Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

pravopysne pysaňe

Užívateľov profilový obrázok
lowi | 42
Príspevky: 1302
Meno: Vilo
Bydlisko: Závažná Poruba

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa lowi » 15 Jan 2010 15:48

Presne tak. Toto si vystihol !!! Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa Patero » 15 Jan 2010 16:26

to-> maaaslo: Nemôžem si pomôcť, ale do určitej miery mi pripomínaš mňa na starom fóre PM.sk. Dobrý úmysel a horúca hlava. Asi takto by som to formuloval. Tiež som prezentoval a aj dosť neprehliadnutelne presadzoval rôzne dobré nápady, ktoré mali mať prínosť pre fórum a jeho fungovanie ako také. Na starom fóre jeden moderátor používal výraz: výpovedná hodnota príspevku a na základe tohto výrazu posudzoval kvalitu príspevkov. Ktoré sa mu nezdali hodnotné, tie mazal. Ja ako moderátor sa momentálne nachádzam v takej istej situácii. Tiež mám možnosť mazať a editovať príspevky kohokolvek. Len ja mám oproti bývalému moderátorovi z bývalého fóra obrovskú skúsenosť v tom, že som mal možnosť si to na ich fóre zažiť a teraz sa môžem vyvarovať chýb, ktoré robyli, samozrejme s dorbým úmyslom oni. A to teraz nemyslím vôbec ironicky.

ak by som sa pristavil pri tom pojme: výpovedná hodnota, tak ho považujem za velmi relatívny. To, čo sa jednému môže zdať ako nevhodné, alebo hlúpe a podobne, sa môže niekomu inému zdať vtipné, alebo v tom uvidí aj nejaký význam. Nedá sa vyhovieť všetkým.

Užívateľov profilový obrázok
samo | 28
Príspevky: 621
Meno: Samo
Bydlisko: UK

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa samo » 15 Jan 2010 16:42

Ja sa úplne stotožňujem s Paterom, teda hlavne s jeho prvými príspevkami v tejto téme.
Gramatika a podobné veci sú to, čo robí príspevok len pohodlnejšie čitateľným, a nemožno nikoho donútiť, aby písal úplne spisovne a ani to nemá zmysel :misdoubt: .Ale ak chýba zmysel, stáva sa príspevok len totálnou nezmyselnou spleťou písmen, a to mi vadí :electric shock:
A myslím, že toto niektorým ľuďom tu na fóre vadilo už dávnejšie, ale pri Lukášovi proste nafúknutá bublina praskla :ah: , čo samozrejme z veľkej časti nie je jeho vina, proste už tu predtým pravdepodobne bolo nejaké napätie...
Tolik můj skromný názor.

Užívateľov profilový obrázok
Jano 100 | 53
Pán plachetníc
Príspevky: 1469
Meno: Jano
Bydlisko: Humenné, Na Podskalku 62

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa Jano 100 » 15 Jan 2010 17:35

Dobre páni, konštruktívna kritika odznela, dotyčný/dotyční si ju určite prečítal/prečítali a možno si ju zoberie/zoberú k srdcu. Nemotajme sa už okolo horúceho zemiaku a venujme sa radšej tomu, prečo vlastne všetci pôsobíme tu - MODELOM A MODELOVANIU :vicotry:

Howg.

Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe

Užívateľov profilový obrázok
Matej | 36
Príspevky: 1129
Meno: parkourista
Bydlisko: Mojtín, okres PU

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa Matej » 15 Jan 2010 18:11

presne..jano ma pravdu..Lepme, preto sme tu.. :wink:

kazdy, kto si to tu precita si to bud zobere k srdcu alebo nadalej bude robit zo seba..HOWG a lepiniu zdar.. :vicotry:
Aktuálne: Maz 537g / A-10 Warthog

Hotovo: BAT-M

Užívateľov profilový obrázok
lavar | 43
Príspevky: 97
Meno: Ladislav Varga
Bydlisko: Záhorce
Kontaktovať užívateľa:

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa lavar » 16 Jan 2010 01:00

Je to úplná pravda, súhlasím. Je to vizitka, každého z nás. Existuje niekoľko osobných prejavov a písanie patrí medzi nich. Ak si raz vytvorím o niekom prvý dojem, tak je veľmi ťažké ho už zmeniť. Nevravím, že to je nemožné. Ale nebudem to ďalej rozvádzať, napokon tu bolo povedané všetko.

Pre tých, čo máte problém s pravopisom, existuje doplnok pre užívateľov firefoxu http://www.mozilla.sk/doplnky/#pravopis. Priamo pri písaní článku vás to upozorní, ako vo worde.

Tak ako môžete vidieť na tomto obrázku:
Obrázok
Keď sa chce, ide aj nemožné.

Rozpracované: Škoda Sentinel /Lavar/ 1:16
Odložené: ZIS-3 /Patero/ 1:16

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa spider » 16 Jan 2010 16:01

No ja sem v poslednom čase nechodím, len sem-tam. Nestíham všetko sledovať, len si to večer alebo kedy preletím očami, pozriem fotky....
Všimol som si že niektorí majú problém s gramatikou a viacerých to štve. Mne gramatika nerobí žiadne problémy. V škole je to asi jediné, čo mi ide :haha: . Ak to ostatným pomôže, dobrovoľne sa prihlasujem na "opravovateľa" ... neviem, či musím mať výhody moderátora alebo čo, ale keby som mal čas a niektoré príspevky by boli fakt do očí bijúce, mohol by som ich opravovať... to bol len taký návrh :wink: .....ak nie, nie ...
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa petopato » 16 Jan 2010 17:26

Podľa mňa to nie je dobrý nápad, netreba to po nikom opravovať, lebo aj to by mohol byť olej do ohňa, ja si myslím, že úplne bude stačiť ak tie príspevky budú zrozumiteľné bez ohľadu na nejaké to zabudnuté interpunkčné znamienko, alebo y, ale myslím, že to sme už touto témou dosiahli a keď nie, tak to len treba dotyčnému pripomenúť...ale určite nie nejaké radikálne križiacke ťaženie za zachovanie slovenčiny.

Užívateľov profilový obrázok
Zášek | 28
Príspevky: 166

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa Zášek » 16 Jan 2010 21:53

Off topic: Iavar: já používám google chrom, a ten už opravuje pravopis automaticky bez žádné instalace doplňku...

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa Patero » 16 Jan 2010 22:12

Ha! Teraz som si stiahol slovník do Opery a normálne že funguje. Pekne to kontroluje pravopis. Super vec! :vicotry:

Návrat na "Kniha prianí [Requests Book]"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní