80% zelená a 20% biela, natrel celé auto podľa kamuflážnej schémy a výsledok je katastrofálny. Po zaschnutí je to krikľavozelená hovienkokamufláž :beat plaster:
Nevedel som sa rozhodnúť, čo teraz. Na málo viditeľnej časti, vzadu pod motorom, som najprv skúsil zotrieť zelenú farbu bez toho, aby zišla dole tá žltá, čo mi nevyšlo, lebo zišlo dole všetko.
Preto som sa rozhodol, že si namiešam farbu podľa kamuflážnej schémy na obrázku, teda podľa oka, nie podľa rady "odborníkov" firmy revell, ktorí to vycucali ktovieodkiaľ a premaľujem kamufláž.
Z dostupných zelených farebných odtieňov mi vyhovovala farba bronzovozelená, ktorú som pomaly zosvetľoval bielou. Chýbala mi tam ale tá "papraď", tak som ju tam švakol a potichučky ešte domiešaval bielu. Vznikol pomer zhruba 1:1:1, čiže jeden dielik papraď, jeden dielik biela a jeden dielik bronzovozelená. Vzorka momentálne schne a vyzerá to s ňou nádejne.
Tu je foto tej katastrofy, ktorú budem premaľovávať.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kübelwagen/rewell/1:35

Príspevokod užívateľa Oliver » 11 Feb 2020 20:10

Neviem podľa čoho Revell určuje tie pomery, ale nie je to prvýkrát, čo vidím alebo počujem, že odtiene nie úplne zodpovedali realite.
Napadlo mi, že je možné, že počítajú s následnými patinovacími technikami, ktoré takto do očí bijúce rozdiely v svetlosti farieb utlmia. Ono sa aj odporúča nebáť sa dať zdanlivo "veselý" odtieň, pretože následné techniky tento efekt utlmia.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Kübelwagen/rewell/1:35

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 11 Feb 2020 21:01

Ešte tak tie techniky ovládať :haha: ja mám tak štetej a trasúce sa ruky :haha:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kübelwagen/rewell/1:35

Príspevokod užívateľa Fito » 11 Feb 2020 21:10

Pišta a nemalo to byť naopak?
Že najprv tá žltá a zelená, a až potom spraviť tie odreniny?
Ešte by si to mohol skúsiť celé zafiltrovať, zožeň si olejovku "Umbra pálená" a "čierna" , sprav z nich takú špinavú vodu a natri tým celý model.
Netreba sa toho báť, prebytok farby v pohode utrieš handričkou.
Tie farby sa tým trošku stlmia a zjednotia, aj keď v prípade tej zelenej to bude asi chcieť viac vrstiev ....
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Kübelwagen/rewell/1:35

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 11 Feb 2020 23:22

Tak ja tento model beriem viac športovo, nie súťažne. Chcel som vedieť, ako bude vyzerať púštna žltá s odreninami, len tak, bez zelených fľakov. Odreniny si domaľujem aj na zelenú farbu, hlavné bolo uspokojiť svoju zvedavosť :haha:
Mám aj tie oné, washe, či ako sa to volá. Problém je ten, že v púšti moc špiny nenájdeš, skôr tú farbu "vyťahá" slnko skoro do biela, čiže ak "weathering", tak skôr biely suchý pastel a zosvetlenie plôch, hlavne zvrchu a potom zaprášiť svetlým pieskom, (ktorý mám), hlavne boky a kolesá. Čiže keď som teraz miešal farbu, myslel som aj na "zosvetlenie" :wink:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Kübelwagen/rewell/1:35

Príspevokod užívateľa Roman » 12 Feb 2020 08:36

-farbu mozes krasne odstranit namocenim do luhu sodneho. do pol hodiny je auto ciste
-slnko vytaha farbu z nejakeho predmetu asi za dva roky. odskusane na brane.

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Kübelwagen/rewell/1:35

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 12 Feb 2020 13:35

Roman napísal:-slnko vytaha farbu z nejakeho predmetu asi za dva roky. odskusane na brane.

V severnej Afrike to bude trochu skôr čiiiiiii? :haha:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Kübelwagen/rewell/1:35

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 16 Feb 2020 23:29

Ahojte vospolok.
Tak som to dnes premaľoval a vyzerá to dobre, o moc lepšie ako prvý pokus :still dreaming:
Kolieska, čelné sklo a strecha sú nasucho, kvôli fotkám :P Na zelené fľaky som už dal aj odreniny, zajtra tam švaknem vodolepky, chcem aby farba poriadne preschla.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Kübelwagen/rewell/1:35

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 22 Feb 2020 00:58

Ahojte vospolok.
Tak som celkom úspešne, na moje veľké prekvapenie, nainštaloval vodolepky. Myslel som, že to bude horšie, keďže som to roky nerobil, ale celkom to vyšlo, ani sa netrhali a aj rovno sú :P


Potom som spáchal pušku, na ktorej som dorobil remeň. Mám tu pár figúrok, tak som jednej čorkol pušku :haha: dám jej samopal z tejto stavebnice. Prilepil som aj predné sedačky, kolesá, držiak na lopatu, ktorú podľa dobových fotiek nemá, voľáky klaksón či čo to je, svetlá, zrkadlo a pomaly dokončoval.
Na celtu je len pravý bočný náhľad, ktorý som obkreslil, no na zadok, vrch a ľavú stranu nemám ništ, žiadnu fotku, preto som to maľoval ako prišlo. Priznám sa, jednofarebná sa mi páčila viac, ale keď to chcem mať ako origoš, tak to dáko vytrpím :beat plaster:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Návrat na "Plastové modely // Plastic models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní