Citovanie posledného príspevku

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Citovanie posledného príspevku

Príspevokod užívateľa spider » 13 Okt 2022 11:19

Ahojte. Nie je to ani tak sťažnosť, skôr všeobecná otázka. Čo som si všimol na iných SK/CZ fórach, ale aj v zahraničí (nemyslím len modelárske fóra), v pravidlách býva zákaz citovania posledného príspevku. Tak mi napadlo, či to "nezavedieme" aj u nás. Nemusí to byť pravidlo, skôr stačí aj nejaká osveta, že by sa nemusel citovať posledný príspevok.
Ak je dlhší post a hneď za ním ho niekto cituje, potom ho cituje ďalší, tak sa zahltí strana zbytočným opakujúcim sa textom. Citovať nejaké staršie posty, kde by nebolo prehľadné, komu odpovedám, je samozrejme ok, ale ak reagujem na predošlý príspevok, nevidím zmysel v citovaní.

To ja len tak, taký nápad, vyjadrite sa :)

Edit: tak som to aj našiel v odporúčaniach na prispievanie, takže to máme, len sa to neuplatňuje.
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Citovanie posledného príspevku

Príspevokod užívateľa developer10 » 13 Okt 2022 11:25

Akurát som Ti citoval časť posledného príspevku, beriem to osobne :D
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: Citovanie posledného príspevku

Príspevokod užívateľa spider » 13 Okt 2022 11:27

Ale počkaj, časť príspevku je v pohode. Ak chceš citovať len nejakú konkrétnu vetu/kontext z dlhého príspevku, je to ok, išlo mi o citovanie komplet celého príspevku :wink:
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Citovanie posledného príspevku

Príspevokod užívateľa Fito » 13 Okt 2022 11:36

Toto nejak v pravidlách zakázané nemáme, ale moderátori sa to snažia upravovať dodatočne, aby sa nestrácala prehľadnosť.
Jednotlivých užívateľov sa to potom snažíme naučiť.
Ale že by sme to nejak striktne sledovali, , to teda nie.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Citovanie posledného príspevku

Príspevokod užívateľa iconmaster » 13 Okt 2022 19:43

Ja si práve myslím, že na tomto fóre to máme celkom v poriadku, nevšímam si, že by bol nejaký väčší problém s nesprávnym používaním citácie. Na iných fórach to býva o dosť horšie, a ako Spider píše, tie niekoľko násobné citácie úplne zabijú prehľadnosť..
Ale súhlasím, že malo by to byť akési pravidlo, necitovať posledný príspevok, iba časť z neho, ak to pomôže reagovať na konkrétnu vec. A prípadne ešte, ak nový príspevok vychádza ako prvý na novej strane vlákna, a pre pochopenie odpovede by bolo nutné listovať dozadu. Zároveň by sa bez dôvodu nemali citovať ani celé prípsevky, ktoré už obsahujú aj citácie.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Citovanie posledného príspevku

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 14 Okt 2022 09:53

Čo ja viem, tak je "obecná slušnosť" necitovať (celý) posledný príserok, niečo ako "čurá sa do potoka po prúde za táborom a nie proti vetru, nikdy nejedz žltý sneh" apod. :big smile:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Citovanie posledného príspevku

Príspevokod užívateľa Fito » 14 Okt 2022 10:10

To má každý individuálne. Niekto môže byť zvyknutý z iných fór, že tam sa to tak robí ....
V každom prípade, žiadne striktné pravidlo na to nemáme, vždy sa to potom dodatočne uprace.

Zajtra Nitra!
Fito napísal:Zajtra Nitra!
Fito napísal:Zajtra Nitra!
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Citovanie posledného príspevku

Príspevokod užívateľa developer10 » 14 Okt 2022 18:22

Fito napísal:To má každý individuálne.

Zajtra Nitra!
Fito napísal:Zajtra Nitra!


Ja som s tým OK :haha:
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Návrat na "Kniha sťažností [Book of Complaints]"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný