Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

HMMWV Humvee /dante111/ 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
dante111 | --
Príspevky: 14
Meno: vadimir

HMMWV Humvee /dante111/ 1:25

Príspevokod užívateľa dante111 » 17 Jan 2010 16:13

Kedze ma niekto presvedcil ze stavat nove Papierove modely nie je na skodu ,chcel by som vam priniest stavbu modelu americkeho vojenskeho pechotneho vozidla HMMWV Humvee M104338 a to v mierke 1:25 dlzka modelu bude 198 mm a sirka 75mm to oznacenie je velmi diskutabilne ale v podstate je to tento typ vozidla
Na zaciatok prinesiem nejake postrehy o tom ako sa snazim model nakreslit v 3D
Pouzivam program ktory je vam urcite vsetkym znamy a tym je Rhinoceros 4 z tymto programom som sa stretol asi tak pred 5 rokmi a zostal som mu verny az po dnes da sa vnom modelovat na niekolko sposobov.
Prepracovanost modelu bude zalezat od toho koko podkladou k modelu zozeniem teda ak sa mi nepodari nejaky zazracny ulovok ohladom motora alebo rozvodovej casti nebudem spracovavat nieco co neviem ako vyzera a vymyslat si nejake tvary
Zatial mam spracovane v 3D tieto veci Kolesa , Karoseria , jedno rameno podvozku prikladm par obrazkov
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok ObrázokObrázok

Kedze planujem ze model by mal mat odpruzeny podvozok a v skutocnosti mal byt pouzitelny ako hracka alebo ak chcete ako plastovy ci kovovy model tak sa na podvozku udeju nejake tie pevnostne zmeny je samozrejme ak bude dostatok podkladov ze modelu sa budu otvarat dvere a kapoty bude funkcny navijak a podobne veci model bude pravdepodobne bez streleckej veze ktoru mate moznost vidiet na obrazkoch pretoze mne osobne sa moc nepaci
V prvom rade sa budem snazit dokoncit podvozkovu cast ako kompet a potom sa pustim do samotneho rozkladu a lepenia jednotlivych dielov
Asi tolko na zaciatok a dufam ze tato stavba sa vam bude pacit a budete mat pre mna pochopenie

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: HMMWV M104338

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 17 Jan 2010 16:24

Obrázok tak to som zvedavý
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: HMMWV Humvee /dante111/ 1:25

Príspevokod užívateľa Patero » 17 Jan 2010 18:57

hm... a ja som si vždy myslel, že Hummer ma pevné nápravy s V3S-kovími koncovími prevodmi. Tuším čelný koncový prevod (portál) sa to volá.

to->Dante: ak by bola možnosť, tak by si toto vlákno mohol spestriť aj nejakými tech. parametrami a pikoškami zo zákulisia konštrukcie tohto stroja. Myslím skutočného stroja. Evidentne je to pre teba dosť srdcová záležitosť, tak by si sa mohol rozpísať. Určite sa nájde kopec ludí, ktorých by to zaujímalo.

Užívateľov profilový obrázok
dante111 | --
Príspevky: 14
Meno: vadimir

Re: HMMWV Humvee /dante111/ 1:25

Príspevokod užívateľa dante111 » 17 Jan 2010 20:38

Nie ze by to bola nejaka srdcovka to nie ale ruku na srdce kolko papierovych modelov Humvee je k dispozicii ja viem o jednom kusku z abc tak som sa rozhodol pre tento model ale mam v zalohe aj model MRAP co je da sa povedat nastupca humve a ja by som ho chcel v preveden odminovacieho vozidla na foto a potom uvidime

Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok

V3s si snad robis srandu humve nema pevne napravy a myslim ze ani nikdy nemalo ma to sice na prednej aj zadnej naprave nieco ako diferencial z ktoreho idu poloosi nieco ako pri prednom nahone kolies teda ak ma oci neklamu a pozriem sa na nejake foto predku Humve, prikladam nahlad. Humve ma prednu ako aj zadnu napravu nezavysle odpruzenu
Prikladam aj nejake veci z ktorych vychadzam pri stavbe
Obrázok Obrázok Obrázok ObrázokObrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: HMMWV Humvee /dante111/ 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 17 Jan 2010 21:11

No Hummer je jedna z mojich srdcoviek, a ako hovoris okrem celkom fajnoveho modelu z ABC som vela papierovych modelov "humra" nevidel. Tak silno drzim palce a dufam, ze sa niekedy dostanem k spatlaniu tvojho vytvoru
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
marchal | --
Príspevky: 1178
Meno: Martin
Bydlisko: Míčov-Sušice

Re: HMMWV Humvee /dante111/ 1:25

Príspevokod užívateľa marchal » 18 Jan 2010 07:10

to si děláte srandu?????
Hummera dělá Modelik,Fly model,Betexa a Tri krapki(ten dělá dvě verze)až najdu dám fotky :devil:
ObrázokObrázokObrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
dante111 | --
Príspevky: 14
Meno: vadimir

Re: HMMWV Humvee /dante111/ 1:25

Príspevokod užívateľa dante111 » 18 Jan 2010 10:40

Ok, ale ak sa pozorne zahladis tak zistis ze je to mierka 1:18 teda vecsina a nech sa na mna nikto nehneva v takto velkej mierke stavia asi malo papierovych modelarov . Najoblubenejsia mierka teda ako som pozeral na forach a tak je 1:32 alebo 1:25 a v dnesnej dobe navratu papieroveho modelarstva uz nam obycajnym modelarom akoby nestacilo zlepit si nejaku tu skatulku co sa podoba na nejaky model ,ano su aj taky, ale vecsina tuzi po lepsich prepracovanejsich a komplikovanejsich modeloch, dnes uz je doba ABC definitivne za nami .
Ja osobne sa priklanam k tomu, ze ak je model prepracovany a jeho zlepenie mi prinesie pozitok z toho ze som ho dokazal zlepit a jeho zlepenie mi trva nejaku tu dobu stoji za to sa snim potrapit pretoze vysledny efekt je nezaplatitelny. Tak 2-3 roky do zadu som obdivoval na kartonbau.de, niektorych modelarov ako si tam modeluju rozvody a rozvodove retaze a cudoval sa k comu je to dobre, dnes to uz chapem a mal som moznost 12 augusta na "medzinarodnej " vystave v Barcelone kde bolo cez 1200 modelarov povecine z Francuzka a Spanielska, zo Slovenska sme tam boly len dvaja a kde bolo vidiet ako prepracovane modely vzyeraju a ako ostatny modelary obdibuju umenie tych co ich postavily zo zasnenim pohladom a tuzbou mat taketo modely moznost zlepit .
Mnozstvo modelarov si neuvedomuje ze maju skusenosti zlepit aj narocnejsie modely alebo dokonca vytvorit model novy ale mylia sa a nikdy sa do toho nepustia.
ja momentalne nechcem spekulovat o tomto mojom kusku zatial nieje ani na papiery a je daleko k nejakym uvaham o nom ale clovek nikdy nevie co sa moze stat
To ze na trhu nie je model HMMWV som myslel vsobecne , tak ze na Ceskoslovenskom trhu nie su modely, ktore by staly za to a popravde mne osobne polske modely moc neucarovaly ci uz sa jedna o mlady modelar alebo Renova models a co sa tyka Betexi prepac ale to pre mna spolocnost co si znas robi srandu aspon co sa tyka kvality papiera a podobne.
Teraz trocha z inneho sudku co sa tyka modelov
U nas sa vseobecne tvrdi ze tvorba a vydavanie modelov je nerentabilne koly cene a mnozstvu modelarov ano do istej miery je to pravda ,ale len dovtedy ak sa vydavatel orientuje len na Ceskoslovensky trh , dnes uz nieje problem zasielat akekolvek veci po celej evrope ako to bolo dakedy a nie je to ani bohvieako nakladne a taka evropa ta uz ma dost modelarov ,len tak na okraj v ktorych krajnach sa venuju papierovemu modelarstvu , Cechy ,Slovensko, Nemecko , Polsko , Francuzko , Portugalsko, o Rusku ani nerozpravam a dnes si moze kazdy zaplatit platobny portal na svojej stranke ci uz cez banku alebo cez mnozstvo poskytovatelov na internete
Jednoducho si myslim ze potrebne prist z niecim innym a zaujmavejsim a poskytnut to aj innym modelarom a nie len sebe .

Užívateľov profilový obrázok
marchal | --
Príspevky: 1178
Meno: Martin
Bydlisko: Míčov-Sušice

Re: HMMWV Humvee /dante111/ 1:25

Príspevokod užívateľa marchal » 18 Jan 2010 10:50

Dante:1:18 je pouze Betexa ostatní jsou 1:25.
Co se týče Betexy tam opravdu nelze mluvit o kvalitě.
Polské modely,jsou poměrně propracované s množstvím detailů,tím nechci říct,že je něco špatného na vlastní stavbě,jen mě namíchlo co jste s Johnym shodně napsali,že krom Hummeru z ABC se nic nedělá,jinak přeji hodně úspěchů ve stavbě
Naposledy upravil/-a marchal v 18 Jan 2010 11:09, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: HMMWV Humvee /dante111/ 1:25

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 18 Jan 2010 10:55

dante111 napísal:Ok, ale ak sa pozorne zahladis tak zistis ze je to mierka 1:18 teda vecsina a nech sa na mna
nikto nehneva v takto velkej mierke stavia asi malo papierovych modelarov.
ale ty si sa pôvodne nebavil o mierke :girl:
dante111 napísal:Nie ze by to bola nejaka srdcovka to nie ale ruku na srdce kolko papierovych modelov Humvee
je k dispozicii ja viem o jednom kusku z abc
ďalej v čase skenerov a kopírok nieje žiaden problém zmenšiť, zväčšiť a následne vytlačiť hocičo,
za príkladom nepôjdem ďaleko, Míra zmenšil formulu z 1:24 na 1:100 a zmastil ju celú,
použil všetky diely, okrem spätných zrkadiel teda :beat brick:

ale každý ďalší model posúva možnosti modelárov a modelárstva akotakého ďalej a ďalej,
ja niekedy neverím vlastným očiam, čo všetko dokážu postaviť a podľa tvojich obrázkov
bude Humvee tiež dobrý masaker :vicotry:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: HMMWV Humvee /dante111/ 1:25

Príspevokod užívateľa Patero » 18 Jan 2010 12:55

ja sa stále nemôžem zbaviť dojmu, že tento príbeh tu už zar bol.....

Príde týpek, namaže med okolo úst Spiďovi, Berniemu, Paterovi, ostatným povie, aby si dali ruku na srdce. Potom zhodí tvorbu všetkých ostatných autorov vrátane polských, špeciálne sa pristaví pri slovenskej a českej tvorbe. V takejto chvíli moja ruka už nieje na srdci, ale je zovretá v päsť.

Ale samozrejme že sa môžem aj mýliť a namiesto ďalšieho dielu Venezuelskej telenovely tu bude celkom pekný americký kasový trhák.... :vicotry:

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní