BR52 Kriegslok /Modelik/ 1:25 - by Fito

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: BR52 Kriegslok /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 18 Nov 2009 19:13

:: otvára si sken BR52 v painte a čmára opravu :: :bad smile:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Burton | --
Príspevky: 608
Bydlisko: Nemecká

Re: BR52 Kriegslok /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Burton » 18 Nov 2009 20:11

fito napísal:Dal som par fotiek "zvnutra", ano, to je presne tych 300 matiek, ktore nikto nikdy neuvidi. Ale ja viem, ze su tam :P


Takze v tomto pripade doslovne plati, ze ti ludkovia, co ti tie matky pozicali, ich uz nikdy neuvidia... :electric shock:

Užívateľov profilový obrázok
jozkin | 39
2K+
Príspevky: 2338
Meno: Jozef
Bydlisko: Martin

Re: BR52 Kriegslok /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa jozkin » 18 Nov 2009 20:19

::Premysla, ci Fitovy vysvetli, ako vyzera kotol parnej lokomotivy z vnutra, aby si pockal, kedy Fita odvezu, koli psychickemu vycerpaniu pri vyrobe rozperiek, ziarovych a dymovych rur a prehriavacovych clankov::

::vsak on si to na podkladovom DVD najde aj sam::
Lepim preto, ze ma to bavi, tak ako ma to bavi a to, co sa mi paci.
Normálne je vlastnit (viac) originál(ov).

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: BR52 Kriegslok /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 29 Nov 2009 19:56

Report
Brzdy.

Tuto si dovolim dat taku malu recenziu na brzdy, ktore pre model BR52 ,TY2 a TY45 upravil Preciznyj z Polska. Lubosch sa ponukol, ze paralelkarom da vyrobit palenu sadu, za co mu tymto este raz dakujem.
Hned napisem, ze nezabudnite to este pred spracovanim napustit sekundakom. Ten 3mm karton je relativne riedky, ale po napusteni je to paraaada.

Brzdy si teda mozte objednat TU.
Vdaka Luboshovi mam od soboty dve testovacie sady doma, tak idem na to, aby nahodou nebol pruser, keby cosi nesedelo.


Takto vyzera sada na jednu lokomotivu. Zjednodusili sme (si dovolujem sa zaradit do "konstrukcneho teamu" Lubosh-Fito) konstrukciu tym, ze oproti povodnemu rieseniu od Precizneho, palime rovno na 3mm karton (brzdove spaliky) resp. 2mm karton (Brzdove paky) .Tym sa vlastne setri aj cena za palenie. Jeemnulinko je problem z horenim papiera pri vypalovani laserom. A nasledne pri praci je to dost spinava robota, same sadze :devil:


Skladanie je jednoduche, myslim ze nemam co k tomu kecat. Doplnil som to o zavlacky podla originalu, ziadny problem.


Hotova jedna brzda.


Rozdiel medzi touto brzdou a brzdou z originalu (resp z produkcie Drafmodelu, ale ta je vlastne taka ista ako z vystrihovacky.)



No a takto to vyzera na modeli. Ja som spokojny. Nedaval som to zatial do farby, aby ste dobre videli, ako to vyzera.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Vitko | 30
Príspevky: 202
Meno: Tomáš
Bydlisko: švošov (Ružomberok)

Re: BR52 Kriegslok /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Vitko » 29 Nov 2009 20:02

Vyzera to luxusne :dribble: mňamky
Čím som starší, tým mám viac rokov.
Obrázok

Hotovo: Bn2t Freudenstein; Bn2t Henschel T2-71;
Rozrobené: Orenstein & Koppel Cn2t
Príprava:Ty 2

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: BR52 Kriegslok /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 29 Nov 2009 20:09

A este teda moj spomaleny progres na BR52, predny vozik. Ale som sa dozvedel, ze naco tam je, furt mi to neslo do hlavy, a pritom je to take jednoduche.
Report
Predny vozik sluzi na natacanie prvej "velkej" napravy , aby vedela lokomotiva prejst zakrutami, pripadne cez vyhybky bez toho ,aby sa zlomila :P
Prva naprava je preto ulozena tak, aby sa vedela ciastocne natacat. Som to vysvetlenie zjednodusil, ale tak nejako.


Vozik uz je lakovany a jemne zasvineny, takze opticky este nepasuje k cistemu ramu. Ved ja ten ram prebehnem cez blato, a bude to eňo ňuňo :beat brick:
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2787
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: BR52 Kriegslok /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa sony » 29 Nov 2009 20:34

tak toto je iné kafé :jawbone: ... frajééér :wink:
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
jozkin | 39
2K+
Príspevky: 2338
Meno: Jozef
Bydlisko: Martin

Re: BR52 Kriegslok /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa jozkin » 29 Nov 2009 22:06

:beat brick: No nic.
Ten predny vozik sa vola behun. Ide o tzv. Krauss-Helmholtzov podvozok, ktory jednak nesie cast vahu lokomotivy (aby tlak na napravu neprekrocil normu).A ano, okrem toho sluzi aj na posuvanie prednej napravy do stran (natacat sa nemoze, pretoze spojnice musia mat presnu dlzku). Behun mal posun do stran 125mm, prva a posledna naprava sa mohla posuvat do stran o 25mm. Hnacia naprava mala stensene okolky o 15mm. Vsetky tieto upravy su koli tomu, aby lokomotiva mohla prechadzat obluky o polomere 100m. Ten predny podvozok je takejto konstrukcie nie z dovodu, aby sa naprava nelamala, ale aby sa okolky neopotrebuvali v oblukoch.

Inak brzdy vyzeraju luxusne, uz sa na ne tesim :wink: a aj lokomotiva Ti pekne pribuda :vicotry:

A este drobna poznamka, az budes farbit brzdy, tak samotne klatiky sa nefarbili, takze by mali byt bud kovove (liatina; nove), alebo hrdzave (uz starsie, pripadne aj trochu stensene).
Lepim preto, ze ma to bavi, tak ako ma to bavi a to, co sa mi paci.
Normálne je vlastnit (viac) originál(ov).

Užívateľov profilový obrázok
paluso | 47
Príspevky: 570
Meno: Pavol
Bydlisko: Hlohovec

Re: BR52 Kriegslok /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa paluso » 04 Dec 2009 08:55

To sa nedá nenapísať. Tie brzdy sú slušné mäso!

Užívateľov profilový obrázok
paluso | 47
Príspevky: 570
Meno: Pavol
Bydlisko: Hlohovec

Re: BR52 Kriegslok /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa paluso » 12 Dec 2009 12:09

Nie žeby som nemal čo robiť so svojou BRkou, ale tie brzdy mi nedajú spať :) Sú skrátka parádne. No a pri svoji úvahách o brzdách som skúšal spraviť pružinku.

Na obrázku brzdy, ktorú postavil Fito (dovolil som si použiť tvoj obrázok) som sa to pokúsil znázorniť.

Obrázok Obrázok

Dúfam, že to už nie je až uchylačina, ale ma to tak napadlo a navyše je to v mojich schopnostiach to vyrobiť. Predstavujem si to tak, že by som to tam potom so sekunďákom bodol na ten jemný rámik.

Vyrobený pružinka:

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Keďže brzdu som na živo ešte nevidel, neviem odhadnúť je veľkosť/robustnosť. Tak som vyrobil pružinky z dvoch drôtikov. Jeden je klasický medený drôtik, ktorý som odblankoval a druhý je tenší. Manželka kúpila na aranžovanie kvetín a vianočných ozdôb (tak som jej to hneď zabavil :) ). Namotal som to na gulaté špáratko. Ale nie na tú strednú hrubú časť, ale na zúženú špičku (priemer očka by som doladil podľa toho keď budem brzdu vidieť). Dúfam, že som vás inšpiroval ako si tú nadupanú brzdu ešte vylepšiť. Ak ste tak už dávno neurobili :)

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní