Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

MPR - město Galean /abc/ 1:150

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

MPR - město Galean /abc/ 1:150

Príspevokod užívateľa group b » 16 Okt 2011 23:31

V rámci výkendovky jsem stavěm model z Městské památkové rezervace. Zřejmě nebude poslední, takže si z těch domečků časem postavím vlastní městečko.
Zde je tedy první z městských budov
Prvním je chrám Sv.Tomáše Nejmenšího

model ze z MPR, patřičně upravený

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
laki | 45
Príspevky: 692
Meno: laki
Bydlisko: BA - okolie

Re: MPR - město Galean /ABC/ 1:150

Príspevokod užívateľa laki » 17 Okt 2011 07:09

Pekny tunning :vicotry: To su lejzrovanky alebo rucna praca?

Užívateľov profilový obrázok
Zavislak | --
† 17.08.'12
Príspevky: 1599
Meno: Ondrej
Bydlisko: Stará Turá, Bratislava

Re: MPR - město Galean /ABC/ 1:150

Príspevokod užívateľa Zavislak » 17 Okt 2011 07:40

no neviem neviem, nápad dobrý, ale nepasuje mi tá náväznosť. To si robil z dvoch šmikájd? Ja sa do upravovania v compe nevyznám, ale lepšie by bolo, keby si obe časti naskenoval a dal to do rovnakého odtieňu, aj keď ani veľkosť cihel nepasuje. A tie tuning diely od Burtona sú OK.

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: MPR - město Galean /ABC/ 1:150

Príspevokod užívateľa group b » 17 Okt 2011 09:03

samozřejmě laser, ročně bych to neudělal ani v jednom kuse, natož v tolika.
Věž jsem naskenoval, udělal si výřez cihel a pak nakreslil odpovídající nástavbu, tohle z toho vylezlo.
Což ale vůbec neřeším. Původně totiž byl celý kostelík z těch žlutých cihel, později dostalo obyvatelstvo města nápad vystavit si katedrálu, ale nebylo na ní místo, tak vzniko toto čudo, kde když si kýchnete, tak se zvuk odráží jeod stěn ještě za týden. V třetí stavební fázi došlo ke zvýšení věže osazené ochozem. protože tato fáze probíhala o několik století později , neexistovala norma na velikost stavebního materiálu, navíc dovoz z Maroka byl levnější než z Říma, tak je vršek věže světlejší , z menších cihel. No a po dalších 10 letech bylo rozhodnuto věž osadit střechou. Poslední fází byla instalace ozdob. Tedy zatím poslední. Prý je na radnici plán, jak přidat ještě boční pseudo opěrné sloupy s věžičkami , ve spodní části s ozdobnou zídkou a uzavřenou miniaturní zahradou. :)
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
Zavislak | --
† 17.08.'12
Príspevky: 1599
Meno: Ondrej
Bydlisko: Stará Turá, Bratislava

Re: MPR - město Galean /ABC/ 1:150

Príspevokod užívateľa Zavislak » 17 Okt 2011 09:32

:bad smile: :)

Užívateľov profilový obrázok
Alibaba | 46
Príspevky: 301
Meno: Tomáš
Bydlisko: Zvolen, Stupava

Re: MPR - město Galean /ABC/ 1:150

Príspevokod užívateľa Alibaba » 17 Okt 2011 19:34

Strecha mi je povedomá, žeby Sv. Václav z Olomouca :wink:
Poriadok je pre blbcov, inteligent zvláda chaos...

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: MPR - město Galean /ABC/ 1:150

Príspevokod užívateľa group b » 17 Okt 2011 20:51

jo, pár mi jich zbylo :wink:
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
Burton | --
Príspevky: 608
Bydlisko: Nemecká

Re: MPR - město Galean /ABC/ 1:150

Príspevokod užívateľa Burton » 17 Okt 2011 21:16

Velmi podarene!
A paci sa mi, ze si pridal aj kus historie - aspon nema nikto dovod reptat. :vicotry:
Co bude dalsie?

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: MPR - město Galean /ABC/ 1:150

Príspevokod užívateľa group b » 18 Okt 2011 09:13

něco vokecat, to by mi šlo :wink:
co bude další zatím nevím, ani kdy to bude. tohle jsem stavěl v rámci akce a výsledek nalepil na tu šedivou čtvrtku s jakousi texturou dlažby. Logicky mi tedy vychází, že nějaká další stavba bude kdesi na okraji té čtvrtky a další taky, až z toho vznikne jakési náměstíčko. Musím se podívat do archívu, vyškovánek tu mám ještě spoustu a nejejn jich. Ale kdy to bude, to je jiná, zatím tu mám ještě hroznou hromadu modelů na slepení, co asi dostanou přednost.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: MPR - město Galean /ABC/ 1:150

Príspevokod užívateľa group b » 18 Okt 2011 21:02

Součástí náměstí je i část nejstaršího stojícího hradu nesoucí jméno podle jeho zakladatele - de Rosen. Dochovala se Vodní brána, kus hradebních zdí a Malý palác.




Obrázok
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Návrat na "Odložené stavby modelov // Postponed Model Builds"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný