Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Škoda 136L Favorit/Forman/Praktik

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Škoda 136L Favorit/Forman/Praktik

Príspevokod užívateľa developer10 » 08 Feb 2022 09:24

Ičo... Motto?!?... My chceme devuchy priťahovať, nie ich hneď na prvý klik odplašiť či? :haha: :P :bad smile:

Ale zakríkol si to s tým elánom, ľaľa hen, fakt díky :D

Report
Ták, páni a dámy rodu papierového, nadišla tá smutná chvíľa, že favoriťky idú nachvíľku do police na čakačku...

Pekne som si dával dokopy detailíky, miniprácička, na ktorú sa vždy teším, lebo onedlho je tu koniec a mal by vypadnúť krásny fajnučký výtvorík... Ešteže som sa držal onoho neopomínaného motta :D

Totižto neviem kde sa stala chyba, ale okenné rámy sú nejaké pridlhé, priširoké a privysoké... Vôbec nesedia... Byť v mojich mladých letách, ocvakal by som to a nacapil aj tak, ale dnes existuje boľšaja ťechňika kompjuternyja a dá sa to opraviť aj menej bolestivým (aspoň pre oči) spôsobom. Najhoršie na tom je, že tlačiareň, na ktorej som to tlačil, je už založená v krabici, tak snáď na tej novej dosiahnem požadovaný efekt, bledý odtieň a pokazenú sýtosť ako na modelke, ktorú robím... :beaten:

Prikladám aj pár bolestivých obrázkov, upozorňujem, že nie sú vhodné pre citlivého diváka:



Fakt neviem, kde sa stala chyba, idem asi premerať originál, lebo je možné, že to bola moja chyba pri tlači, ale žeby až toľko, to sa mi nezdá.... Takže idem si to pripraviť, streknúť mat-lakom, pomedzi to dorobím šiestu sadu kolies do projektu Tatra (odkaz v podpise tutok dva riadky nižej), nech si popravím elán, a vidíme sa snáď čoskoro!

Trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Škoda 136L Favorit/Forman/Praktik

Príspevokod užívateľa martin1807 » 08 Feb 2022 14:01

Noo mne to pripadá akoby ten lem bol o nejaké to percento väčší ako by mal byť. Veěkostne to vyzerá byť natiahnuté do všetkých strán. :still dreaming: Nenechaj sa odradiť. Všetko sa dá opraviť :bad smile:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Škoda 136L Favorit/Forman/Praktik

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 08 Feb 2022 20:32

Ja som mal problém pri stavbe Albatrosa, že som predpokladal, že všetky strany skenu majú rovnaký rozmer, nemali. Ale to v tvojom prípade neprichádza do úvahy, ak si to teda tlačil podľa DPI obrázku a nie "čo to dá" na stranu, alebo bezokrajová tlač.

Inak tie bočnice kolies "do striešky" u nás začal robiť práve Badalec, ale dá sa to aj úspešne bombírovať, vzorec na výpočet polomeru a uhlu "striešky" aj "bombíru" je ten istý.
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Škoda 136L Favorit/Forman/Praktik

Príspevokod užívateľa developer10 » 09 Feb 2022 09:26

Chlapi, díki za tipy, chyba nájdená... Na origináli je všetko OK, špic predného blatníka trochu dlhší, ale to asi len kvôli "rezerve" autora. V skene originálu tiež všetko v cajku, chyba nastala asi pri mojom prehodení do photoshopu keď som to farbil... Neotvoril sdom si to ako samostatný súbor ale dal vložiť do archu A4 a tam sa to potom natiahlo, keďže sken bol na autoorez trochu menší.

Tip: Takže dve rady a poučenia do budúcna:
1. Keď si skenujete modely, vypnite všetky automatické funkcie, aj automatické nastavenie jasu, aby nedošlo k chybnej korekcii farieb.
2. Keď si tie skeny upravujete, poižívajte pri všetkých rovnaké postupy, aby nedošlo ku skresleniu rozmerov a farieb.


Našťastie, na tom "Väčšom" aršíku už neboli ďalšie kombinovateľné diely z iných strán, viac menej išlo len o kolesá a detailové doplnky, tak s nimi sa vyhrám a rozdiely nebudú markantné, jedine ak tak trochu väčšie. Kolesá budú tiež pol milimetríka väčšie podľa všetkého, ale aspoň budú vyzerať, a ak nie, tak poviem, že majú zimné obutie :D No a čo :D

toudi_sk napísal:Inak tie bočnice kolies "do striešky" u nás začal robiť práve Badalec, ale dá sa to aj úspešne bombírovať, vzorec na výpočet polomeru a uhlu "striešky" aj "bombíru" je ten istý.

Dík za informáciu, dobre vedieť. To som neznal, ale budzem znal. Toto fórum je v tomto čarovné!

Ďalší postup je jasný, opraviť bočnice okien a snažiť sa trafiť do rozmeru a odtieňu s novou tlačiarňou a postupovať s detailami ku nárazníkom a dať to všetko dohromady... Držte prsty!

Trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Škoda 136L Favorit/Forman/Praktik

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 09 Feb 2022 10:13

developer10 napísal:... a snažiť sa trafiť do rozmeru a odtieňu s novou tlačiarňou ...

Tak s tou farbou veľa šťastia prajem...

To aj nové vydania kníh majú inú farbu, to je proste fakt, ani soľ nesolí rovnako, každý výrobca to má iné, viem podľa receptu na klobásy, aj paprika a korenie inak štípe zakaždým.

:beaten:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Škoda 136L Favorit/Forman/Praktik

Príspevokod užívateľa developer10 » 10 Feb 2022 13:02

toudi_sk napísal:
developer10 napísal:... a snažiť sa trafiť do rozmeru a odtieňu s novou tlačiarňou ...

Tak s tou farbou veľa šťastia prajem...

To aj nové vydania kníh majú inú farbu, to je proste fakt, ani soľ nesolí rovnako, každý výrobca to má iné, viem podľa receptu na klobásy, aj paprika a korenie inak štípe zakaždým.


Dík, podarilo sa to celkom skoro, iba na ôsmy pokus :beaten: :beat plaster: :bad smile:

Report
...teda skoro "celkom skoro", farebný odtieň aj sýtosť som trafil, voľným okom rozdiel nevidieť, iba pri bližšom pohľade je vidieť rozdieľ v hustote a kvalite tlačových stôp, čo už ale nijak softvérovo neovplyvním. Trochu to ovplyvňuje aj rozdiel na fotke, keďže mobil si vyhodnocuje pixely ako chce on, nie ako ja... Pri tých úpravách ale vyvstal iný problém, a to okná nad zadnými kolesami na Formane, ktoré sa s novou farebnou korekciou už nezhodovali s oknami na pôvodnom výtlačku, ktorý je už zlepený. Takéto problémy mám ale rád, pretože sa ním vyriešila aj nedostatočná plasticita okien kufra, keď základné sú pekne poriešené presne tým dielom čo som opravoval, ale tie tretie sa nijak neriešili. Už sú vyriešené nalepením okenného dielu zo starej "väčšej" sady :)



Takže po menšej technickej prestávke pokračujeme ďalej :) Trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Škoda 136L Favorit/Forman/Praktik

Príspevokod užívateľa developer10 » 11 Feb 2022 15:55

Ahojte papierníci!

Zatiaľ iba malý štek do tohto reportu:

Report
Úspešne hlásim koniec prerušenia prác, bočnice hornej polovice karosérií sú na svojom mieste. Samozrejme to nebolo bezbolestné, vytlačená časť bola zase o milimetrík kratšia, čo sa prejavilo hlavne na kufri, kde som chýbajúcu časť prelepil bočným dielom zadných dverí z tých vyradených dielov, ktoré boli priveľké. Ešteže som ich nevyhodil...!

Postup lepenia bol odlišný od návodu, začal som od stredu, aby som odstránil možné krivé položenie (stredy sú na kontrolných líniách). Ostatné časti potom pekne so špáradlom išli bezbolestne nahodiť na svoje miesto, konštrukčne sa mi to veľmi páči, fakt na tú dobu to boli zaujímavé detaily, obzvlášť keď to bolo ešte kreslené ručne!

Tú sú kasne nahodené, už len detaily takže snáď ich cez víkend zmáknem. Trimce še!

...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Škoda 136L Favorit/Forman/Praktik

Príspevokod užívateľa developer10 » 21 Feb 2022 00:54

Ahojte papierníci!
Po krátkej odmlke sa hlásim s krátkym hlásením:

Report
Pytačky

Úspešne som sa prebojoval detailami a jednotlivé bloky sú pripravené na manželstvo. Keďže je tých procesov trikrát viac ako normálne, počítam s tým, že to trošku potrvá, tak aspoň malá návnada:



Vidíme sa čoskoro, snáď zúbky mojej maličkej mi to dovolia :D Trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Škoda 136L Favorit/Forman/Praktik

Príspevokod užívateľa sony » 21 Feb 2022 09:27

bude to pekné trio :wink:
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Škoda 136L Favorit/Forman/Praktik

Príspevokod užívateľa martin1807 » 21 Feb 2022 09:59

Pekné, veru pekné. :victory: :P Už to len dotiahnuť do konca :bad smile:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Návrat na "Ladislav Badalec – 75 rokov"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný