Parná lokomotíva 310.0 "Kafemlejnek" (1:25, autor: Aleš Cupák, vydavateľ: O.Hejl/Betexa)

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Parná lokomotíva 310.0 "Kafemlejnek" (1:25, autor: Aleš Cupák, vydavateľ: O.Hejl/Betexa)

Príspevokod užívateľa Saskardin » 06 Jún 2022 10:52

Report
Ložisko kolesa, zložitejší variant, 33 dielikov. Ešte ďalších 5...

"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Parná lokomotíva 310.0 "Kafemlejnek" (1:25, autor: Aleš Cupák, vydavateľ: O.Hejl/Betexa)

Príspevokod užívateľa Fito » 08 Jún 2022 21:01

Neodolal som a pod tlakom tvojho parádneho reportu som si tento nádherný kúsok objednal aj s lasermi :wink:
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Jene | 57
Príspevky: 880
Meno: Jano
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Re: Parná lokomotíva 310.0 "Kafemlejnek" (1:25, autor: Aleš Cupák, vydavateľ: O.Hejl/Betexa)

Príspevokod užívateľa Jene » 08 Jún 2022 22:30

Pekne ti to ide od ruky... :) Som myslel, že po čmeldovy sa do toho pustím, ale ako čítam tvoje reporty, tak ešte budem musieť cvičiť na nejakej inej mašinke.... :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Parná lokomotíva 310.0 "Kafemlejnek" (1:25, autor: Aleš Cupák, vydavateľ: O.Hejl/Betexa)

Príspevokod užívateľa Saskardin » 09 Jún 2022 09:16

Ďakujem, páni :big smile: Som rád, že Alešova mašinka sa pomaly šíri do hlbších modelárskych vôd a archívov. Ťažká je najmä tou prepracovanosťou, tie detaily sú fakt miestami až mierne šialené (teda pre mňa, fakt som nič detailnejšie ešte nikdy nelepil, oproti tomuto je Hohenzollern Tramlok jednoduchý model). Naopak presnosť a obrazové návody sú zatiaľ perfektné. V každom prípade je to veľká vec, ktorá zaberie aj človeku, ktorý má na to more času nejaký ten mesiac. A to to ešte bude chcieť postaviť na koľajnice a tipujem, že vagónik/dva sú už za dverami :bad smile:
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Parná lokomotíva 310.0 "Kafemlejnek" (1:25, autor: Aleš Cupák, vydavateľ: O.Hejl/Betexa)

Príspevokod užívateľa Saskardin » 21 Jún 2022 17:27

Report
Nainštalované odpruženie a ložiská kolies. Stále v podstate na začiatku. Inštalácia do rámu bola dosť krkolomná, škrípal som pri tom zubami a stokrát si vynadal, prečo som to všetko nerobil pred jeho zlepením. Pre budúcich staviteľov - skúste tieto veci inštalovať do bočníc skôr, ako ich zlepíte do rámu; bude sa vám s tým lepšie pracovať. Najmä ložiská kolies šli na svoje miesto pekne stuha a bolo treba trochu brúsiť a trochu mierneho násilia. Keď si predstavím, ako som s tým začal takmer v rukavičkách a potom to asi 300x chytal a obracal a opravoval a lepil a znovu retušoval :bad smile: ... Ej, vysoká škola toto.



Počítačka: 513 dielov a 1560 nitov/skrutiek/matíc.

...pokračujeme kolesami a brzdným systémom.
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)


Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Parná lokomotíva 310.0 "Kafemlejnek" (1:25, autor: Aleš Cupák, vydavateľ: O.Hejl/Betexa)

Príspevokod užívateľa Fito » 02 Aug 2022 14:23

Tak som model prelistoval, a musím povedať, že sa neviem dočkať, kedy do toho strihnem.
Na prvý pohľad je to fakt parádny model, prekvapila ma hustota dielov a detailnosť spracovania.

A toto ma potešilo najviac :P



Takže Saskardin, pekne pokračuj, a prosím o detailný report aby sme mali nad čím slintať a aby si vychytal ten trošku chýbajúci návod, ďakujem.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Parná lokomotíva 310.0 "Kafemlejnek" (1:25, autor: Aleš Cupák, vydavateľ: O.Hejl/Betexa)

Príspevokod užívateľa Saskardin » 04 Aug 2022 10:47

Fito napísal:Takže Saskardin, pekne pokračuj, a prosím o detailný report aby sme mali nad čím slintať a aby si vychytal ten trošku chýbajúci návod, ďakujem.


Rozhodne som to nevzdal, akurát ma v týchto horúčavách nebaví lepiť nič zložité - ešte aj ten minibox, čo mám v prechodnom období na stole, tam teraz zahníva :beat plaster:
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Parná lokomotíva 310.0 "Kafemlejnek" (1:25, autor: Aleš Cupák, vydavateľ: O.Hejl/Betexa)

Príspevokod užívateľa Saskardin » 04 Okt 2022 17:49

Report
Nič moc, ale aspoň niečo. :bad smile:


Počítačka: 586 dielov a 1560 nitov/skrutiek/matíc.
Naposledy upravil/-a Saskardin v 08 Dec 2022 18:08, upravené celkom 1 krát.
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Parná lokomotíva 310.0 "Kafemlejnek" (1:25, autor: Aleš Cupák, vydavateľ: O.Hejl/Betexa)

Príspevokod užívateľa iconmaster » 04 Okt 2022 18:26

Hlavne, že si sa rozbehol! Len pokračuj. A kolieska pekné :wink:

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní