BR52 Kriegslok /Modelik/ 1:25 - by Fito

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
kanagon69 | 54
Príspevky: 69
Meno: Michal
Kontaktovať užívateľa:

Re: BR52 Kriegslok /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa kanagon69 » 12 Dec 2009 16:10

haha, tak to ta další brzda musí už i brzdit...

:P :P :P
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: BR52 Kriegslok /Modelik/ 1:25 / by Fito

Príspevokod užívateľa Fito » 11 Jan 2010 10:26

Neviem ako ta dalsia brzda, ale tato sada brzd mi staci. Palene brzdy popisovane v predchadzajucom prispevku, doplnene o "Palusove pruzinky". tie som vyrobil z 0,9mm drotiku, tri zavity zatocene na priemere 2mm. takze brzdy mam hotove.

...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
ELEFANT | 52
Príspevky: 1267
Meno: Radek Lamche
Bydlisko: Dolní Benešov ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: BR52 Kriegslok /Modelik/ 1:25 / by Fito

Príspevokod užívateľa ELEFANT » 11 Jan 2010 10:45

Tohle je paráda,když si představím jak to je mrňavé,tak není co dodat :jawbone: :vicotry:

Užívateľov profilový obrázok
kanagon69 | 54
Príspevky: 69
Meno: Michal
Kontaktovať užívateľa:

Re: BR52 Kriegslok /Modelik/ 1:25 / by Fito

Príspevokod užívateľa kanagon69 » 11 Jan 2010 10:47

Néééééééééé!!!!! :ah: :ah: :ah:

To budu taky dělááááát???? :beated: :beated: :beated:

Zavolejtéééé Mudr Chocholouškááááá.....
:beat brick:
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: BR52 Kriegslok /Modelik/ 1:25 / by Fito

Príspevokod užívateľa Fito » 11 Jan 2010 10:49

.....Tak som sa zase kusok pohol dalej. Prve dva tyzdne som iba nemo sledoval, ako to tu rozbalili Elefant a Paluso, ale potom som pomalicky zacal pizlat tento svoj nepodarok.

Kolesa su od DRAFmodelu. Ziadne diely mi nezostali. Raz si vyskusam, kolko mi bude trvat zlepenie original kolesa z vystrihovacky. tieto palene mi trvali tak 4h/koleso. Posun vyvazovacov som neriesil vobec.
Dokoncil som brzdy, to bola v podstate brnkacka. Ako som uz pisal inde, original brzdy su moc hrube, dali sme si preto vypalit brzdy od Precizneho. Pokial ma niekto zaujem, este mam nejake sady k dispozicii.

Report
Pomaly som sa pohol dalej aj z ramom, k tej povrchovke - vrstvy su nasledovne - 1. napustenie original dielov lakom, 2. nastrek akrylovou farbou Pactra, 3. nastrek matnym lakom, 4. prasenie suchym pastelom, 5. postahovanie pastelu liehom, 6. nastrek matnym lakom.
Keby to nahodou niekto skusal tak ako ja, tak si dajte pozor na to prasenie pastelom, pretoze nasledny nastrek lakom zvyrazni odtiene pastelu, takze toho pastelu radsej menej.
Pri tej povrchovke som mal snahu o znazornenie "jemneho" opotrebenia (zasvinenia). Vcelku som spokojny, ked tam dam kolesa, tak to este trosku zapatinujem.
Nebite ma, perovanie este nemam dorobene a doretusovane, ale uz som si povedal, ze musim ukazat nejaky progres, ved tato moja tema sa uz pomaly dostavala na same dno zoznamu :P
Takze, ano, este to budem retusovat.




Najviac ma hneva, ze na tych fotkach si vzdy najdem nejake chybky, ktore ani normalne nevidim. Asi prejdem na retusovanie podla fotiek...
Tak, idem to pomaly postavit na kolesa.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
ELEFANT | 52
Príspevky: 1267
Meno: Radek Lamche
Bydlisko: Dolní Benešov ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: BR52 Kriegslok /Modelik/ 1:25 / by Fito

Príspevokod užívateľa ELEFANT » 11 Jan 2010 11:02

Ta patina je pěkná jemná.Pěkně jsi udělal to pérování .Ale těch matic tam je :beat plaster: :beat brick: :too sad: Asi je nebudu dávat dovnitř rámu.Teda až se podívám jestli to nepůjde vidět :vicotry:

Užívateľov profilový obrázok
Pushkin | --
Príspevky: 256
Meno: Jano
Bydlisko: Praha

Re: BR52 Kriegslok /Modelik/ 1:25 - by Fito

Príspevokod užívateľa Pushkin » 11 Jan 2010 11:24

Parádna decentná patina...si kúzelník. Zaujímavý postup. A zdá sa byť jednoduchý. Asi budem odpisovať od teba tak ako Paluso :wink:
Prosím ťa aký lak používaš?....viem, že matný :P ....ale akú značku.
Moja galeria
PAPIER....tak to už je aká paráda !
C8H10N4O2 - user !

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2540
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: BR52 Kriegslok /Modelik/ 1:25 - by Fito

Príspevokod užívateľa martin1807 » 11 Jan 2010 15:57

Tak ked som videl tie brzdy tak mi spadla sanka... :jawbone: :oh: Fakt je to super... aj cely podvozok je super... krasna praca...
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
Pushkin | --
Príspevky: 256
Meno: Jano
Bydlisko: Praha

Re: BR52 Kriegslok /Modelik/ 1:25 - by Fito

Príspevokod užívateľa Pushkin » 12 Jan 2010 00:19

A ešte mám jednu otázočku.
Kovový vzhľad kolies (tá časť čo behá po koľajniciach) čo to je za farba?
Ďakujeme....ďakujeme.
Moja galeria
PAPIER....tak to už je aká paráda !
C8H10N4O2 - user !

Užívateľov profilový obrázok
paluso | 47
Príspevky: 570
Meno: Pavol
Bydlisko: Hlohovec

Re: BR52 Kriegslok /Modelik/ 1:25 - by Fito

Príspevokod užívateľa paluso » 12 Jan 2010 10:02

Nádhera, veľmi sa mi páči to odpruženie. Môžeš to prosím ťa pre mňa lavého na farbenie bližšie popísať. Akú si použil farbu a ako si toho dosiahol. Ja by som to tiež rád skúsil. Dúfam, že to teda nevadí, že už až takto drzo chcem kopírovať. Ďakujem.

Na nábehové hrany kolies ja používam leštiteľnú Humbrolku (Metal Code). Ak ti zatial nikdo nedá presné číslo, tak sa pozriem doma (nepamätám si ho). Keď to nanesieš vyzerá to otrasne, ale trik je v tom, že keď to preschne, zoberieš handričku a dá sa to pekne vyleštiť (alebo to niekde upneš a vyleštíš o nejakú podložku). Ak niekto má iný postup, sám som zvedavý, ako sa to dá ešte robiť.

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní