Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Memoriál Ondreja Čiernika - 1.ročník

Moderátor: HlavaXXII

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Memoriál Ondreja Čiernika

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 22 Sep 2013 20:30

díky moc, bol som v obchode a až cestou ma napadlo pozrieť mapu na googli :beat plaster:
tak som to porovnal a uhly asi sedia, len sa časom budem musieť prejsť po meste a pofotiť steny, kde je koľko okien,
hlavne tie zašité časti, ktoré nieje možné odkukať z googlemaps



niečo pokreslené, je to 1:1 v milimetroch, ale bola to kovbojka, hlavne dať do rovnakej veľkosti 3D model so šmikajdou



3D model má rozmery pôdorysu brané z mapy a šmikajdu som podľa zmerania uhlopriečky prispôsobil modelu, tam som zistil, že to
severné zalomenie (uhol A) je trochen posunutý, originál má tento počet okien na priečelí (rovnom) a za zalomením ešte ďalšie 4,
čiže ceé severné priečelie je teraz dlhšie, veľkosť šmikajdy ku 3D modelu som určil podľa južného priečelia, ten rovný kus pasoval,
tak som sa odpichol od toho a výšku budovy som bral tiež z vystrihovačky, druhý pôdorys je na porovnanie, ak by som zväčšil šmikajdu
podľa jej značky 20m



môj nákres má východnú stenu dlhšiu ako šmikajda, hoci je tam rovnaký počet okien, ale na textúre bude stačiť poposúvať okná
viac od seba a bude to celkom dobre pasovať

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Memoriál Ondreja Čiernika

Príspevokod užívateľa group b » 22 Sep 2013 21:38

Ale že ses do toho pustil s vervou. Zůstane nakonec něco původního?

A aby sis nemyslel, že tvoříš sám, tak nám se taky urodilo.

Obrázok
Obrázok
Obrázok

a já "zprznil" celý model a to doslova.
Obrázok
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Memoriál Ondreja Čiernika

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 22 Sep 2013 21:43

čo si sprznil? jedine že si to podľa vzoru terenkozy zadupal do zeme a ostal trčať len henten kúsok

z pôvodnej šmikajdy bude textúra, akurát znovu do skenera a dať 600DPI, ale ako spravím strechy, to veru neviem, pretože variť
z vody som sa ešte nenaučil, teraz sa borím s tou guľatou onou napravo hore a ani len netuším, čo s tým

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
HlavaXXII | 47
Majster - Kráľ lietadiel
Príspevky: 1580
Meno: Marek

Re: Memoriál Ondreja Čiernika

Príspevokod užívateľa HlavaXXII » 22 Sep 2013 22:27

toudi_sk napísal:... teraz sa borím s tou guľatou onou napravo hore a ani len netuším, čo s tým

Rhinoceros. Robota na 6,5 minúty :P Daj priemer a výšku strechy a dačo vyrobíme.
Q: nemozem spravit len tak zeby dobre bulo...musi byt najlepsi

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Memoriál Ondreja Čiernika

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 22 Sep 2013 22:44

srandista, kebyže viem rozmery, tak to už mám nielen zlepené, ale aj rozdupané :D ja špekulujem nad tým základom gulatej strechy,
konkrétne výškové pomery a kde a ako viesť deliacu čiaru, aby som vedel znížiť a zvýšiť časti strechy
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
HlavaXXII | 47
Majster - Kráľ lietadiel
Príspevky: 1580
Meno: Marek

Re: Memoriál Ondreja Čiernika

Príspevokod užívateľa HlavaXXII » 22 Sep 2013 22:59

Tak musíš použiť tie známe exaktné vedy odhadológiu a okometriu. Ale niečo ti predsa len pošepnem. Tá stena má v základni polomer cca 8,5m :wink:
Q: nemozem spravit len tak zeby dobre bulo...musi byt najlepsi

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Memoriál Ondreja Čiernika

Príspevokod užívateľa sony » 23 Sep 2013 14:34

HlavaXXII napísal: známe exaktné vedy odhadológiu a okometriu

:wink:
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Memoriál Ondreja Čiernika

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 23 Sep 2013 16:56

:beat plaster: zle som sa vyjadril, potreboval som rozdeliť základ strechy, rovinu som mal v strednej výške, v oblúku to išlo dole
a na južnej strane hore, ale nejako to už mám (osemuholník som odkukal zo šmikajdy), navyše podľa goolemaps je tam ešte nejaká
rovná strecha ... fakt by som potreboval letecké snímky, lebo myslím, že na okolí nieje žiadna vysoká (verejne prístupná) budova,
z ktorej by sa to dalo pozrieť, tak krovy snáď pôjdu ľahšie, teraz ešte tú nešťastnú vežičku na zníženej streche a začnem pozerať
návody, ako to v sketchupe otexturovať, lebo som už zabudol, ako na to

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Memoriál Ondreja Čiernika

Príspevokod užívateľa Fito » 23 Sep 2013 18:56

Toudi one, totok ti nestaci ?

Kód: Vybrať všetko

http://mapa.zoznam.sk/?z=20&n[0]=Ur%C5%A1ul%C3%ADnska,%20Bratislava,%20Slovensk%C3%A1%20republika&nc[0]=lightgreen&d[0]=&i[0]=default&p[0]=48.14544493847348,17.108920639147982



a potom tam máš taký oný otáčací vľavo hore pod panakom, že doleva, doleva, doleva ...

A máš to fasa, už sa to začína podobať na Blumentál...
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Memoriál Ondreja Čiernika

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 23 Sep 2013 19:06

o_O
.
..
...
Obrázok

akurát som skúšal kresliť ten odskok na streche a asi to môžem prekresľovať znova, ale podľa origiňála, bomba, díky moc

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "Diskusie - architektúra"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní