Kawasaki Ninja ZX-RR /Tamiya/ 1:12

Moderátori: sony, terenkoza

Pravidlá fóra
Vyhradené pre plastikové modely. Zatiaľ bez triedenia do jednotlivých kategórii.
Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 28
Kontaktovať užívateľa:

Kawasaki Ninja ZX-RR /Tamiya/ 1:12

Príspevokod užívateľa Oliver » 01 Aug 2022 16:32

Ahoj,

začiatkom roku som zo zvedavosti začal sledovať rôzne modelárske videá na YTB, v ktorých ich autori dávajú dohromady modely motoriek v mierke 1/12. Dosť som sa do nich zapozeral, až som si po zdarnom konci s Mustangom povedal, že by som to mohol skúsiť aj ja, a tak netrvalo dlho a slová nasledovali skutky. Odbehol som si na výstavu do Trnavy, kde som si vyzdvihol svoju objednanú prvú motorku. Keďže sa do motoriek absolútne nevyznám, vybral som si tú, na ktorej som ako na jedinej v živote sedel (samozrejme nie na tejto pretekárskej, ale klasickej, slabšej cestnej). Motorky ináč sortujem len čisto podľa pocitu páči/nepáči, resp. na cestné a terénne, resp. aj na "harlejky". :haha:

Report
Zo začiatku ma trochu šokovala cena za jeden model, ktorá sa teda pohybuje v podstatne vyšších sumách ako som doteraz dával za modely, ale aj napriek tomu som si povedal, že to skúsim a zainvestoval som. S investovaním som to ale nechcel moc preháňať, tak som nekupoval žiadne upgrade sety ani kovové vidlice. Skrátka, tento model postavím len čisto z krabičky. Vo výbere ma podporil aj fakt, že modelárov čo robia motorky nie je až tak moc a ak som dobre pozeral, ani tu na fóre nie je žiadna.

Obsah stavebnice ma tiež prekvapil. Tá má len tri plastové rámčeky s dielmi (+ malý s priehľadnými dielmi) a samostatne vylisovaný predný kryt - masku. Okrem toho obsahom krabice sú samozrejme dve krásne pneumatiky, vinylová hadička na imitáciu rôznych hadíc a slušný počet skrutiek s malým magnetickým skrutkovačom. Okrem toho je tu jeden naplnený aršík dekálov a perfektne prehľadný návod, podľa ktorého to bude isto radosť lepiť (fakt mi sedia tieto návody od Tamiye).

Podľa toho čo som si zatiaľ preštudoval to vyzerá, že to bude najkomplexnejší model aký som zatiaľ lepil. Tak isto bude riadne prácny, minimálne čo sa týka farbenia. Niektoré diely (aj tie drobné) sú pokojne v troch alebo štyroch farbách, čo určite nebude jednoduché. Takže prekvapivý pocit z menšieho počtu dielov okamžite vystriedali myšlienky v akej postupnosti budem jednotlivé detaily farbiť. Od dokončenia Mustangu som si zadovážil nejaké handričky na leštenie a brúsenie, tak snáď sa mi podarí výsledný efekt posunúť zas o level vyššie.

Pôvodne som si myslel, že by som si naraz pripravil všetky diely a až následne by som ich začal dávať dohromady, ale keď som si poriadne preštudoval návod, zmenil som názor. Stavbu si zas radšej rozdelím do viacerých pomyselných celkov tak, aby som mal vždy na ich konci v rukách niečo hmatateľné. Začínam podľa návodu od základu - od motora, tak držte palce.
Oliver

Na stole: Kawasaki Ninja ZX-RR (áno, zas plast)
Naposledy dokončené: Fw 190A-8 (znovu plast)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

spider | 30
Meno: Stano

Re: Kawasaki Ninja ZX-RR /Tamiya/ 1:12

Príspevokod užívateľa spider » 03 Aug 2022 08:03

Pekný výber, hlavne výrobca, Tamiya nikdy nesklame.
Som zvedavý aj na to, ako sa popasuješ s dekálmi.
A dodatočne všetko najlepšie k narodeninám! :victory:
Working on: coming soon...

Oliver | 28
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kawasaki Ninja ZX-RR /Tamiya/ 1:12

Príspevokod užívateľa Oliver » 04 Aug 2022 15:45

Na tie dekály som zvedavý aj ja, kritické sú vždy prvé dva. :haha:

spider napísal:A dodatočne všetko najlepšie k narodeninám! :victory:

Ďakujem. :girl:
Oliver

Na stole: Kawasaki Ninja ZX-RR (áno, zas plast)
Naposledy dokončené: Fw 190A-8 (znovu plast)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Návrat na "Plastové modely // Plastic models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný