Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Tomasz | --
Príspevky: 168
Meno: Tomáš Wolanszký

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Tomasz » 10 Jan 2023 16:06

[quote="Fito"]Chvíľku som tu nebol...
No s tou červenou áno zatiaľ môže pôsobiť svetlo lenže ako si napísal príde tam wash, potom zaprašenie od uhlia a pod a myslím že to bude akurát :big smile:
Potom tam ešte dopasovat ten tender čo si mi spominal že otvor na tendri a lokomotive nesedia

Užívateľov profilový obrázok
Tomasz | --
Príspevky: 168
Meno: Tomáš Wolanszký

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Tomasz » 03 Feb 2023 19:42

Po takmer mesiaci sem pridávam opäť niečo zo stavby.
Väčšinu času som teraz trávil nad rôznymi potrubiami hadicami a napájaním rozvodov. Ale po poriadku.
Začal som kabínou kde som dokončil odnímateľnú strechu. Táto časť bola asi najľahšia :big smile:



Potom prišlo na rad potrubie na rozvod vody a pod. To už bola iná sranda vyžadujúca občas nemalé gymnastické kúsky keďže lokomotíva už je na pevno prilepená k podložke kvôli bezpečnosti. Väčšina potrubí a hadíc šla na kotol vrátane dynama a ďalších detailov.



Nakoniec som sa pustil do časti pod kabinov kde som začal tie najťažšie časti. Chyba tam samozrejme zopár detailov ešte ale inak sa pomaly blíži finále


Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Oliver » 04 Feb 2023 12:29

To už máš skoro ako operáciu, keď si predstavím, že s mašinkou nehýbeš. Rád si ju niekedy obzriem naživo a dúfam, že sa niekde na výstave objaví spolu s tou Fitovou. :)
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Tomasz | --
Príspevky: 168
Meno: Tomáš Wolanszký

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Tomasz » 04 Feb 2023 13:48

Oliver napísal:To už máš skoro ako operáciu...
No miestami to už tak bolo a budem ju bravat určite na nejaké súťaže a dať to takto aj s tou Fitovou to by bolo super :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa martin1807 » 04 Feb 2023 19:17

Veľmi pekné detaily. Len tak ďalej. :victory: :P
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Brzdič » 06 Feb 2023 21:59

Moc pěkně se na na to kouká. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Tomasz | --
Príspevky: 168
Meno: Tomáš Wolanszký

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Tomasz » 07 Feb 2023 11:43

Brzdič napísal:Moc pěkně se na na to kouká. :wink:
Vďaka za odozvu :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
Tomasz | --
Príspevky: 168
Meno: Tomáš Wolanszký

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Tomasz » 06 Mar 2023 14:16

BR 52 1:25 Modelik
Po takmer mesiaci sem pridávam pokrok s lokomotivou.Dokončil som posledných pár dielov a detailov a lokomotíva je tým pádom hotová. Na záver som použil lak Lucky varnish Satin značky Mig Jimenez. Ten mi pekne stiahol farbu teda lokomotíva je tmavšia a čaká na weathering. Finish bude vo väčšine matný preto práve Satin. S výsledkom som maximálne spokojný tmavšia vyzerá lepšie a jemne sa presvetlí práve počas weatheringu. Lepšie fotky budem pridávať priebežne keďže sa dá konečne fotiť aj vonku :big smile:



Tender
Samotný tender som začal už skôr. Spolu s lokomotivou som pripravil základný rám. Opäť ako pri lokomotíve všetko prerysovať upraviť a osadiť. Veľa z toho pôvodného neostalo. Pridávam zopár záberov zo stavby. Momentálne dostal tender zakladovku a osadzam kolesá :big smile:


Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa developer10 » 06 Mar 2023 16:00

Tomáš, podľa mňa a podľa toho, čo s týmto modelom "stváraš", by si mal vymazať z názvu tvorcu Modelik, lebo toto je už úplne niečo iné... Veľká paráda, len tak ďalej! Trim še
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
Tomasz | --
Príspevky: 168
Meno: Tomáš Wolanszký

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Tomasz » 06 Mar 2023 17:12

developer10 napísal:Tomáš, podľa mňa a podľa toho, čo s týmto modelom...

Vďaka :) z môjho pohľadu len experimentujem kam až sa dá zájsť ..a medzičasom už mám v hlave nový projekt z trošku iného súdka ale tiež prerábka a toto už len doraziť po takmer roku by sa patrilo :big smile: a taktiež sa drž

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných