Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Tyrrell Ford - Projekt 34 (ABC - ZKV) - 1:24

Užívateľov profilový obrázok
Svo | 43
Príspevky: 234
Meno: Švo

Tyrrell Ford - Projekt 34 (ABC - ZKV) - 1:24

Príspevokod užívateľa Svo » 03 Júl 2019 17:27

Ahojte.

Vzhľadom na to, že mám vysokú neúspešnosť dokončovania modelov, nezvyknem nič prezentovať počas stavby, iba tíško sledujem, čo sa tu deje. Tentoraz však spravím výnimku, keďže táto paralelka je skvelý nápad.
Starším ročníkom ani nemusím hovoriť, čo pán Vyškovský pre nás v detstve (a aj neskôr) znamenal. Ja som začal lepiť modely niekedy okolo 1986, keď som mal 6 rokov a veru ABC a modely pána Vyškovského ma vždy fascinovali. Mal som postavených veľa jeho modelov a vždy som každý druhý utorok ráno stepoval pred PNS a čakal na nové číslo ABC (teta ma už poznala a vždy mi jedno číslo odložila).
Mohol by som napísať veľa, ale podstatné je, že by som chcel zapriať pánovi Vyškovskému, ako nášmu "papierovému otcovi" ešte veľa rokov pevného zdravia a ďalšej chuti do tvorby. Jeho tvorba ma (a predpokladám viacerých nás) dodnes fascinuje.

A teraz pár slov k predlohe:
- model prvý krát vyšiel v ABC ročník 21, číslo 13 v roku 1977 (to som mal -3 roky :haha: )
- ja budem lepiť reedíciu zo ZKV
- mierka síce nie je uvedená, ale predpokladám, že je to 1:24 ako je to obvyklé pri modeloch F1

Model je riadna starinka, samotné diely s veľkými chlopňami voňajú starou dobou, keď sa všetko robilo ručne a s rezervou, ale napriek tomu veľmi technicky. V tej dobe to proste musela byť bomba.

V komente k modelu je uvedené:

"Všechny ovládla formule 1. Jak ale vytvořit vystřihovánky vozů, nejsou li dostupné podklady? A tak jsem shánel rozmeřy, nákresy, fotografie, abych poměřováním a porovnáváním ztvárnil tyto symboly rychlosti."

Myslím, že to hovorí za všetko a v dnešnej dobe si to "informačné embargo" už ani nevieme predstaviť...
A možno aj preto boli modely p.Vyškovského vždy malým zázrakom...
Galéria Švo
Večný začiatočník...

Návrat na "90 rokov arch. Richarda Vyškovského"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní