Spomienky na "Leteckých mechanikov" /Mig-15 1:72 Eduard a Il-28 1:48 Bobcat/ Jolaus and HlavaXXII

Moderátori: terenkoza, sony

Pravidlá fóra
Vyhradené pre plastikové modely. Zatiaľ bez triedenia do jednotlivých kategórii.
Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 42
Meno: Martin

Spomienky na "Leteckých mechanikov" /Mig-15 1:72 Eduard a Il-28 1:48 Bobcat/ Jolaus and HlavaXXII

Príspevokod užívateľa Jolaus » 16 Feb 2021 20:27

Ahoj.
Toto vlákno zakladám po dohode s Marekom (HlavaXXII). S Marekom máme totiž niečo spoločné. Jeho a môj (teraz už obaja zosnulí) otec, boli počas vojenčiny leteckí mechanici. Zrodila sa myšlienka, že si na otcov zaspomíname aj takýmto modelárskym spôsobom. Marekov otec slúžil v Přerove v rokoch 1958 a 1959. Bol mechanik pri mašinách Il-28. Môj otec slúžil o čosi neskôr v Hradci Králové v rokoch 1974 a 1975, pri mašinách Mig-15bis SB. Neviem či HlavaXXII bude do vlákna pridávať postup zo stavby alebo sem hodí iba foto hotového modelu. Ja sa budem snažiť foto pridávať priebežne, aj keď toho asi nebude veľa keďže je to jednoduchý model. V mojom prípade budem stavať mašinu na ktorej otec reálne pracoval. Mám staršiu fotku na ktorej je vidno iba koncové označenie, ale pátraním za pomoci Mareka a Martina Janouška sa nám podarilo mašinu identifikovať. Čuduj sa svete, Mig ešte reálne žije. Je dokonca vystavený v jednom Škótskom múzeu neďaleko Edinburghu. K modelu som kúpil pár doplnkov. Budem otvárať vztlakové klapky a brzdiace štíty. Na podložku do diorámy pribudne aj motor a samozrejme nesmie chýbať ani figúrka mechanika (otec). Samozrejme nesmiem zabudnúť na kamaráta Martina Jursu, ktorý ani sekundu neváhal a daroval mi model Mig-15 od Eduardu s kopou dekálov.
No ale dosť písania.....tu je pár úvodných fotiek:

A tu už samotná stavba:

Z mojej strany zatiaľ všetko :wink:
Naposledy upravil/-a Jolaus v 19 Feb 2021 18:14, upravené celkom 1 krát.
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Roman | 47
2K+
Meno: Roman

Re: Spomienky na "Leteckých mechanikov" /Mig-15bis SB 1:72 Eduard a Il-28 1:48 Bobcat/ Jolaus and HlavaXXII

Príspevokod užívateľa Roman » 17 Feb 2021 08:19

ktory z vojakov je tvoj otec?
vedla migu je me 163 komet,tiez vzacnost

QUASI | 40

Re: Spomienky na "Leteckých mechanikov" /Mig-15bis SB 1:72 Eduard a Il-28 1:48 Bobcat/ Jolaus and HlavaXXII

Príspevokod užívateľa QUASI » 17 Feb 2021 16:36

Ten plast ale nie je Bis.
Budeš to nejak prerábať, alebo to pre tento účel nie je podstatne?
ObrázokObrázokObrázok

Jolaus | 42
Meno: Martin

Príspevokod užívateľa Jolaus » 19 Feb 2021 18:14

Ahoj.
Roman - otec na fotke nie je....to boli spolubojovníci
Quasi - máš úplnú pravdu. Verzia bis má trochu iné tie brzdiace štíty (mimo iné). Vôbec som si to neuvedomil že mám výlisky prvej verzie. Myslel som si že eduard predáva tieto výlisky aj pre verziu bis, ale nie je to tak. Brzdy sú vo verzii bis prerobené. Dokonca aj brassin doplnok týchto bŕzd majú na obe verzie. Lenže ja tupelo som začal stavať prvú verziu a brassin doplnok som kúpil na verziu bis :beat plaster: :haha: .Takže urobím nasledovné....objednám správne brzdy a budem pokračovať v stavbe (upravím názov vlákna). V hre bola aj myšlienka kúpiť bis verziu, ale túto verziu by trvalo dlhšie zohnať, nakoľko model nemajú. Brzdy majú skladom a už sú objednané. Síce označenie mašiny budem dávať 3677 a tá bola verzia bis, ale prežijem to :) Takže ešte raz ďakujem za upozornenie :wink:
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Návrat na "Plastové modely // Plastic models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný