Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Plastikové figúrky - doplnky k papierovým modelom a diorámam

Moderátori: Oliver, sony

Pravidlá fóra
Vyhradené pre plastikové modely. Zatiaľ bez triedenia do jednotlivých kategórii.
Užívateľov profilový obrázok
miro_m13 | --
Príspevky: 73

Plastikové figúrky - doplnky k papierovým modelom a diorámam

Príspevokod užívateľa miro_m13 » 23 Mar 2021 10:47

... vyrobiť obstojne vyzerajúcu vlastnú figúrku z čohokoľvek, zvlášť z papiera (nehovoriac o takých mierkach ako 1/72) "chvíľu trvá" ... a keď už sa teda papierový modelár rozhodne, že by použil takýto doplnok, zistí, že mu tiež "chvíľu trvá", kým nájde taký set, ktorý by mohol použiť ... (k tomuto príspevku ma inšpiroval Fito - https://papermodelers.sk/viewtopic.php? ... 53#p196153 - vidieť to aj z tej mojej otázky) ...

... napríklad, mňa by zaujímali odkazy najmä na civilné sety figúriek a hlavne osobné skúsenosti s nimi, dojmy po rozbalení (niektoré vyzerajú extrémne zle, iné sú naopak veľmi detailne spracované) ... mám na mysli také vlákno, kde by niekto občas z vlastnej skúsenosti nahodil, že k takému a takému modelu som použil také figúrky... a nebolo by aj od veci napísať, že kde sa dajú kúpiť, lebo svet plastikových obchodov a výrobcov, to je kategória sama o sebe ...

... tiež by sa sem mohol obrátiť s otázkou niekto, kto by potreboval nejaký typ figúriek a nevedel by sa ich dohľadať ...

Mne dnes prišli tri krabičky námorníkov od Red Box a Orion (1/72, rímski - ORI72006, tureckí - RB72078 a talianski - RB72105), zháňal som nejakých veslárov a v týchto troch veslári sú. Objednal som to na ukrajinskom e-shope https://www.scale-model-kits.com/ - od objednania po doručenie 11 dní, platba cez pay-pal, poštovné bolo 10,80€, zásielka bola dobre zabalená a ešte aj obal prišiel bez jediného škrabanca ...


72 figúrky majú svoju výbornú review stránku (keby niekto nepoznal http://www.plasticsoldierreview.com/ ), ktorá sleduje najmä vojenské veci, ale občas sa tam vyskytnú aj nevojensky použiteľné figúrky ... a hlavne, na stránke sledujú aj novinky ... dá sa vyhľadávať podľa výrobcov aj období ... figúrky sú tam opísané aj odfotené (keby ale niekto chcel vedieť niečo ďalšie o tých troch setoch, ktoré mi dnes prišli, informáciu poskytnem - o tom by mohlo byť toto vlákno, o zdieľaní osobnej skúsenosti - o tom je vlastne celé fórum).

V iných mierkach sa zatiaľ neorientujem ... a úprimne poviem, že dnes už takmer nejestvuje číslo, ktoré by ste v mierke nenašli :-)

Užívateľov profilový obrázok
miro_m13 | --
Príspevky: 73

Re: Plastikové figúrky - doplnky k papierovým modelom a diorámam

Príspevokod užívateľa miro_m13 » 23 Mar 2021 19:26

Skúsil som najskôr jeden z "rámikov" rímskych námorníkov (ORI72006). Vymodelovaní sú celkom obstojne, horšie je to s finálnym spracovaním. Otrepky (či ako sa to volá - na styku foriem) sú dosť výrazné na všetkých figúrkach a na všetkých rámikoch:


Materiál "medium hard" sa nedá brúsiť (aspoň teda moje pokusy neboli úspešné), nedá sa to ani odškrabnúť ako na tvrdom plaste a aj pri orezávaní novou čepeľou vznikali stále také chuchvalce, ktoré sa dosť zle odstraňovali.

S jednou figúrkou som strávil 20 - 30 minút a aj z tej neostrej fotky vidieť, že to tam toho veľa zostalo - a farby to asi ešte vytiahnu ...


Set obsahuje jednu mierne bizarnú figúrku, ktorá nie je na zadnej strane obrázkového prehľadu ... najskôr som si myslel, že to je obsluha gréckeho ohňa - vyzeral tak černobyľsko-postapokalypticky, ale bude to asi rímsky potápač s okuliarmi, dvomi kyslíkovými bombami na chrbte a harpúnou?


Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Plastikové figúrky - doplnky k papierovým modelom a diorámam

Príspevokod užívateľa Oliver » 24 Mar 2021 11:32

Ahoj,

tie figúrky vyzerajú naozaj hrozne, budeš im musieť venovať dosť času aby si z nich vykúzlil niečo kukateľné.
Tiež je pravda, že gro figúrok v ponuke sú vojaci a je jedno z akého obdobia ... skúšal som zbežne pozrieť stránky čo mi napadli, ale neúspešne.
Možno by si ale mohol skúsiť obchody, ktoré sa vyslovene venujú modelovej železnici (tým vláčikom na elektrinu).
Oni budú mať v ponuke určite dosť postavičiek, aj menších mierok ako H0, TT a podobne a s určitosťou medzi nimi bude gro nevojenských figúrok.
Takéto stránky som ale nepozeral, to už musíš skúsiť ty.
Viac neviem poradiť ..
:big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Plastikové figúrky - doplnky k papierovým modelom a diorámam

Príspevokod užívateľa Fito » 24 Mar 2021 13:43

Miro super, vďaka za recenziu a vlákno.

Tí moji Španielski námorníci tiež nie sú nejaké terno, ale ja som ich bral iba ako doplnok, takže som sa nad ich kvalitou ani nejak extra nezamýšlal...
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
miro_m13 | --
Príspevky: 73

Re: Plastikové figúrky - doplnky k papierovým modelom a diorámam

Príspevokod užívateľa miro_m13 » 27 Mar 2021 22:44

Fito, nebral som to ako odporúčanie, potešilo ma, že vôbec niečo také jestvuje ... musel som skúsiť :-) Vlastne by som to tu zbytočne neoživoval, keby som dnes nedostal (od dcéry k meninám) ďalších Rimanov ... Zvezda 8043 ... prekvapilo ma, že na rozdiel od iných setov od Zvezdy, ktoré som videl, majú aj títo dosť výrazné otrepky na spojoch foriem ... plast je ale tvrdší, než pri tých rímskych námorníkoch od Orionu ... nie celkom šťastne tu vyšiel ten vtok zboku prilby ... dá sa to aj pobrúsiť, len na ´72 je aj ihlový pilník ako parný valec ... :-)



Týchto ôsmych legionárov vlastne nebude vidieť, pretože budú uprostred formácie Testudo (korytnačka)



... ak by náhodou niekto nemal predstavu čo také Testudo v praxi zhruba znamenalo, tak tu je pomerne krátka (6 minútová) kompilácia z niekoľkých filmov - mňa Testudo, nielen ako bigoša, vždy fascinovalo, takže, darček potešil :-)

https://www.youtube.com/watch?v=L4rPpUQxazQ

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 578
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Plastikové figúrky - doplnky k papierovým modelom a diorámam

Príspevokod užívateľa maaaslo » 28 Mar 2021 00:00

V iných mierkach sa zatiaľ neorientujem ... a úprimne poviem, že dnes už takmer nejestvuje číslo, ktoré by ste v mierke nenašli :-)



To je pravda, dnea uz najdes aj velmi pekne vylisovanu figurku v mierke 1/1. Podotykam, ze bez vyliskov. Aj s anatomicky stvarnenymi otvormi. Kam az ta technika pokrocila... LOL

Návrat na "Plastové modely // Plastic models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní