Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Williams FW11 / ABC / 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 384
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Williams FW11 / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 14 Jún 2020 13:41

Ahojte,

opäť som strihol do retro modelu, tentokrát trochu mladšieho dáta. Víťazný voz sezóny 1986 Williams FW 11. Túto beštiu krotilo duo Mansell - Piquet. Iróniou usudu tohto vozidla bola práve možno príliš dobrá dvojica pilotov, ktorý medzi sebou súperili tak dôrazne, že titul šapióna im vyfúkol Prost na McLarene. Kvalitnou cenou útechy bol pre Williams aspoň titul konštruktérov. FW11tka je typický výtvor turbo éry - jednoduchá, ale účinná aerodynamika, kvalitný podvozok a šialene vykonný 1,5l V6 motor s masívnym turbom, ktorý v kvalifikáciách vedel vyprodukovať viac ako 1200 koní, pričom na pretek mu stačilo točiť "len" 800 koní.

Takto bude vyzerať moj výtvor, budem stavať auto Nelsona Piqueta.


Ani to dlho netrvalo a už som narazil na prvú nepresnosť. Diely 1a a 1b nie sú rovnako veľké, pričom logika a návod mi tvrdia, že by mali byť. Nevadí, bude sa rezať, stále lepšie ako pridávať.

Mimochodom, neviem či to až ak vidno, ale mám nové železo na fotografiovanie. Svoj obstarožný mobil som vymenil za Xiaomi Redmi Note 9 Pro. Ešte som sa s ním úplne nestostožnil pri nastaveniach, tak to nechávam zatiaľ na automatiku.

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 384
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Williams FW11 / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 21 Jún 2020 19:23

Už som trochu ďalej ale poviem Vám, je to boj. A obávam sa, že probémy nevznikli iba na nepresnostiach z mojej strany. Veď sa pozrite na fotky.

Na druhej fotke som zakrúžkoval dva problémy. Diel číslo 2, základ čela je jednoducho primalý. Ak by mal presne lícovať so špičkou, už by nevyšlo na časť, kde sa model rožširuje do bočníc, preto som ho nalepil tak ako nalepil a neskôr zo špičky urežem. Ďalšia vec, nebol to zámer, ale vôbec som si nevšimol, že podľa pôvodného plánu bolo treba vyrezať v bokoch diery pre prednú nápravu, čo som neurobil, lebo som si myslel, že diely náprav budú iba kratučké centimetrové špalky a náprava nepôjde krížom cez celú šírku auta. Našťastie sa nič nestalo. A v nepresnostiach pokračujeme, diel 4 (nevidno ho veľmi na fotkách), vnútro kokpitu bol priširoký a v pôvodnej konfigurácii sa do predku nevošiel. Tak som ho musel rozrezať na časti, zúžiť v podlahovej časti a vlepiť dnu po častiach.
Tu je súčasný stav.

Už teraz sa obávam nalepenia vonkajšieho plášta, pri prvých pokusoch a tvarovaní to vyzerá na poriadne medzery. PS: Asi by som mal pracovnú dosku onedlho vymeniť, (alebo aspoň otočiť). Diery sú už poriadne.

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 384
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Williams FW11 / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 28 Jún 2020 14:20

Stalo sa to, čoho som sa bál. Nielenže vonkajší prekryt vôbec nesedel, objavili sa ďalšie nepresnosti. A sú teda poriadne. Nalepenie bočníc je doslova peklo, zosúladiť komín, hornú hranu bočníc a boky bez toho aby to niekde nevytŕčalo je doslova nemožné. Pozrite sa na túto foku, všetko je nasucho poukladané tak, aby to od predu sedelo, avšak vzadu je úplné harakiry.


Ako rôzne prikladám, stále mi niečo nesedí, buď v predu, buď vzadu alebo rovno na oboch stranách. Navyše papier je veľmi krehký (nečudo, veď má vyše 30 rokov) a každá manipulácia je riziková.

Prešiel som si ostatné stavby tohoto modelu na slovenských a českých fórach. Na moje prekvapenie ich bolo pomerne veľa, ale všimol som si, že žatiaľ čo polovica modelárov so stavbou nemala problémy, druhá polovica mala úplne rovnaké problémy ako ja, napríklad aj Borog tu pred rokmi na našom fóre. Teraz neviem, či sa ABC pred rokmi podarilo nejakým záhadným spôsobom vytlačiť model dvomi rôznymi spôsobmi alebo sa našlo isté percento modelárov, ktorým stavba proste nesadla.

Každopádne, mám toho dosť a tento model letí do koša. Mám doma aj novšie a snáď aj presnejšie modely, nad ktorými môžem sedieť.

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: Williams FW11 / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 29 Jún 2020 09:19

Je to škoda, že to nevyšlo... Ale plne s tebou súhlasím, pusti sa do niečoho novšieho a naprav si chuť, dúfam že čoskoro niečo predstavíš ;-)

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: Williams FW11 / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 29 Jún 2020 10:47

Jasne, hod to do koša a radšej si postav FW15C od Roberta... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 384
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Williams FW11 / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 29 Jún 2020 19:30

Tak tak, už listujem medzi modelmi a našiel som niekoľko možných výhercov.

Užívateľov profilový obrázok
Robert Blaschke | 63
Príspevky: 696
Meno: Robert
Bydlisko: teraz Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Williams FW11 / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa Robert Blaschke » 30 Jún 2020 07:44

kuratkoo napísal:... radšej si postav FW15C od Roberta... :wink:


Chachá! No to si mu poradil! :)
Najspoľahlivejšie sú "Špinlerovky".

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: Williams FW11 / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 30 Jún 2020 12:15

Robert Blaschke napísal:
kuratkoo napísal:... radšej si postav FW15C od Roberta... :wink:


Chachá! No to si mu poradil! :)
Najspoľahlivejšie sú "Špinlerovky".


Tak hej, náročnosť stavby je úplne niekde inde to je pravda, ale hlavne najskôr by som ho asi sám mal mat zlepeny, skôr než ponúknem ďalej, že? :P

Užívateľov profilový obrázok
juraj | --
Príspevky: 26

Re: Williams FW11 / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa juraj » 05 Júl 2020 13:03

Williams FW11 bude asi coskoro od sunny78-ho
Rozpracovane:
Hotove: McLaren MP4/4, Ferrari 312 T2, Lotus 79

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný