DUKW / Draf Model / 1:25

Moderátor: serpens

Užívateľov profilový obrázok
Vojta Č. | 40
Meno: Vojta Čaban

DUKW / Draf Model / 1:25

Príspevokod užívateľa Vojta Č. » 06 Júl 2018 14:52

Takovej roztomilej kříženec pramice a náklaďáku. Americký obojživelník, vyráběný od roku 1942, vyrobeno přes 21 000 kusů, kromě USA používaný taky ve Velké Británii a přes Lend & Lease i v Rusku (tam ho po válce okopírovali a vyráběli jako ZiL-485). Bojové nasazení v Pacifiku, při invazi na Sicílii i při operaci Overlord, po WW2 byly používány ještě v Korejské válce.

A vůbec, víc třeba na valka.cz - https://forum.valka.cz/topic/view/12715/DUKW

To byl nějakej naprosto impulzivní nákup z nějaký sběrky, vůbec nevim, co to bylo za nápad, jsem si myslel, že velkou zeleninu nelepím :) Nicméně sešit je pěkně tlustej a jsou k němu podobně tlustý lasery, tak jsem na to chvíli koukal a pak si řek, proč ne.

Takže mám zatím vyloupané a sestavené lasery, to je taková radost, že to bylo pohromadě za jeden večer a kousek dopoledne. A bude to hezky velký, celá ta pramice má 37 na 10 cm. Jsem zvědavej, jak se to bude obšívat (narazil jsem na jednu stavbu, kde s tím měl kapku problém), ale zatím to sedí. A nakonec, když odhlédneme od spodku, kde je takový tunel na šroub, tak je to všechno rovný jako když střelí, žádnej složitej tvar...

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 44
2K+
Meno: Roman

Re: DUKW / Draf Model / 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 06 Júl 2018 19:35

nazivo je toto vozidlo velmi velke,o dost vyssie ako ja,necakal som ze je to take velke
vozidlo som videl a pofotil nazivo ,raz doslo do vojenskeho muzea v piestanoch.ma ho ten ujo co renovuje vojenske usa vozilda, z noveho mesta nad vahom

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných