Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

hodnosti pre členov fora

Užívateľov profilový obrázok
WanRayen | 46
Papierovy Kopernik
Príspevky: 3221
Meno: Tino
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Re: hodnosti pre členov fora

Príspevokod užívateľa WanRayen » 10 Jan 2010 10:49

Hodnosti (skupinkovanie) len podnecujú nezhody. NIE je to neobjektívne.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: hodnosti pre členov fora

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 10 Jan 2010 12:13

fito napísal:MODRI VEDIA, ako sa to vsetko potentovalo, ked sa zaciali ludia delit podla farieb...
ja si to pamatam, a preto davam jedno veeelke NIE akemukolvek skupinkovaniu, hodnoteniu, kastovaniu, karme,...

  • 500 nadohľad, šampanské sa už chladí :vicotry:


neviem ktorý moderátor bol z tej tvojej recesie úplne chorý :haha: :haha: :haha:

ja mám na jednom fóre toľko príspevkov (2500+), že som mal možnosť si zvoliť aj vlastný rank
aj výzor počítadla príspevkov, takže tam nemám už ani avatara :girl:

Obrázok

tu je vidieť štandardné počítadlo so zelenými guličkami
(každá gulička je neviemkoľko príspevkov a má vlastný rank- popis)

Obrázok

a tiež som proti tomu rozdeľovaniu do kást :wink:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: hodnosti pre členov fora

Príspevokod užívateľa serpens » 10 Jan 2010 12:30

Pekne sa to tu rozbehlo.

Ano, ako spominali chalani tak tuto temu sme tu riesili medzi moderatormi uz davnejsie (Jul-2008) a dospeli sme ku tomu, ze to bude lepsie bez hodnoteni. A co nas ku tomu viedlo, boli najme skusenosti z ostatnych for (nemyslim len pm.sk a cpm.cz). Podobne ako spominal lavar, je to aj o ludoch. Keby sme to vztiahli len na hodnotenia, tak by som to rozdelil na taketo skupiny:

- zalezi mi na hodnoteni
- nezalezi mi na hodnoteni
- hodnotenie mi vadi
- je mi to jedno

Teraz si predstavme, ze tretia skupina ktorej hodnotenie vadi, zacne podpichovat/rypat (aj ked zo srandy) do ludi z prvej skupiny, casom sa prida druha skupina, cele sa to vystupnuje a otravia tym zivot celemu foru (nieco podobne sa odohralo na pm.sk) A to nehovorim, ze medzi tym sa zaregistruje niekto novy a uz len, aby lepsie zapadol "chyti stranu" niektorej zo stran a ani nebude vediet, ze koli comu to je...

A samozrejme, a aj to tu uz bolo spomenute, je tu problem s objektivitou. Aby som to trochu objasnil, tak tych hodnotenia su dve:
- specialne (moderator, admin a su nemenne od poctu prispvekov)
- automaticke (tieto sa automaticky priraduju podla poctu prispevkov 0-x, x-y, y-z)
A tu prave nastava problem s tym, ze nie kazdy, kto ma kopu prispevkov je aj vybrony modelar a naopak. Ja mam sice cez 3000 postov, ale ze by som toho nejak vela zpelil :beat brick: a zas naopak taky BugsBunny, pripadne sasko, s pisanim prispevkov sa tu neprethnu, ale tie modely - radost pozerat.

Tak isto, ked uz ma aj niekto velke mnostvo prispevkov, este stale to nevypoveda o kvalite. Jedine co by sa tymto sposobom ako tak dalo "objektivne" sledovat, je to, kto tu travi kolko casu a aj to nemusi byt uplne pravda, lebo to ze sem niekto chodi pozerat denne aj viac krat, neznamena, ze tu aj pri kazdej navsteve nieco napise a teda sa mu ta navsteva v "hodnoteni" neprejavi.

Zaver by som z mojej strany dal asi takyto:
Hodnotenie, ako ho pozname z historie okolitych for tu s urcitosotu robit nebudeme. Samozrejme tato tema sa nejde ani zamykat ani mazat a kludne tu mozeme o tom dalej diskutovat. Mozno niekto pride s naozaj dobrym napadom, ktory bude riesit vsetky tu spomenute problemy.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
ivant | 46
2K+
Príspevky: 2972
Meno: ivan
Bydlisko: Brezno

Re: hodnosti pre členov fora

Príspevokod užívateľa ivant » 10 Jan 2010 13:31

asi som to zle napísal lebo stále tu píšete o počte príspevkom ja som myslel že len tak si tak že bojovkár ten čo lepí prevažne bojovu techniku vobec nejde o počet príspevkov len aby bolo jasné kto je načo zameraný dufam že už chápete nemusí to mat každý len kto chce ale bo kašlime nato bol to hlupi nápad dufam že už taký nebudem mat :beat brick:

Užívateľov profilový obrázok
Jano | --
Príspevky: 77
Meno: Jano
Bydlisko: Ladce

Re: hodnosti pre členov fora

Príspevokod užívateľa Jano » 10 Jan 2010 13:44

Mnoo, ako tu už bolo spomenuté, dá sa to riešiť aj podpisom. Ale napr. ja osobne nie som zameraný na žiadnu oblasť predlôh (zatiaľ), takže by som musel byť všeholepič. :)

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: hodnosti pre členov fora

Príspevokod užívateľa Patero » 10 Jan 2010 14:00

nie nie Ivant. Tvoj nápad bol dobrý a v podstate logický. Ja osobne som mal už pár takýchto nápadov ohladom hodnotenia, alebo pridelovania hodností. Len bohužial je tento systém stále závislí na ludskom faktore a na subjektívnej objektivite... :haha: preto je s tým problém... A ohladom toho hodnotenia na základe počtu príspevkov, tak to máme podaktorí skúsenosť z bývalého papieráckeho fóra, kde sa práve na základe počtu príspevkov pridelovalo hodnotenie. No a strhla sa tam kvôli tomu dosť divoká hádka. A prebiehalo to asi tak, ako to popísal Serpens vo svojom príspevku. Proste hovadina, kvôli ktorej sa tam posekalo pár ludí, potom sa na základe tej nezhody vytvorili minimálne dva tábori simpatizantov s jednotlivími stranami a už to bolo cítiť aj v iných diskusiach.

čo sa týka tohto nášho fóra, tak sme sa moderátori dohodli, že budeme zavádzať minimum vecí, ktoré by mohli byť predmetom sporu. Ďalej a to si si možno aj ty všimol, robíme minimum úprav príspevkov. Ak poviem za seba ako moderátora, tak v podstate nemažem žiadne príspevky bez ohladu na ich obsah (jeden, alebo dva krát som vyhviezdičkoval slová, ktoré som považoval za nevhodné) a inak len zoraďujem obrázky. Môj názor je taký, že fórum slúži na zábavu pri modelárčine a nieje to žiadna náučná stránka, kde môžu byť len také, alebo onaké príspevky.


A čo sa týka tých userbarov, či jak sa to volá, tak ak niekto schopný (lebo ja o tom nemám šajnu) navrhne a vytvorí nejaký seriózny obrázok na tému: Zeleninár-natierač, tak ja si ho kludne do podpisu dám... :vicotry: Lebo zelenina je zdravá a natieralo sa odjakživa... :haha:

Užívateľov profilový obrázok
Boris27 | --
Príspevky: 206
Meno: Boris

Re: hodnosti pre členov fora

Príspevokod užívateľa Boris27 » 10 Jan 2010 14:16

idem na tie userbary :big smile:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Naposledy upravil/-a Boris27 v 10 Jan 2010 17:27, upravené celkom 1 krát.
[center]▄︻┻┳═一
"Pokiaľ nám vydrží kyslík, možno sa dožijeme i smrti hladom." Leela

Užívateľov profilový obrázok
dj.patyzon | --
Príspevky: 66
Meno: Pavel Drahošan
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Re: hodnosti pre členov fora

Príspevokod užívateľa dj.patyzon » 10 Jan 2010 15:08

:dhh: :P

Obrázok

Obrázok
Má galerie modelů ZDE

Užívateľov profilový obrázok
ivant | 46
2K+
Príspevky: 2972
Meno: ivan
Bydlisko: Brezno

Re: hodnosti pre členov fora

Príspevokod užívateľa ivant » 10 Jan 2010 15:28

dj.patyzon ahoj to čo si spravyl sa vola usebar lebo ja netušim ako sa to rozdeluje a asi to má aj nejaké určené rozmeri, niesom dobrý grafik ale len taký domáci čo do všetkého kus pchá nos tak ja sa asi nejaký rozmerov nebudem držat uvydím čo vylezie odomna a už je na každom či si svoj oný skrášli alebo nie idem niečo skusit :haha:

Užívateľov profilový obrázok
MaNoWaR | 30
Príspevky: 260
Meno: Erik
Bydlisko: Poprad

Re: hodnosti pre členov fora

Príspevokod užívateľa MaNoWaR » 10 Jan 2010 16:09

350x19 to je obyčajný userbar :wink:

Návrat na "Kniha prianí [Requests Book]"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní