Scania R470 6x2/4 Highline /iconmaster/ 1:25

Moderátori: jozkin, iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 49
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Re: Scania R470 6x2/4 Highline /iconmaster/ 1:25

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 01 Okt 2011 06:39

tiež som za tú EGO značku :bad smile:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

petopato | 48
Gulášmajster!
Meno: Peter Židuliak
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa petopato » 01 Okt 2011 07:20

Aby to vyzeralo ako origo ečv, dal by som 2 písm. 3 čísl. 2 písm.
napr: IC 470 PJ

toudi_sk | 49
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 01 Okt 2011 08:38

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

johnny7 | 35
Wykonawca
Meno: Jano

Príspevokod užívateľa johnny7 » 01 Okt 2011 09:20

ICO 010 jednoznacne. Ta znacka ma vypovednu hodnotu...Podobne ako oné
Hotovo: Jelzc GCBA 13/48, Iveco Trakker Dakar 2012
Na Stole: M4A3 Sherman
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

pet1972 | 47
2K+
Meno: Peter Kováč
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pet1972 » 01 Okt 2011 09:34

ICO 010 :vicotry: :vicotry: :vicotry:
Na stole: KAROSA, Trabant 601 Universal Dokončené: Galeria

iconmaster | 31
4K+
Meno: Peter Jankovič
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa iconmaster » 01 Okt 2011 13:47

Dakujem za hlasy, presvedcili ste ma a davam egoisticke znacky :)

Petopato - ako pise Toudi, Svedi maju znacky ako v Madarsku - 3 pismena a 3 cislice.

Dalsie drobnosti - prepojovacie hadice, zrkladla, stupacka nad vyfukom (specialna vdaka Burtonovi za vzorku plechu, ktora je uzasna) a tie spominane SPZ:

Brzdič | 33
2K+
Meno: Ondra

Príspevokod užívateľa Brzdič » 01 Okt 2011 18:29

Já už to chci vidět hotoví. :vicotry: :dhh:

maťko85 | 34
Meno: Martin Hašlar

Príspevokod užívateľa maťko85 » 01 Okt 2011 19:38

No, tak to jsme minimálně dva :vicotry: :P :P .

iconmaster | 31
4K+
Meno: Peter Jankovič
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa iconmaster » 01 Okt 2011 19:43

Trvalo to 5 rokov (zacal som 4.10.2006) ale dnes s radostou mozem oznamit, ze Scania je h o t o v a !

Ospravedlnujem sa za velke mnozstvo fotiek, ale som bol uplne vyteseny z fotaku co mi pozicial brat. O kusok lepsie fotenie nez mojim "veteranom".

Co povedat na zaver? Neviem ako ste na tom vy, ale mne kazdy model znamena kusok alebo skor urcite obdobie z mojho zivota. Je to tym, ze nemam cas ani schopnost spravit model za par tyzdnov a tak stavba jedneho mne trva mesiace, roky. Preto kazdy moj dokonceny model mi znamena spomienky. Ked si zoberiem tuto Scaniu, ktoru som zacal robit este ako tretiak na strednej, aby som nenudil na intraku a teraz dokoncujem ako stvrtak na vyske :D Medzitym sa vela veci zmenilo nielen v mojom osobnom zivote, ale aj modelarskom. Model som zacal prezentovat na fore PM.sk a koncim tuna. Zacal som ho kreslit rucne a teraz uz ficim na AutoCAD-e. Preto na tento model a toto obdobie budem spominat ako obdobie zmien.

Ako aj ine, aj tento model znesie v sebe vela novych skusenosti. V prvom rade mi to bola poucka, preco neodkladat model na dlhu dobu. Clovek proste ked si pozre na to, co a ako robil pred x rokmi, niekedy to pride smiesne, niekedy ho to rozculuje ze teraz by to vedel spravit ovela krajsie a presnejsie. Ked som zacinal, komplikovanejsie diely som robil z balzy, lebo som nevedel ze mozem smirglovat aj papier. Neimpregnoval som povrchy, preto niektore povrchovky su take ake su. Vtedy som este neveril ani tycinkovym lepidlam a preto som v zaciatkoch podlepoval Kanagonom (smrdi) alebo Duvilaxom (zvlni papier).

Objavenie modelarskych for ale prinieslo svoje ovocie: vyskusal som a v dalsich aj uspesne pouzival impregnovanie sekundakom a dodatocne bruesnie. Vyrobil som dezeny a napisy na pneumatiky. Vyrobil som matky na kolesa. Tieto posledne su veci, ktorym by som sa mozno nikdy nedostal ak neobjavim PM.sk.
Ani zaverecna etapa (tento rok) priniesla svoje: uz som davnejsie chcel vyskusat metalizu a myslim ze to celkom dobre ozivi ten model a zvyrazni tvary. Vyskusal som aj rozne akrylove farby na model a urcite aj nejake dalsie veci, na ktore si teraz neviem spomenut.

Dalsia poucka sa tyka otvaratelnych dveri: uz od zaciatku som ich planoval spravit otvaratelne. Je to sice pekne, ked sa vidi lepsie dovnutra ale podla mojho nazoru nestoji to za tolko namahy! Ak sa trosku zamyslim, kolko extra roboty mi dali dvere, aby boli otvaratelne a napriek tomu sa nepodarlili bohvie ako, po druhy krat by som to tak nerobil.

A nakoniec este nieco ohladom konstruovania modelov: stale tvrdim, ze ako dobre mi vyhovuje 2D kreslenie v CAD prostredi a ze nepotrebujem 3D.. Stale stojim za svoje tvrdenie avsak pri tejto stavbe sa uz vyskytli miesta, kde by som uvital mat 3D model kvoli nedostatku miesta. Takymto kritickym miestom bol interier, kde som musel poupravit operadla sedaciek, aby sa dvere dali zatvarat. Dalsie take muiesto je motorovy priestor, kde je podobne vsetko "zahustene". Ale je to moderne vozidlo, netreba sa cudovat ze je vyuzity vsetok priestoru.

Kazdopadne ma tesi, ze napriek extra dlhym prestavkam (meratelnym v rokoch) sa mi ju podarilo dokoncit. S modelom som viacmenej spokojny, aj ked sa tam najde dost veci, ktore by sa dali zvladnut ovela krajsie, lepsie ci presnejsie. Moj jubilejny 10. kamion je podla mojho nazoru najpremakanejsi kamion, ktory som doteraz robil.

maťko85 | 34
Meno: Martin Hašlar

Príspevokod užívateľa maťko85 » 01 Okt 2011 19:52

Tak to ti tedy ohromně gratuluji a klaním se až k zemi. Fakt neskutečně nádherný model, to teda klobouk dolů :eyes droped: :eyes droped: :dribble: :dribble: Už teď se těším až za tahač zapojíš ten platformový návěs.

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných