Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

3D tlačené modely

Moderátori: Oliver, toudi_sk


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: 3D tlačené modely

Príspevokod užívateľa Zax » 31 Júl 2022 15:38

Ďakujem za odkazy na figúrky, na webe sa toho dá najsť veľa, problémom (aspoň pre mňa) je že tieto free figúrky sú väčšinou tlačené takmer z jedného kusa, čo nemám moc rád, lebo tlač trvá hodiny a vždy hrozí, ze sa môže niečo pokaziť a môže sa začať tlačiť odznova...Ten Leonov by ale stál za pokus, toho si možno trochu zmenším a skúsim vytlačiť.

Lord of the Nazgul
(The Witch-king of Angmar)

Zdroj: gambody.com

Figúrka postavy z filmovej série Pán prsteňov. Kto sériu pozná, tak táto malá dioráma zachytáva moment, keď prišiel o draka a bojuje s Eowyn.



Začal som pomaly skladať druhú 3D tlačenú figúrku. Je to zase od gambody, takže systém je rovnaký ako pri likvidátorovi (používajú sa spojky na spojenie dielov) Spojky som ale nakoniec použil len pri podstavci, pri figúrke mi diely až tak dobre nepasovali, tak som ich vynechal a len som to zlepil a zatmelil... Keďže teraz ešte budem lepiť vrchné diely plášťa, strekol som to matnou čiernou aby som prekryl biely tmel, ku ktorému by sa potom ťažko dostávalo...Podstavec streknutý hnedou, ten ešte tiež budem dorábať, pribudnú kamene, tráva... Pár fotiek aktuálneho stavu:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: 3D tlačené modely

Príspevokod užívateľa Zax » 07 Aug 2022 13:21

Tak figúrka by bola kompletná (okrem zbraní)...Najviac roboty bolo s plášťom, keďže je z 2 častí, pričom spoj je v strede na viditeľnom mieste, tak som to musel vickrát tmeliť a brúsiť, čím som zase prišiel o textúru na danom mieste...nakoniec som to trochu zdrsnil mikrovŕtačkou nech tam nemám hladký pás...Ešte to streknem matným lakom a začnem sa hrať z detailami...Pár fotiek aktuálneho stavu:


Návrat na "3D tlač"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Mele a 0 neregistrovaných