Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Vertigo Cup / 15.9.2018 / Banská Bystrica

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Vertigo Cup / 15.9.2018 / Banská Bystrica

Príspevokod užívateľa iconmaster » 25 Aug 2018 18:21

Dovolím si pridať túto akciu v Banskej Bystrici, na ktorej sú vyhlásené aj kategórie papierákov :wink:


Tak na základe pripomienok, zverejnujeme opravené súťažné kategórie

čo sa týka lietadiel a techniky menšej ako 1/72 tie spadajú do kategórie 1/72 a menšie

Elektronická registrácia (Koniec : 13.september - streda 24:00 ):
http://www.vertigocup.weebly.com

Vekové kategórie: Seniori, Juniori, Žiaci

Špeciálna kategória pre rok 2018 :

S1 Vojenská technika Varšavskej zmluvy použitá v auguste roku 1968 na území ČSSR


Seniori:

L1 Lietadlá vrtuľové v mierke 1:72 a menšie
L2 Lietadlá vrtuľové v mierke 1:48
L3 Lietadlá prúdové v mierke 1:72 a menšie
L4 Lietadlá prúdové v mierke 1:48
L5 Lietadlá 1:32
L6 Civilné lietadlá

H Helikoptéry bez rozdielu mierky

T1 Vojenská technika kolesová v mierke 1:72a menšie
T2 Vojenská technika kolesová v mierke 1:35
T3 Vojenská technika pásová v mierke 1:72 a menšie
T4 Vojenská technike pásová v mierke 1:35
T5 Vojenská technika 1:48


A1 Autá civilne, športové a motocykle
A2 Kamióny ,nákladné vozidlá a ostatné

N1 Lode a vojenské plavidlá
N2 Lode a plachetnice


D1 Diorámy a vignetty 1/72
D2 Diorámy a vignety 1:48 a 1:35

F1 Figúrky do 70mm
F2 Figúrky nad 70mm
F3 Busty

S2 Ostatné / Sci-fi, železničná technika a iné

P1 Papierové modely lietadlá
P2 Papierové modely stavby
P3 Papierové modely vojenská technika
P4 Papierové modely lode
P5 Papierove modely civile auta ,technika a motocykle
P6 Papierové modely SC-fi a ostatné


Žiaci:
Z1 Lietadlá 1:72 a menšie
Z2 Lietadlá 1:48 a vačšie
Z3 Vojenská technika 1:72
Z4 Vojenská technika 1:48 a 1:35
Z5 Civilná technika autá,motocykle ,kamióny,lode ,sci fi
Z6 Papierové modely
Z7 Figurky,busty bez rozdielu mierky

****
Zoznam predajcov:
Airbrushcentrum.sk
DIORAMAmodels
DRACO
Nordlands models
Prospektor
KG-KANS/SK/


Viac aktualnych informacii na:
https://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=941&t=115167
https://www.eastmodels.sk/clanky/760/po ... racia.html

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vertigo Cup / 15.9.2018 / Banská Bystrica

Príspevokod užívateľa iconmaster » 11 Sep 2018 19:36

No co, koho stretneme v sobotu? Pre BB/ZV/BR/RK/LM sekciu by to mala byt povinna jazda :P
Zatial mam info, ze by isiel Petopato, Pisho66 a zevraj aj Sony sa pride kuknut.

Ktori chcu nieco nakupit, mozu vyzit zaujimave zlavy pre tuto akciu:
Prospektor.sk
Prospektor ako vždy, ocení 3 vybrané modely žiakov alebo juniorov.

Pre tých, ktorí budú chcieť (vo veľkom) nakupovať :)
Na súťaži môžete nakúpiť s 15% zľavou všetky plastikové modely! Pri predobjednávkach tovaru, ktorý chcete priniesť na súťaž, použite na eshope ako výber dopravy "Osobne - Vertigo Cup (BB)".
Tešíme sa na stretnutia! ;)


Modelshop.sk
Pri príležitosti účasti na súťaži VERTIGO CUP 2018 v Banskej Bystrici 15.9.2018,
sme pre Vás pripravili objednávkovú akciu spojenú s osobným odberom na tejto súťaži:
-15% na objednávku na všetko skladom pri prevzatí na súťaži.

Heslo do objednávky " VERTIGO "

Užívateľov profilový obrázok
JurkOo | 24
Príspevky: 91
Meno: Juraj Kajan
Bydlisko: MT

Re: Vertigo Cup / 15.9.2018 / Banská Bystrica

Príspevokod užívateľa JurkOo » 13 Sep 2018 21:40

Ja prídem takisto :victory:
A dovolím si prezradiť mierne internú infomáciu (bonznem ho), že príde aj Mio :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Vertigo Cup / 15.9.2018 / Banská Bystrica

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 14 Sep 2018 13:09

Ja by som prišiel, ak ide niekto z východu cez L.Mikuláš alebo Hrádok či by ma mohol vziať, poťažmo prídem busom.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
vrso | 34
Príspevky: 696
Meno: Michal Vršanský
Bydlisko: Mojš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vertigo Cup / 15.9.2018 / Banská Bystrica

Príspevokod užívateľa vrso » 15 Sep 2018 19:52

Tak aby som napísal pár slov o tejto obnovenej akcii:
-priestory výborné, aj občerstvenie bolo zabezpečené, ale chýbal mi nejaký papierový predajca
-organizácia tiež výborná
- stolov bol dostatok, akurát organizátori neodhadli pomer plastových a papierových modelov, keď medzi plastovými bolo veľa voľného miesta a papierové boli natlačené jeden vedľa druhého
-aj parkovania bol dostatok ale v podzemnom parkovisku o ktorom asi nikto nevedel
- dosť neskoro skončilo vyhlasovanie výsledkov ktoré bolo nekonečné aj vďaka modelárom ktorý behali po chodbách alebo si chodili zakaždým preberať ceny z konca auly( museli sedieť čo najďalej?)
-celkom úplne ma ( ale aj ďalších) neoslovili ocenenia formou papierových lístkov ( okrem špeciálok) , myslím že pri štartovnom 2 eurá by sa dali zabezpečiť aj medaily, ktoré nie sú tak drahé a potešia viac ako kus papiera, predsa len je to súťaž

Dúfam že to nevyznelo moc kriticky. A ako sme sa dozvedeli, priestory sú už zajednané na ďalšie dva ročníky.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vertigo Cup / 15.9.2018 / Banská Bystrica

Príspevokod užívateľa iconmaster » 15 Sep 2018 21:49

Dnes to bol celkom dlhy, ale za to skvely den!
Rano som vyrazal o 7.30, a uz pohlad na rannu panoramu bol krasny - vidiet, ze leto pomaly, ale isto konci. Potom som sa zastavil pre Petopata v robote, kde po vylozeni smradlavych bedni z masokombinatu mi pozical na kolecko svoj DAF (jazdi fakt dobre!) :)
Do BB sme to stihli sice na poslednu chvilku a kedze sahansky legenda si nezaregistroval modely cez internet, musel som mu papiere vypisovat. Po prichode na "miesto cinu" sme zistili, ze uz nemame miesto na stoloch, kde vylozit nase modely. Organizatori nam ale uvolnili trochu miesta vedla ziackych kategorii, takze sme nakoniec zaparkovali svoje masiny. Potom sme si prehodili par slov so starymi znamymi a vybavili nakupy a isli sme na pizzu. V pizzerke bola fakt velka koncentracia modelarov, hadam 9 z 10 ludi tam islo prave z akcie Vertigo Cup.
Po vyhlaseni vysledkov sme sa pobalili, dali jednu poslednu kofolu a isli na navstevu k Matovi (Pisho66), ktory nam predstavil okrem svojej macky aj kolekciu kovovych modelov zeriavov, kamionov a pracovnych strojov - nieco brutalne! :jawbone:

vrso napísal:Dúfam že to nevyznelo moc kriticky.

Ja si myslim, ze je to primerana konstruktivna kritika a dobry zdroj nametov pre niekoho, kto sa chce zlepsovat :wink:

Pridam aj nejake svoje postrehy, ako plusy a minusy:
+ Poloha BB: konecne sa znovu konala modelarska sutaz v Bystrici! Uz len zo strategickeho hladiska, poloha BB naozaj dobra, kedze to lezi v strede Slovenska, a nikto to nema extremne daleko.
+ Priestory: naozaj skvele miesto! Dostatok priestoru okolo stolov a dobre osvetlenie pri modeloch. Priamo v aule sa da aj sadnut na pokec (miest viac nez dost) alebo aj po chodbach bolo vela miesta, toalety ciste. Aj parkovacie miesto sme nasli pred arealom. Miesto pre predajcov tiez dostojne a nevytvarala sa ziadna tlacenica.
+ Obcerstvenie: dobra kava, a tiez capovana kofola ci pivo priamo na mieste.

- Predbezne informacie o akcii: viaceri sa pytali na nejaky harmonogram a pod., co sa dost neskoro zverejnilo. Asi by bolo vhodne dat spolu s propoziciami vsetky dolezite informacie o akcii hned na zaciatok, vratane casoveho harmonogramu, nejaku mapu aj s parkoviskami nablizko, startovneho, atd..
- Registracia cez internet: mozno len mne sa objavoval ten problem, ale pri registracii mi niekolko krat vyhodilo, ze formular nebol odoslany. Tak niektore modely sa mi podarilo zaregistrovat az po niekolkych pokusoch!
- Miesto na stoloch: ako som spominal a tiez ako pise Vrso, ked sme prisli, uz prakticky nebolo ziadne volne miesto v kategoriach P3,P5,P6.. Nastastie to organizatori vyriesili preorganizovanim "prazdnych" kategorii. Co by mozno bolo vhodne, prisposobit miesta pre jednotlive kategorie na zaklade poctu registrovanych modelov (s tym som sa zatial nestretol nikde, ale myslim si ze by to dost pomohlo).
- Specialne ceny: je mi jasne, ze je to predovsetkym plastacka akcia, no vsetky specialne a vecne ceny pre seniorov boli udelovane vyhradne plastikarom (opravte ma, ak sa mylim). Pricom poctom boli papieraky celkom slusne zastupene na akcii.

To, ze sa vysledky vyhlasovali po 15.00 mne az tak nevadilo. Prave na obede sme sa o tom bavili, ze neskorsi koniec moze byt dobra sanca na nejaky mensi vylet pocas trvania akcie. Pokial ten konicek ma byt adekvatne prezentovany aj pre verejnost, tak predsa nemoze byt, ze posledni modelari pridu o 11.00 a o pol druhej uz balia modely..

Trochu som sa cudoval, ze viaceri z BB a okolia chybali na sutazi, alebo sme sa len nestretli?!


Celkovo ale hodnotim akciu pozitivne, dakujem organizatorom a rad pridem aj o rok!


Návrat na "Archiv 2018"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný