Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Predĺžená verzia modelu Galaxie od Vyškovského

Moderátor: serpens

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predĺžená verzia modelu Galaxie od Vyškovského

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 12 Nov 2018 23:09

knihy 1 a 2 mám už objednané, len v 1. nieje o rozmeroch Prométhea nič, akurát že má 4 moduly a nie 3 a na veliteľskej sekcii zaťahovacie krídla

Odyssea by bolo vhodné rozbiť, inak na krídle (prebal knihy) nemá "O", ale tiež "P" :big smile:

aspoň som "po svojom" zmastil trysku, spravil som si 1/24 kužeľa, otexturoval to a potom to nakopíroval do kruhu



je síce vidieť čiary na hranách, ale dal som funkciu soften/ zjemnenie a hrany zmizli



na šmikajdu sa tá funkcia nehodí, lebo môže spraviť problémy pri rozklade, ale toto je len na pozeranie

ešte spraviť tých pár odlišných nadstavieb, rozbitý čumák, dlhý trup a upravená galaxia bud hotová
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predĺžená verzia modelu Galaxie od Vyškovského

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 13 Nov 2018 22:48

predĺžená Galaxia hotová



na porovnanie s komiksom



môžem začať modelovať alienovu Galaxiu
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Predĺžená verzia modelu Galaxie od Vyškovského

Príspevokod užívateľa Roman » 15 Nov 2018 08:34

este chyba tesniacou penou zalepena verzia po odstreleni poskodeneho predku
napadlo ma co tak spravit ten poskodeny predok odnimatelny ,na magnety,pod nim by bol ten penou zatesneny predok
lod sa velmi podoba na lod z scifi serialu battlestar galactica,ze by plagiatorstvo fungovalo uz vtedy? :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Vojta Č. | 45
Príspevky: 273
Meno: Vojta Čaban

Re: Predĺžená verzia modelu Galaxie od Vyškovského

Príspevokod užívateľa Vojta Č. » 15 Nov 2018 13:09

Roman: Jojo, někde to dokonce proflákli (myšleno teda starou Battlestar Galacticu z roku 1978), že si "vypůjčili"... No spíš dost oprali :D

http://thisislandrod.blogspot.com/2008/ ... -1978.html

Užívateľov profilový obrázok
Ing. Spendlik | 42
Príspevky: 372
Meno: Tomáš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predĺžená verzia modelu Galaxie od Vyškovského

Príspevokod užívateľa Ing. Spendlik » 15 Nov 2018 16:59

Sám autor to priznal v jednom článku v samotnom ABC (bolo to v niektorom čísle, ktoré vyšlo po páde komunizmu, ale môžete ma aj rozkrájať, neviem presne v ktorom čísle alebo ročníku). Rovnako je tu určitá podoba aj toho malého modulu, s ktorým kozmonauti operovali mimo Galaxiu, so Cylon "stíhačkou" z pôvodného seriálu.

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Predĺžená verzia modelu Galaxie od Vyškovského

Príspevokod užívateľa Roman » 15 Nov 2018 18:51

a este som si spomenul na lod ktora kruzila okolo planety zamorenej velkym hmyzom. premalovany a trochu upraveny entrerprise kaptana kirka

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predĺžená verzia modelu Galaxie od Vyškovského

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 16 Nov 2018 16:11

Roman napísal:...este chyba tesniacou penou zalepena verzia po odstreleni poskodeneho predku
napadlo ma co tak spravit ten poskodeny predok odnimatelny ,na magnety,pod nim by bol ten penou zatesneny predok...

áno, nad tým som tiež rozmýšľal, ale ak by bol odnímateľný predok, musel by byť aj odnímací dekel výletového otvoru na modul, ktorý sa tiež zapenil

trošku som to proporčne skúsil priblížiť ku komixovej Galaxii a teda bol by to fakt dlhý trup potom, možno aj na 2x výška A4 :bad smile:



okrem toho by sa mali posunúť aj zadné držiaky bočných lodí a tie teda ešte viac predĺžiť, smerom dozadu
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Predĺžená verzia modelu Galaxie od Vyškovského

Príspevokod užívateľa Roman » 17 Nov 2018 08:06

vyzera ze to bude viacej plastickych operacii na lodi.mali by sa aj trochu zuzit bocne lode a zmensit na nich zadne motory ,predok bocnych lodi je tiez uzsi.strecha hlavnej lode by tiez potrebovala zuzit,predlzit boky.....
ujo vyskovsky sa moc nedrzal obrazku serialovej predlohy

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predĺžená verzia modelu Galaxie od Vyškovského

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 18 Nov 2018 20:33

ja viem, ale ja len chcem "trochu" upraviť Vyškovského model, nechcem robiť Rukrovu Galaxiu s Vyškovského textúrou :big smile:

ale tvoja poznámka ma priviedla na správnu myšlienku, pretože keď som iba predĺžil trup, tak to vyzeralo zúfalo, trup je príliš tenký, takže som zväčšil o 1/3 aj s kabínami a zadnými motormi, nadstavby som nezväčšoval, ani bočné okná a dekel na prieskumný modul a ešte trochu predĺžil trup smerom dopredu



tiež ešte predĺžim bočné lode a teoreticky by som mohol vypustiť spodné nadstavby motorov a trysky dať do zadného čela zarovno spodnej časti, ramená by sa dali tiež trochu skrátiť na vodorovnej časti, aby sa príliš nezväčšila šírka lode
Naposledy upravil/-a toudi_sk v 18 Nov 2018 21:11, upravené celkom 1 krát.
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predĺžená verzia modelu Galaxie od Vyškovského

Príspevokod užívateľa Fito » 18 Nov 2018 20:41

: pomaly odsúva zo stola do šuplíka tank a pozorne sleduje, kedy začne Toudi hľadať betatestera ...
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Návrat na "Projekty // Projects"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní