Memoriál Ondreja Čiernika - 1.ročník

Moderátor: HlavaXXII

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Meno: Tomáš

Re: Memoriál Ondreja Čiernika

Príspevokod užívateľa group b » 15 Sep 2013 22:26

to už je jedno do kterých, řádně tomu dáváš "za uši".
Dneska u nás pršelo jako blázen, tak jsem měl možnost pokračovat v práci a mám dokončenou rotundu. Je to samostatná rotunda , která kdysi stála v obci Malé Kosihy poblíž maďarských hranic, dnes je součástí kostela. Stejně jak Dukase vydalo rotundy v Križovanech a Prihradzanech, obě jsou vlastně historickou podobou, tak jsem udělal tuhle netypickou na Ondejovu počest. Snad se bude líbit.
Obrázok

nejsem ale sám, kdo u nás stavěl, dokončená je i rotunda Bíňa
Obrázok

a vzniká další v Plavči
Obrázok

hotové přidávám do galerie
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

toudi_sk | 50
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 16 Sep 2013 17:20

group b napísal:řádně tomu dáváš "za uši".

a bude hůř ... Obrázok na druhej strane si pripadám, akoby som mal 10r a skladal zložitú hračku z kindervajca bez návodu,
čo bola moja obľúbená zábavka, akurát špekulujem, ako zmastiť základ strechy, je to fakt rébus, ale jedná sa iba o jeden kúsok
zozadu budovy, konkrétne oblý roh a nie, nechcem to celé prekresľovať v sketchupe, pospájal som to malými magnetkami
a zisťujem čo a ako, okrem toho bude zaujímavé skladať potom aj samotné strechy, tam tiež nebude všetko sedieť na 100%

a ešte satelitné foto budovy + fotky bety modelu z knižky

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Major | 61
Veľký milovník Tatier
Meno: Oto
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Major » 16 Sep 2013 17:36

"strechy" :dribble: to poznám

ale dobre ideš. Ondrej z nás má radosť...
"Komu není dáno, tomu se nedá dát." J.Werich

toudi_sk | 50
.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 17 Sep 2013 21:28

hoši, fakt vás baví LEN naryhovať, vyrezať, naohýbať, zaretušovať a zlepiť? pfff, bez boja to nieje ono :bad smile: :P :haha: :victory: :girl:

ale poporiadke, stále som zisťoval, čo vlastne sedí a čo nie, tu je oblúk rohu a základ vežičky sedí, takže som sa odpichol od toho,
potom chýbala nejaká chlopnička a kam nemôže chlopňa, tam dáme leškokartón a lepímä natupo, po odskúšaní som včera večer
ešte nalepil časť strechy s chlopňou a dnes nalepil zbytok, nepáčili sa mi prehnuté steny, tak som zvnútra dal 6 výstuh, umiestnil
som ich zozadu tam, kde sú na fasáde zvislé deliace čiary, aby to vyzeralo ako zámer a "celkom to sedí", pretože sa držím písaného
návodu, kde Laco nabáda pri lepení strechy na dodržanie rovinnosti a má úplnú pravdu, na pravej strane som asi moc ohol jednu
atiku a zadok mám klesnutý, ale je to rovná strecha a na koniec tam nalepím kus strechy ešte raz, aby som zakryl biely papier

ešte úprava steny dvora po zlepení obvodových stien zo seriálu "Tak šel čas a menil sa tvar dielu :victory:

tú zvislú škáru si nevšímajte, tam potom niečo nalepím
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

group b | --
2K+
Meno: Tomáš

Príspevokod užívateľa group b » 17 Sep 2013 22:33

bojuješ srdnatě, tak bojuj.
já si svůj model musel ještě nakreslit , i když je jednodušší než tvůj městský blok. A nakreslil jsem i další rotundu. :wink:
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

toudi_sk | 50
.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 18 Sep 2013 22:01

dobojujem, ale so stratami, arkier je taký, že nepasuje, teda by pasoval, ale na iný podklad, neviem aký tvar má jeho strieška
a podľa fotiek je na skosenej stene a nie vo výklenku, okrem toho má mať 3 okná vedľa seba, takže ho nakoniec prekreslím,
strecha zatiaľ nesedí vôbec ani na spoji sama so sebou, steny sú dlhé, takže nesedí ani bok tej vežičky, čo napodiv pasuje,
je 8-uholníková vežička, ktorá v súčasnosti na budove ani nieje, no to je dosť málo, v prípade kraju strechy je to vlastne moja
vina, pretože som upravoval podklad, aby mi sadol obvodový múr, takže geometria a uhol je úplne iný, no vo výsledku sa to medzi
ostatnými nepresnosťami stratí, podobne ako spodok strechy na oblej časti, ktorá má teraz menší polomer, pretože bol krátky obvod

na záver, ako to momentálne vyzerá, nerobím si už žiadne ilúzie o zbytku strechy, bolo by treba prekresliť celý model :girl:

juraig | --
Meno: jurai

Príspevokod užívateľa juraig » 18 Sep 2013 22:35

Čosi sa mi marí, že ešte, keď tú poštu Závislák testoval, tak mu to nesedelo, bo bolo to kreslené na A4 a vyšlo to v inom formáte... Ale to si len matne spomínam...

Inak, super všetci, radosť sa dívať.
Pre radosť z voľného času, pre potešenie...
Informácie o mojich modeloch: http://www.juraig.ttlitklub.sk
Nájdete ich v časopisoch Fifík, Ohník
a v e-shope http://www.papermodel.eshop-zdarma.cz/i ... gory_id=35

toudi_sk | 50
.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 18 Sep 2013 23:20

to je taká istá fáma, ako bratislavský hrad v ABC ;), bavil som sa s ním vtedy o tom, že by to tak mohlo byť, kedže mu to nesedelo,
ale on testoval Iveco poštovú dodávku (nie som si istý, že či aj túto budovu pošty), navyše si to myslel preto, lebo mu dodávka nesedela,
no zle pochopil tvarovacie značky na šmikajde, ohýbal to ako hranu a malo to byť do oblúka (osobne som to potom lepil a sedelo všetko),
okrem toho by boli aj kruhy deformované, takže všetky čísla dielov by boli v elipsách, no to ma napadlo až oveľa neskôr, ale obidva
modely vznikli do knižky v priebehu 10 dní, autor bol cez deň v práci, potom sa staral o rodinu a tieto 2 modely navrhoval, rozkresľoval,
a cvične lepil po nociach betu, osobne to odhadujem tak na 40- 50h komplet a povedzme si úprimne, niekedy za ten čas nezlepíme
ani jeden model, nieto 2, o kreslení nehovoriac, navyše je kľudne možné, že sa do tlače dostala zlá verzia, komu sa ešte nestalo, že
uploadol vadnú verziu modelu, nech zdvihne ruku, Attimon to robil bežne, závislák mu dokonca po gramatickej stránke upravil návod
na Š-1203, keď lepil betu a on do tlače poslal omylom aj tak svoju starú verziu

toudi_sk | 50
.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 22 Sep 2013 10:00

nedalo mi to a začal som niečo pred víkendom cvične v sketchupe

keď som márne hľadal niečo o rozmeroch budovy, našiel som foto šmikajdy na stránkach POFISU,
tomuto by som aj veril, že to lepil závislák

Obrázok

mno, len teraz mám ďalšie "dylema", dá sa z fotky "akosi vyveštiť" uhol steny? v šmikajde to mám označené A a B

reálna fotka uhol A

reálna fotka uhol B

uhol B mi na fotkách pripadá minimálne tak veľký, ak nie väčší ako uhol A

HlavaXXII | 44
Majster - Kráľ lietadiel
Meno: Marek

Príspevokod užívateľa HlavaXXII » 22 Sep 2013 10:37

Tak som ti pozrel katastralnu mapu. Uhol A = 171° a uhol B = 154°
Q: nemozem spravit len tak zeby dobre bulo...musi byt najlepsi

Návrat na "Diskusie - architektúra"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný