Spomienky na "Leteckých mechanikov" /Mig-15 1:72 Eduard a Il-28 1:48 Bobcat/ Jolaus and HlavaXXII

Moderátori: Oliver, sony

Pravidlá fóra
Vyhradené pre plastikové modely. Zatiaľ bez triedenia do jednotlivých kategórii.
Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Spomienky na "Leteckých mechanikov" /Mig-15 1:72 Eduard a Il-28 1:48 Bobcat/ Jolaus and HlavaXXII

Príspevokod užívateľa Jolaus » 07 Apr 2021 08:54

Ahoj
Ďakujem chaloši :)
Potkan - jj lepil som ju sekunďákom. Hentie lepidlá ako herkules som skúšal ale viac ten plast nedrží ako drží. To sopel by hádam držal lepšie :haha: Ono, keď dám mikrobodky sekunďáku na tú kabínku tak pekne silno drží a ani sa nezamlieči od výparov. To sa ti ale nesmie vyšmyknúť z ruky a padnúť niekde na model :haha: :wink:
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Spomienky na "Leteckých mechanikov" /Mig-15 1:72 Eduard a Il-28 1:48 Bobcat/ Jolaus and HlavaXXII

Príspevokod užívateľa Roman » 07 Apr 2021 15:18

super. co bude dalsie?

Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Spomienky na "Leteckých mechanikov" /Mig-15 1:72 Eduard a Il-28 1:48 Bobcat/ Jolaus and HlavaXXII

Príspevokod užívateľa Jolaus » 13 Apr 2021 18:20

Roman - mám pár favoritov ale definitívne rozhodnutie ešte nepadlo.
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Užívateľov profilový obrázok
HlavaXXII | 47
Majster - Kráľ lietadiel
Príspevky: 1580
Meno: Marek

Re: Spomienky na "Leteckých mechanikov" /Mig-15 1:72 Eduard a Il-28 1:48 Bobcat/ Jolaus and HlavaXXII

Príspevokod užívateľa HlavaXXII » 14 Apr 2021 21:05

Ahojte,

gratulujem Jolausovi k dokončeniu pekného modelu a jeho časti tejto paralelky. Teraz je rad na mne :wink:
Mám takú dilemu, keďže nie som zástancom plastu na papierovom fóre. Nuž, ale keďže v tomto vlákne ide o niečo iné, tak hádžem svoje zásady bokom a som rád, že ma Jolaus k tomuto dokopal (v dobrom).
Keďže sa u mňa toho veľa zmenilo a modelarina išla bokom, ruky zdreveneli, oči už tiež nie sú to čo bývali, tak som sám zvedavý, čo z toho vznikne a keďže Jolaus je už vymakaný plasťák, tak budem rád, keď sa k jeho kvalite aspoň priblížim.
Samotný model predstavuje torpédovú verziu Il-28, ale ako som sa dočítal na modelfóre je viacmenej identická s bombardovacou verziou, ak tam teda nezavesím to torpédo :-). K modelu mám doplnky do interiéru a masky od Eduardu.


Čo sa týka výberu kamufláže, tak budem stavať Il-28 s trupovým označením 2111, zo známej letovej fotografie, ktorú si otec doniesol z vojenčiny a ktorú uchovávam dodnes. Nuž a okrem toho uchovávam aj dve relikvie, ktoré si otec takisto doniesol z vojenčiny a ktoré vlastne symbolizujú aj túto paralelku - cínové odliatky MiG15 a Il-28.




Takže hor sa do toho...
Q: nemozem spravit len tak zeby dobre bulo...musi byt najlepsi

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Spomienky na "Leteckých mechanikov" /Mig-15 1:72 Eduard a Il-28 1:48 Bobcat/ Jolaus and HlavaXXII

Príspevokod užívateľa Roman » 17 Apr 2021 07:01

kovove modely boli ucebna pomocka alebo to spravili vojaci ked nemali co robit?
sused ma na skrini podobny model,asi 20 cm velky mig 19 s radarovym nosom,je na podstavci,ze to bola ucebna pomocka,

Užívateľov profilový obrázok
Martinicky Vladimir | --
Príspevky: 253

Re: Spomienky na "Leteckých mechanikov" /Mig-15 1:72 Eduard a Il-28 1:48 Bobcat/ Jolaus and HlavaXXII

Príspevokod užívateľa Martinicky Vladimir » 18 Apr 2021 14:32

Hlava XXII, mas pravdu, ze sa nase 28cky zovnajskom velmi nelisili od torpedovych! A kedze chces robit nasu Il-28B, tak ti sem vkladam par vykresov, foto a moju kresbu pre inspiraciu... :wink:

Návrat na "Plastové modely // Plastic models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní