Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Nitra Model , 25. ročník , / 19.10. 2019 / Nitra

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nitra Model , 25. ročník , / 19.10. 2019 / Nitra

Príspevokod užívateľa Fito » 22 Okt 2019 09:13

Ešte Ico zabudol na QR kódy ( tiež jeho nápad), myslím že to má celkom potenciál.
Ja som na stoly porozdával papieriky z QR kódami na fórum, a on ešte vymyslel dať QR kódy k svojim modelom, na kóde je potom link priamo na stavbu modelu.



Podľa mňa je to veľmi dobrý nápad, návštevníci si vedia kódy nafotiť a potom si doma ľahko nájsť report zo stavby na webe ...
Ak by sa toto dalo spojiť priamo z registračným formulárom, bolo by to ideálne.

Ešte toto:
Pri spratavaní stola workshopu tam zostali dvoje nožnice. Pýtal som sa Betexákov aj Traktora, ale nie sú ich.
Tak ak ich niekto spoznáva, tak nech sa ozve.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nitra Model , 25. ročník , / 19.10. 2019 / Nitra

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 22 Okt 2019 09:49

Nožnice nie sú moje. Boli na stole už keď som prišiel. Bambulo hádam bude vedieť...

Trochu by som si rypol do ica... :P
Teda iba chcem zareagovať.
Sa sťažuješ, že je akcia krátka, ale pritom ste odišli na dve hodiny na obed...
:beat plaster:
Pri akcii, čo trvá 5-6 hodín je to dosť...

Chcem tým povedať, že by naozaj stálo za to nejako zabezpečiť poriadne občerstvenie, aby ľudia nemuseli odchádzať preč.
Ešte jeden stánok. Alebo čo ja viem možnosť objednať si pizzu nejako organizovane...
Alebo ten guláš.
Napríklad tí chlapci, čo sa tam hrali na vojakov. Však by mohli aj niečo užitočné urobiť... :haha:

To ale neznamená, že by akcia nemohla trvať o nejakú tú hodinku dlhšie...
:wink:
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nitra Model , 25. ročník , / 19.10. 2019 / Nitra

Príspevokod užívateľa iconmaster » 22 Okt 2019 11:03

Trak-Tor napísal:Trochu by som si rypol do ica... :P
Teda iba chcem zareagovať.
Sa sťažuješ, že je akcia krátka, ale pritom ste odišli na dve hodiny na obed...
:beat plaster:
Pri akcii, čo trvá 5-6 hodín je to dosť...


Plne súhlasím s tebou! Vlani som síce nebol na obede a odchádzal hladný, no mal som pocit, že som toho stihol oveľa viac.. Tento rok som sa nechal ukecať Petopatovi, aj keď pôvodne som sľuboval, že by sme sa išli najesť cestou domov. On, že to dáme do hodiny max., no realita bola inde a aj keď obed chutil, nestál za tie dve hoďky mimo súťaže.

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nitra Model , 25. ročník , / 19.10. 2019 / Nitra

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 22 Okt 2019 13:05

Veď hovorím... majster stredojužného slovenska vo varení gulášu a ide sa najesť do mesta....
:P
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
Bambulo | 47
Príspevky: 310
Meno: Robo
Bydlisko: Mojmirovce

Re: Nitra Model , 25. ročník , / 19.10. 2019 / Nitra

Príspevokod užívateľa Bambulo » 22 Okt 2019 13:48

... jasne , noznice su moje ... aj ten Herkules .... ti blavaci vsetko poberu :)

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nitra Model , 25. ročník , / 19.10. 2019 / Nitra

Príspevokod užívateľa Zax » 22 Okt 2019 22:35

Aj ja ďakujem organizátorom za zorganizovanie tejto peknej akcie. Nitra si už roky drží svoj vysoký štandard, ktorý ešte postupom času zvyšuje, takže kto si chce pozrieť, čo sa za posledný rok zaujímavé zlepilo (minimálne na Slovensku) túto akciu nemôže vynechať. :wink: Pár fotiek:

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Ďalšie fotky :

Papierové modely (411 fotiek):
https://mikezax.rajce.idnes.cz/Nitra_Mo ... ve_modely/

Plastové modely (418 fotiek):
https://mikezax.rajce.idnes.cz/Nitra_Mo ... ve_modely/

Výstava (77 fotiek):
https://mikezax.rajce.idnes.cz/Nitra_Mo ... -_vystava/

Fotky MK Zobor je možné ešte pozrieť tu:
https://www.mkzobor.sk/

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nitra Model , 25. ročník , / 19.10. 2019 / Nitra

Príspevokod užívateľa iconmaster » 23 Okt 2019 21:59

Zax - vďaka za skvelú a podrobnú fotodokumentáciu :victory:

Ja by som ešte doplnil fotky nejakých plastových kamiónov, ktoré ma zaujali. Tie leštenky Scania boli naozaj pekné :still dreaming:

Užívateľov profilový obrázok
Beňo | 46
Príspevky: 55
Meno: Benjamín Krajčí
Bydlisko: Miloslavov

Re: Nitra Model , 25. ročník , / 19.10. 2019 / Nitra

Príspevokod užívateľa Beňo » 28 Okt 2019 14:32

Ja tiež chcem poďakovať za zorganizovanie tejto akcie.

Bola to moja úplne prvá modelárska výstava a teda je mi ťažko porovnať to s niečím, tak skúsim popísať aspoň môj zážitok. Viackrát som si hovoril, že by som sa mal ísť niekam aspoň pozrieť ale vždy som zistil, že tá akcia bola "minulú sobotu". Mám za to, že tentokrát tu bolo to odpočítavanie času do "Nitry" pod fotkou mesiaca prvý krát a veľká vďaka za to. Konečne som raz stihol :big smile:

Samotnú akciu som organizačne nezvládol ja. S manželkou, synom (7) a dvoma dcérami (5 a 2) sme už z domu vyrazili neskoro a na výstavu dorazili skoro presne o desiatej. Trasúcimi rukami som vyložil modely a že sa idem popozerať. Vzhľadom na vek mojej najmladšej sme to relatívne rýchlo preleteli (má tendenciu pozerať "rukami"). Kúpili sme nejaké drobnosti a išli von do parku. (Ten park je príjemný bonus, pre malé deti a manželky, ktoré modelárčina až tak nechytá) Mal som za to, že tam chvíľu pobudnem s mini a potom sa sám, prípadne so synom, vrátim a v kľude si to pochodím ešte aspoň raz. Z chvíle bola chvíľa dlhšia, obedík, hojdačky... naspäť som sa vrátil cca o 14. Väčšina plastov tam už nebola, ani predajcovia už nepredávali a okolo stolov s papierom bola kopa ľudí, ktorí počúvali vyhlasovanie výsledkov. Takže ani k papierovým modelom som sa už nedostal. Darmo, od začiatku do konca (moje) začiatočnícke chyby. Mnohé modely som si všimol až vo fotogalériách.
Pri mojej poloautistickej povahe a komunikačných schopnostiach blížiacich sa nule som sa nielenže s nikým nezoznámil ale vlastne ani nerozprával. Musím sám seba prinútiť prísť na nejakú komornejšiu akciu, kde budem prinútený interagovať s ostatnými (napr. hvezdáreň). Ale bol som rád, že som Vás videl naživo.

Bol som prvý krát, a doniesol som svoj aktuálne posledný model rakety Soyuz (snáď sa dokopem spraviť aj nejaký report). Úprimne prekvapilo ma, že som získal cenu. Predpokladal som, že sa v kategórii "letectvo a kozmonautika" voľne stiahnuteľný a neprefarbený model nemôže umiestniť. Ale potešilo a aj nakoplo.

Mojim deťom sa nakoniec páčilo tak, že sa nevedeli dočkať, kedy budeme doma lepiť landrover/bábiku od Betexy. A syn si nakreslil vlastnú vystrihovačku "ala landrover" sám.

Celkovo za seba aj za moju rodinu sme boli so strávenou sobotou veľmi spokojní a určite prídeme aj na budúce (ak nezistím, že to bolo "minulú sobotu").

Beňo

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nitra Model , 25. ročník , / 19.10. 2019 / Nitra

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 28 Okt 2019 20:43

nabudúce si nesmieš zobrať so sebou výhovorku (rodinu) a potom budeš mať viac času sa socializovať, inak nie

ale úprimne, len tí, čo sa stránia ľudí, tam dokážu fotiť všetky modely a sme im za to vďační, ja som v Nitre skoro nikdy nevidel všetky modely, lebo sme furt kecali a na vystavené modely "akosi" nezostal čas

:haha:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Nitra Model , 25. ročník , / 19.10. 2019 / Nitra

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 28 Okt 2019 22:11

Mne sa pošťastilo do Nitry asi len dvakrát, no prvýkrát to bolo nezabudnuteľné, bo mi Laco BaJ ukázal svojho legendárneho oného, harriera, ktorého som obdivoval už ako decko z časopisu E+Z, teda sánka mi spadla až gdesik pod betónové základy športovej haly a ten pocit, môcť si potriasť pravicou s legendou, to sa veru nedá zabudnúť. Veru socializácia na prvom mieste, medailí už je plný fúrik :haha:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Návrat na "Archiv 2019"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní